Најекономично греење и ладење

Член од
6 февруари 2010
Мислења
881
Поени од реакции
923
Аман бе 2 поста одбиени поради критики кон грее. Ај ќе почнам и јас со бели мерачи да ги класифицирам климиве. ама нели требаше да биде објективен форумов. та нее само грее та не е само тоа најекономично греење.
Најубаво игнорирај одредени пациенти. Новите членови со тек на време ќе ги научат, е сега во меѓувреме некој ќе биде заебан ама тоа е.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
L

lleeoo

Гостин
оваа ја бива ли
Haier Tundra AS12TA2HRA/1U12BE8ERA SMART WIFI READY
пишува митсубиши компресор
проверив сервисно упатство на надворешна единица компресорот е KNB102FBHMC
Прегледај го приврзокот 193708
Treba da da ti odgovori nekoj sto ja ima veke od korisnicko iskustvo svoe da tu kaze dali e zadovilen ili ne. Ne slusaj nikoj drug.
 
Член од
1 март 2007
Мислења
110
Поени од реакции
13
.. добро! Може совет-и (сајт-ови) за инвертери од Грција (Солун и околина) и колку % и како иде процедурата за враќање ДДВ

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Член од
6 јули 2018
Мислења
203
Поени од реакции
199
Сакам да ја купам SF50VE, во енергосистем и klimi.mk ја немаат на лагер.

Дали можеби некој има информација каде можам да ја купам?
 
Член од
10 април 2018
Мислења
2.254
Поени од реакции
2.550
Член од
18 април 2014
Мислења
373
Поени од реакции
678

Ова ако е LCLH е бомба понуда, за сите што сакаат ефтини инвертери.

Него она што ме плаши и загрижува е, ако greestore може од 31.000 да ја спушти на 19.999 и сигурно се пак со огромна заработка, колку е набавната тогаш, 150 еур .
Сигурно и останатите модели поскапите набавна им е 200-250 еур и тука се со цени од 40.000-50.000-60.000

Он топик, со таа цена не постои подобар избор на пазаров за непроверени климичиња.
Големо браво за greestore стварно фер цена.


Sent from my iPhone X using Tapatalk
 
Член од
14 мај 2009
Мислења
1.581
Поени од реакции
1.850

Ова ако е LCLH е бомба понуда, за сите што сакаат ефтини инвертери.

Него она што ме плаши и загрижува е, ако greestore може од 31.000 да ја спушти на 19.999 и сигурно се пак со огромна заработка, колку е набавната тогаш, 150 еур .
Сигурно и останатите модели поскапите набавна им е 200-250 еур и тука се со цени од 40.000-50.000-60.000

Он топик, со таа цена не постои подобар избор на пазаров за непроверени климичиња.
Големо браво за greestore стварно фер цена.


Sent from my iPhone X using Tapatalk
Мислам дека си грешка! Се работи за моделот Lomo ECO, а не за LCLH, те. за послабиот 35GWH12QB, а не QC... koj е сепак намален од 23К на 20К! Можеби и јас сум грешка (сепак на флаерот на GREE не се гледа за кој модел е, а ако не се лажам внатрешната е од поскапиот модел!? (заоблена е и со голем дисплеј десно).... но гледам на klimi.mk дека е намален еколошкиот, кој е за класа послаб и многу поевтин од Lomo LCLH.... а тие се партнер меѓу другото и на GREE...!? Ќе кажат ваљда прозваните... експресно! :)
 
Член од
17 март 2015
Мислења
204
Поени од реакции
324
Da ne bideme vo zabluda,prvo da se vidi ubavo sto nudi gree pa posle komentari,inace ovaa klima sto ja nudat sega ne e lomo lclh nego lomo economical.Istata klima i pred nekoe vreme bese na popust od 22.990 na 19.999.Pisav pred izvesno vreme za klimata.Nego koja bi bil podobar izbor i koja e razlika izmegu aerito na vivax i lomo eco na gree.
 
Член од
18 април 2014
Мислења
373
Поени од реакции
678
Мислам дека си грешка! Се работи за моделот Lomo ECO, а не за LCLH, те. за послабиот 35GWH12QB, а не QC... koj е сепак намален од 23К на 20К! Можеби и јас сум грешка (сепак на флаерот на GREE не се гледа за кој модел е, а ако не се лажам внатрешната е од поскапиот модел!? (заоблена е и со голем дисплеј десно).... но гледам на klimi.mk дека е намален еколошкиот, кој е за класа послаб и многу поевтин од Lomo LCLH.... а тие се партнер меѓу другото и на GREE...!? Ќе кажат ваљда прозваните... експресно! :)
Хаха, прашав, леле кои прави манипулатори се еееј.
Се работи за lomo eco, а не пишува eco никаде ни моделот.
Второ внатрешната единица на сликата е иста како на lomo lclh, и ми вика ама сеа внатрешната на ломо еко е иста како на ломо.
Жити се ни се знае кој јаде ни кој пие, ни кој склопува клими, ни сериски броеви ни модели, се е каша попара.

