СП 2018 - Елиминациона фаза (1/8, 1/4 и 1/2 финале)

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.486
Поени од реакции
42.858
Сте запнале сите со Тотенхем менталитет, не ве разбирам, кого требаше да го викнат?

Тој е квалитетот што ги имаат во моментов и стигнаа до полуфинале, во споредба со очекувањата пред првенството, премија пласман. :toe:
Да се изеде само гомна за англичаните, стандард фиром муабети. Да престанат да играт фудбал кога го направија убедливо најголемиот успех на едно првенство во 20 и кусур години. :D
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.493
Да се изеде само гомна за англичаните, стандард фиром муабети. Да престанат да играт фудбал кога го направија убедливо најголемиот успех на едно првенство во 20 и кусур години. :D
Ако е за тоа Италија на пример нека не ни испаѓа на квалификации.
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.214
Поени од реакции
8.018
Сте запнале сите со Тотенхем менталитет, не ве разбирам, кого требаше да го викнат?

Тој е квалитетот што ги имаат во моментов и стигнаа до полуфинале, во споредба со очекувањата пред првенството, премија пласман. :toe:
Ќе беше премија пласман да беа од другата страна на жребот ама со вакви противници се освен финале е неуспех. Не ме заебавај дека премија им е со екипи ко Колумбија, Шведска и Хрватска. Се локумче до локумче за лагано финале без замор. Они место да искористат што Хрвативе играа 240 минути до тука и немаа никаква игра со подпросечни репрезентации ко Данска и Русија, кутрите изгледаа ко мали деца од почеток на второ до крај а хрвативе спрема нив изгледаа ко да дошле од одмор. Срамота за играчите од "најјаката лига во свет".
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
5.075
Поени од реакции
13.020
Ептен се радувам за Хрвативе, памтам кога беше евробаскетот со Мекејлеб кога догуравме до 4то место, бев на одмор на Мљет островот во Хрватска. Таму со едни луѓе гледавме заедно Хрватска Македонија кога играа, се утепаа од честитање кога ги победивме, потоа кога се вратив дома, на секоја победа смс праќаа се радувале луѓето, Македонија ја бодреа до крај. Нема врска муабетов, онака ми дојде од радост, браво ептен дисциплинирана игра, машки одиграно до крај, страшни се кога ќе превземат иницијатива не знаеш од која позиција може да падне додавање, повратна, гол... Само храбро, сконцентрирано, машки и ништо не е невозможно против Франција
П.с. Кога сите викавте дека Англија ќе тепа, ја и уште еден максимум тука кажавме дека ќе се исплескани англичаниве оваа вечер, ајде дома со тој лузерски менталитет
 

Топче

Арсеналиста
Член од
18 септември 2010
Мислења
9.198
Поени од реакции
14.496
Да се изеде само гомна за англичаните, стандард фиром муабети. Да престанат да играт фудбал кога го направија убедливо најголемиот успех на едно првенство во 20 и кусур години. :D
Да, сплет на околности. Од другата страна да се паднеа немаше да стигнат до полуфинале.
Не играа со ниту една добра репрезентација на светсково освен Белгија и Хрватска, и се виде резултатот против нив.

Против Панама и ние ќе дадеме 5
 

Freddy Krueger

The Dream Master
Член од
18 март 2009
Мислења
2.236
Поени од реакции
2.028
индивидуално гледано, Англија има еден од најнеталентираните ростери во светот...едноставно имаа среќа со ждрепката и покажаа тимски дух, и полуфинале е повеќе од доволно за овој тим...
статистиката кажува се, во 120 минути, имале еден шут во рамки на голот, и тоа е слободниот удар на Трипиер..

браво за хрвативе, историски подвиг...Модриџ за златна топка..
 
C

Castiel

Гостин
Ќе беше премија пласман да беа од другата страна на жребот ама со вакви противници се освен финале е неуспех. Не ме заебавај дека премија им е со екипи ко Колумбија, Шведска и Хрватска. Се локумче до локумче за лагано финале без замор. Они место да искористат што Хрвативе играа 240 минути до тука и немаа никаква игра со подпросечни репрезентации ко Данска и Русија, кутрите изгледаа ко мали деца од почеток на второ до крај а хрвативе спрема нив изгледаа ко да дошле од одмор. Срамота за играчите од "најјаката лига во свет".
Еј не зезај сеа и ти. Со овој тим што го има англија со тој квалитет што не го поседува и повеќе од премија е што стигнале до полуфинале и можен бронзен медал.
 

пунтер

betfair trader
Член од
21 март 2011
Мислења
5.028
Поени од реакции
8.234
заслужено, поборбено и помотивирано, англичаниве премногу калкулираа и нормално изгубија, премногу наивно за играчи од овој ранг.
 
Член од
11 јули 2014
Мислења
3.088
Поени од реакции
4.461
We’re coming home!!!
Домааааа бре! Муда до колена, каков менталитет. Не сте вие балканци.
:oleee:
 
Член од
28 март 2015
Мислења
5.428
Поени од реакции
11.337
Жабарите најдоа да коментираат. Они дното го пробија уште пред светско.
Ретко кој од ПЛ е за Англија ама колку да се јаде гомна. Ја сум пример за Германија (ќути не се брукај) поголемиот дел се за Франција, Германија, Бразил и има некои нови за Белгија.
Ова со Тотенхем па чиста глупост, ај ако нека играат со Чарли Остин, Баркли, Волкот.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.493
Ќе беше премија пласман да беа од другата страна на жребот ама со вакви противници се освен финале е неуспех. Не ме заебавај дека премија им е со екипи ко Колумбија, Шведска и Хрватска. Се локумче до локумче за лагано финале без замор. Они место да искористат што Хрвативе играа 240 минути до тука и немаа никаква игра со подпросечни репрезентации ко Данска и Русија, кутрите изгледаа ко мали деца од почеток на второ до крај а хрвативе спрема нив изгледаа ко да дошле од одмор. Срамота за играчите од "најјаката лига во свет".
Тоа дека не искористија против уморна Хрватска се согласувам, ваква шанса тешко дека ќе добијат уште еднаш, ама лесно е сега да спомнуваш локумчиња а пред СП коментиравМЕ дека со онаков состав по групи се испаѓа. Јас за очекувањата пред СП ти зборам, сега за коло по коло лесно е експерт да се правиш, ако е за така не е за сеир и Аргентина што отпадна толку рано.

И не сфаќам, еднаш викаш играчи на Тотенхем, алудираш просек , еднаш викаш играчи на најаката лига во свет. Реши се :)

Знам дека ги хејташ, и јас не можам да ја смислам на пример Португалија ама биди реален малку.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom