Кучиња (грижа, општи дискусии)

Член од
13 јануари 2015
Мислења
785
Поени од реакции
265
Ако не ја чуваш во двор (т.е. ако ти е дома во куќа или стан) може да ја шеташ ама исклучиво на поводник без да ја пушташ слободна. Ама ако ти е во двор па макар и бокс имал подобро не ризикувај
Во двор ја чувам, пуштена е цел ден.. а како што слушнав докај 10тиот ден неможе да ја спарат, тек после тоа е ризично.. точно е ова или не ?
 
Член од
11 април 2012
Мислења
4.266
Поени од реакции
4.665
Во двор ја чувам, пуштена е цел ден.. а како што слушнав докај 10тиот ден неможе да ја спарат, тек после тоа е ризично.. точно е ова или не ?
Ветеринар може да ти каже кога е најдобро ама дека само тогаш може а друите денови не, е неточно @SaltNPepa може подетално да каже. Чим во двор ја чуваш па уште и пуштена шансата дека же ти ја спарат е поголема од шансата дека нема
 
Член од
13 јануари 2015
Мислења
785
Поени од реакции
265
Ветеринар може да ти каже кога е најдобро ама дека само тогаш може а друите денови не, е неточно @SaltNPepa може подетално да каже. Чим во двор ја чуваш па уште и пуштена шансата дека же ти ја спарат е поголема од шансата дека нема
За у двор нема шанси да влезе друго куче, заградено е убаво, прашував за прошетки низ парк :)
 
Член од
11 април 2012
Мислења
4.266
Поени од реакции
4.665
За у двор нема шанси да влезе друго куче, заградено е убаво, прашував за прошетки низ парк :)
Пак ќе ти кажам никој неможе да ти гарантира дека до тогаш е безбедно, помали се шансите само, а и ѕа во парк ти пишав ако е на поводник до тебе немаш гајле, ако ја пушташ може да си имаш проблем
Ама не е убаво да ја носиш кај што идат мн кучиња зашто ќе се возбудат мажјаци ќе прават проблеми
 

SaltNPepa

Other's envy, owner's pride!!!
Член од
14 септември 2012
Мислења
1.945
Поени од реакции
2.523
Problemot e sto ne mozes da znaes tocno koga i se plodnite denovi. Da, nekade posle desetiot ama ete kaj mojava bese 6-8 taka nesto :) cuvaj si ja ti edno dvaestina dena kakosto treba. I nikogas ne veli nikogas, majka priroda e toa :)
 
Член од
28 јуни 2018
Мислења
86
Поени од реакции
28
Што мислите за Стафордов од 3 месеци и 10 дена , како напредува? IMG_20180809_221741.jpg IMG_20180809_221306.jpg
 
Член од
23 ноември 2016
Мислења
525
Поени од реакции
511
Имам Белгиски овчар, 4 месеци. Ушите му беа исправени нормално. Го носев на Марков манастир и таму се бањаше во реката. За кратко време приметив дека десното уво му клапна. Неможе да го крене. Можно ли е да му има влезено вода во уво и затоа да неможе да го исправи?

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
Sto se sluci so kuceto t.e uvoto?
 
Член од
24 ноември 2013
Мислења
216
Поени од реакции
268
Испадна дека му се прекршил рскавецот од што ја тресеше водата од телото. Уште му се нежни ушите. Ама му помина за 3 дена му се исправи.

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
Член од
28 јуни 2018
Мислења
86
Поени од реакции
28
Мислење за chapi храната , дали има добар состав и дали вреди за таа цена што ја даваат 10кг мислам беше 1200 денари.
 

Cannon

Doctor
Член од
22 март 2009
Мислења
5.096
Поени од реакции
5.836
Мислење за chapi храната , дали има добар состав и дали вреди за таа цена што ја даваат 10кг мислам беше 1200 денари.
13.5 kg за таа цена можам да ти најдам chapi

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
 
Член од
6 февруари 2013
Мислења
37
Поени од реакции
4
Pisav vo druuga tema no ne e aktivna pa da probam ovde.Imam kuce fati bolvi.Go srediv iskapav naprskav mu staviv ampula no bolvite mi se nasekade vo kujkata.Sto da isprskam sovet ve molam.
 
Член од
28 јуни 2018
Мислења
86
Поени од реакции
28
Каде се одржуваат изложбите во Охрид и во колку часот? Влез бесплатен е?
 
Член од
11 април 2012
Мислења
4.266
Поени од реакции
4.665
Каде се одржуваат изложбите во Охрид и во колку часот? Влез бесплатен е?
провери на http://ksm.org.mk/
влезот е бесплатен за сите, ама ако сакаш да учествуваш и твојот миленик да биде оценет(можеби и награден) тоа се плаќа
 

Kajgana Shop

На врв Bottom