Еве ќе речам да ги поздравам за убавата цена и добриот избор али у момент ме вратат во реалност и сфаќам какви манипулатори се.

Како што и порано пкшам се од GREE е повеќе или помалку еден вид С Т А П И Ц А.

Топла препорака за тие што сакаат да се топлат на клими ако сакате да дадете малку повеќе пари земете си јапонски бренд.
Ако сакате помалку едноставно е ситуација на ждрепка на среќа.
Кој знае што има внатре во нивните клими, нишо чудно и пржени јајца со пиперки да има внатре.

Нека не ви мотат празна слама егв, бгв, еев, ваков онаков компресор, слики од нивни телефони итн.
Барем знам дека тошиба во 16 сузуми плус нема твинротари и тоа е тоа.
А ако купите GREE знаете што има внатре, е чушки знаете што има.


Sent from my iPhone X using Tapatalk
 
Член од
19 декември 2014
Мислења
566
Поени од реакции
735
Koga uvoznikot od tuka naracuva Toshiba ili Mitshubishi ili Daikin ili nekoj drug popoznat brend naracuva model i se znae sto sleduva vo toj model i ne mozes da dodavas sto ti tekne i da menuvas i si nacisto kako kupuvac sto dobivas so site plusovi i minusi za toj brend i model.Kaj Gree i Vivax i toj tip na brendovi e druga prikazna rabotat po naracka sakam vakva nadvoresna so takva vnatresna da ima ova da se isfrli toa i toa i na kraj ne znaes sto imas vnatre, treba da veruvas na importerot koj moze da manipulira do beskraj.
 
Член од
9 јануари 2006
Мислења
5.600
Поени од реакции
7.395
LomoECO e na promocija za 19.990. GWH12QB-K3DNB4D/I
Panelot e B4 i e ist kako kako na flaerot i slikata...so srebrena linija.
Do -15C fino si pisuva, znaci ne e LCLH.

Lomo LCLH (i ViolaLCLH) isto se namaleni i toa 27.400 za klimata + montaza 3.600, ili za 31k se dobiva namontirana (27.400+3600=31k)
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: GT1
Член од
8 октомври 2015
Мислења
306
Поени од реакции
944
Pocituvani,

Bi sakale da Ve informirame za golemata promocija na GREE LOMO ECO PREMIUM 12000Btu.
PROMO CENA 19'990,00 so vklucen DDV.

So pocit,
GREEMAK GROUP LOMO ECO PREMIUM 12000Btu PROMO.jpg
 
Член од
3 јуни 2016
Мислења
369
Поени од реакции
642
Хаха, прашав, леле кои прави манипулатори се еееј.
Се работи за lomo eco, а не пишува eco никаде ни моделот.
Второ внатрешната единица на сликата е иста како на lomo lclh, и ми вика ама сеа внатрешната на ломо еко е иста како на ломо.
Жити се ни се знае кој јаде ни кој пие, ни кој склопува клими, ни сериски броеви ни модели, се е каша попара.

Еве ќе речам да ги поздравам за убавата цена и добриот избор али у момент ме вратат во реалност и сфаќам какви манипулатори се.

Како што и порано пкшам се од GREE е повеќе или помалку еден вид С Т А П И Ц А.

Топла препорака за тие што сакаат да се топлат на клими ако сакате да дадете малку повеќе пари земете си јапонски бренд.
Ако сакате помалку едноставно е ситуација на ждрепка на среќа.
Кој знае што има внатре во нивните клими, нишо чудно и пржени јајца со пиперки да има внатре.

Нека не ви мотат празна слама егв, бгв, еев, ваков онаков компресор, слики од нивни телефони итн.
Барем знам дека тошиба во 16 сузуми плус нема твинротари и тоа е тоа.
А ако купите GREE знаете што има внатре, е чушки знаете што има.


Sent from my iPhone X using Tapatalk
Дефинитивно точен одговор. Каква манипулација се кинезиве тоа е страшно нешто. ПА што може да очекуваш во клима уред па замисли и инвертер и тоа за 20000ден со ддв цена и тоа малопродажна. моја претпоставка е дека према @Strelec е некаде 17000ден а па израчунајте колку е набавна цена. Секако не повеќе од 13000ден. па извади од тоа ДДВ Царина 15% транспорт. Значи кинезиве ти нудат замисли ''инвертер'' за набавна од 130$ max. Сега една најреална анализа, што може ти да очекуваш од фабричка цена на клима од 130$. Само картонска кутија, само тоа. луѓе нека не ве манипулираат на форумов со ефтини трикови. сите нормални земји се знае на кои брендови им веруваат и продаваат, ова кај нас е тежок неквалитет. @Strelec очајни сте
 
Член од
8 ноември 2017
Мислења
2.491
Поени од реакции
2.777
Член од
10 април 2018
Мислења
2.254
Поени од реакции
2.550
Абе да не испадне Грее ама не грее. Кинезите прават превари, нашите овде прават превари и што ќе ти е тој бренд да го купуваш.
Има избор не се тие последни па да мора од нив да купиш.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom