Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

Член од
12 март 2009
Мислења
20.067
Поени од реакции
16.183
за докажување само ако успееш да го снимиш со друг телефон/фотоапарат како сам врте на број телефонот, друг начин не гледам
инаку тоа некој проблем со софтверот некој ептен лош софтвер, што телефон е во прашање
https://www.vip.mk/uredi/telefoni/-/gsm-advisor/Vodafone/2805306/Smart+Mini+7/wHJmfp5aRq4m

работата е дека и логаритамот на повици е труба...
 

The Wild Boy

љепотан
Член од
26 декември 2017
Мислења
1.565
Поени од реакции
939
Врска немам, во About кај System settings за Андроидот никаде не пишува дека е бета :toe:
Еее, јас кога викав A8 да си купиш...
Уживај со исечок на екранот сега.
16-та димензија, и ќе се навикнеш...
Wait a minute, па може и ти си навикнат веќе...[DOUBLEPOST=1531868850][/DOUBLEPOST]
https://www.vip.mk/uredi/telefoni/-/gsm-advisor/Vodafone/2805306/Smart+Mini+7/wHJmfp5aRq4m

работата е дека и логаритамот на повици е труба...
Само Samsung друже.
За*би тоа Кинеските телефони, што немоеш крајот да им го најдеш.
Се знае, кај Samsung плаќаш 5 пути поскапо ама знаеш дека нема да те еб*ва.
 
Член од
12 март 2009
Мислења
20.067
Поени од реакции
16.183
Само Samsung друже.
За*би тоа Кинеските телефони, што немоеш крајот да им го најдеш.
Се знае, кај Samsung плаќаш 5 пути поскапо ама знаеш дека нема да те еб*ва.
Имаме дома вишок А3/2016, ни даде Тмобил мрежен код, го поврзав на ВИП, арно ама некако голем, долг а и комплициран, па треба апдејтови, реков на децата да го продадат, не е тоа за мене...
всушност мене ми е супер ЛГ Л70 што го имам, ама тачот е речиси 50%рикнат... од друга страна ни треба преку лето уште еден попрост телефон, само за хот поинт за мобилен...
 
Член од
10 април 2018
Мислења
2.254
Поени од реакции
2.550
доста намалите со тоа самсунг, не се самсунг идеални, имаат и тие доста проблеми
ако побарате на гугл ќе видите дека и тие имаат проблем телефонот сам да си бира броеви, што е проблемот никој не знае
можно и некој вирус да е, најстрашно е ако бира и броеви што ги нема во именикот.
 

The Wild Boy

љепотан
Член од
26 декември 2017
Мислења
1.565
Поени од реакции
939
доста намалите со тоа самсунг, не се самсунг идеални, имаат и тие доста проблеми
ако побарате на гугл ќе видите дека и тие имаат проблем телефонот сам да си бира броеви, што е проблемот никој не знае
можно и некој вирус да е, најстрашно е ако бира и броеви што ги нема во именикот.
Ја Samsung уште од 2013 користам, и до сега не сум имал некој озбилен проблем.
 
Член од
6 јануари 2008
Мислења
1.899
Поени од реакции
717
Инсталирај друг плеер и готова работа
Еее, јас кога викав A8 да си купиш...
Уживај со исечок на екранот сега.
16-та димензија, и ќе се навикнеш...
Wait a minute, па може и ти си навикнат веќе...
Не бев јас тој што бараше совет за телефон :icon_lol: Инаку, изгледа е до последниот Update на Андроид-от, уште 2 Самсунг телефони со слични проблеми наидов
 
Член од
17 јануари 2014
Мислења
579
Поени од реакции
831
Дечки доколку знае некој со која програма или апликација можам да го рутирам Huawei y625-u21 нека пише во ПП,ја пробав KingRoot ама без успех!?
 
Член од
7 јануари 2015
Мислења
948
Поени од реакции
624
Vidi dali I'ma preku windows nekoe programce

Sent from my Lenovo K50a40 using Tapatalk
 
Член од
5 март 2011
Мислења
844
Поени од реакции
825
Како да ги сопрам рекламите што ми се појавуваат кога го користам телефонот недела дена вака ми прави...
 

The Wild Boy

љепотан
Член од
26 декември 2017
Мислења
1.565
Поени од реакции
939
Како да ги сопрам рекламите што ми се појавуваат кога го користам телефонот недела дена вака ми прави...
AdWare Remover/Blocker.
Пробај со сите можни антивируси.
Избриши сумљиви апликации.
И крај краишта ако е Opt Out AdWare рекламски вирус, во левиот долен ќош кликни на тоа Opt Out, и симни ја програмата што те тера да ја симнеш. За чудо таа ќе ти го тргне AdWare рекламскиот вирус, но подоцна ќе мораш да ја избришеш и таа.
 

The Wild Boy

љепотан
Член од
26 декември 2017
Мислења
1.565
Поени од реакции
939
Нема ништо,веќе два дена барам и никако да успеам да го рутирам.
Имаш Kingroot за компјутер.
Симни си го тоа и пробај.
Ама телефонот врзи го преку кабел до компјутер.
 
Член од
17 јануари 2014
Мислења
579
Поени од реакции
831
Имаш Kingroot за компјутер.
Симни си го тоа и пробај.
Ама телефонот врзи го преку кабел до компјутер.
Пробав и така и иако пиши во описот дека имаат поддршка за овој модел, џабе е не се рутира барем кај мене а друга апликација или програма неможам никако да најдам.
 
Член од
10 април 2018
Мислења
2.254
Поени од реакции
2.550
Пробав и така и иако пиши во описот дека имаат поддршка за овој модел, џабе е не се рутира барем кај мене а друга апликација или програма неможам никако да најдам.
што грешка ти дава kingoroot, usb debugging уклучен ли ти е на телефонот, потврдуваш ли на телефон за дозвола за конекција
 

The Wild Boy

љепотан
Член од
26 декември 2017
Мислења
1.565
Поени од реакции
939
Да, забораив да пишам:
Ако праиш од компјутер ондак ќе мораш USB Debugging.
И ако пак нејќе рут на твојот телефон, ондак барај на гугл/јутуб па види.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom