Пејачот Влатко Илиевски пронајден мртов

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.337
Поени од реакции
79.117
И треба да значи дека ти, јас, трет имаме 33 години неможе да умреме од природна смрт? Ни под разно?
Абе има овде медицински поопитни од мене, али ја не знам многу (или ниеден) случаи на такво нешто. Аутопсија увек наоѓа нешто.

Природна смрт ваљда е исто што и умрел од старост.
 

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.920
Поени од реакции
11.945
Абе има овде медицински поопитни од мене, али ја не знам многу (или ниеден) случаи на такво нешто. Аутопсија увек наоѓа нешто.

Природна смрт ваљда е исто што и умрел од старост.
Медицински да немаш блага веза би знаел дека може да те снајде природна смрт и на многу помлада возраст од 33 години. Има случаеви многу, ме мрзи да барам по интернет само сега
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.337
Поени од реакции
79.117
Медицински да немаш блага веза би знаел дека може да те снајде природна смрт и на многу помлада возраст од 33 години. Има случаеви многу, ме мрзи да барам по интернет само сега
Едноставно, кога објективно би се земале в предвид сите информации кои ги имаме, никој не би дошол до заклучок (дури ни ти) дека шансите за тоа не се ништо друго, освен минимални.
 
Член од
21 јуни 2018
Мислења
610
Поени од реакции
262
Какво алиби? Дека она не била на местото кога починал? Мене ми е девојчето страшно антипатично, ама ич не ти ја разбирам реченицава.
Се понашаше како да глуми спонтаност.
 

redfogv

Царица
Член од
10 мај 2017
Мислења
2.256
Поени од реакции
1.966
Какви сте, бре.....
За родители полни со љубов нема поголема болка од таа да се загуби дете.Дете кое било нечија радост.Таа болка е ненадминлива.
А,како ќе се чувствувате и што ќе направите ако некој ден ова што му се случи на Влатко,му се случи на некој ваш најблизок,не дај Боже ?
Ако сите шират разни верзии за неговата/нејзината смрт иако полицијата се уште се нема изјаснето ?
Ако сите само плукаат по таа личност ?
Сакам да верувам дека ќе ви биде тешко,дека ќе ве боли.Ако имате поим што значи љубов.
Кога ќе станете од спиење,погледнете ги вашите најблиски и размислете !
 
И

Име И Презиме

Гостин
Можно ли е да има некаква поврзаност смртта на В.И. и апсењето на криминалната банда пред некој ден?
Некои го поврзуваа Влатко дека бил сплеткан со некои криминалци и криминални групи.
Глупости!
Дај те бе затворете ја темава, до кое ниво дојде дискусијава за неговата смрт е срамно за читање.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Глупости!
Дај те бе затворете ја темава, до кое ниво дојде дискусијава за неговата смрт е срамно за читање.
Знам дека има бес и агресија во тебе (нормално е тоа кога се губи роднина) ама како прво, Влатко беше јавна личност така што нема да има затворање на темата. Ако не се збори тука, ќе најдеш како се збори на ФБ под објави на весници, не знам што ти менува :toe:

Второ, тука никој не го оцрнува братучед ти, туку се дискутира реалноста. Вчера одам до продавница, ги гледам колегите на Влатко се упатуваат накај гробишта и плачат ама онака, плачење и тажење достојно за атеншн сикери. Нели мислиш дека треба да бидеш погневен на нив отколку на нас тука? Знаеш зошто? Кај беа поголемиот дел од нив братучед ти кога имаше мака? Читаш секој втор што ставил слика од него на ФБ што пишува? Требаше да се видиме на ручек, на кафе, на пица ама обврски, не успеавме? Не другар, не е дека немале време, туку толку им стало до Влатко. Ако некој ти е вистински другар и го знаеш дека е во мака, нема да смислуваш секакви изговори. Зеле вчера се трескаат од земја, си ја перат совеста за да спијат помирно.

И трето, ако се предозирал како што 90% се шансите тоа да се случило, тогаш па уште помалку не ми е јасно како може ние тука да сме виновни. Бил на рехабилитација, дошол тука и што направил прво? Значи се работи за 33 годишна личност, зрела пред се, свесна да направи избор и направила избор од кој нема враќање. Да, знам дека е тешко да се прифати, спомнав во темава дека и кај мене имав сличен случај, тие што ми спаѓаат баба и дедо, родителите на ликот што го спомнав до ден денес се убедени дека некој го убил а од судска медицина кријат :facepalm: само затоа што бегаат од реалноста и евентуално прифаќање на вистината би резултирало со пораз со кој веројатно ни тие не би можеле да се справат.

За крај, затоа и пишав дека ова треба да е лекција за сите нас и да не се потценува менталното здравје. Да се свртиме околу нас од време на време, да видиме кој од другарите е овенат, ништо нема да не кошта да прашаме некој како е или па ако има проблеми да одвоиме време да му се најдеме. Пријатели и другари не се само за по кафани и „Vlatcee ej bratt aj vnesi me u Dzuboks sviri6 vecer hh :) “ Најлесно е да пишете РИП и :(((((((((((((((( кога некој близок ќе замине од живите поради ментален проблем, не треба така, не го пикајте проблемот што виреел под тепих.
 
C

Castiel

Гостин
Не се знае дали е дрога
Ако се праиме на тошо ондак не се знае дека е дрога. Едино што не се знае дали е од предозирање или долгодишна злоупотреба на дрога. Како и да вртиш па причината е дрога.

Sent from my SM-A510F using Tapatalk
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.126
Поени од реакции
15.950
Искрено, црева ми се превртуваат од овие што проповедаат љубов, разбирање, емпатија, да се замислиме ние на нивно место, бла, бла, дрн, дрн, а они црвливи во душа кои на секој втор љубоморат и покажуваат со прст. Де бе, аман више. Нема да добиете поени со лажна лицемерност, не знам кој залажувате. Екс цимерката спиеше со Новиот завет под перница секоја ебана вечер, а беше една од најскржавите особи што сум ги запознала во животов. Така ги замислувам и овие фаци, за гревче. Зборам општо, мада го гледам тој синдром кај одредени фаци на форумов, ги замислувам дека се само глупи, а не тролови. Ќе ме бришат и оттука, како што кој и да е модераторчето на овој подфорум, ме избриша кога пишав за таа црнчугата-раперот што си ја тепал женската па го упукале дека и поарно не заслужил, али и онака ај донт гив а фак, одамна форумов се има превртено наопаку.

За Влатко ми е жал искрено. Сепак не правел ко човек никому лошо, настрана пороците за кои се согласувам дека самиот си ги одбрал, ко и секој што тргнува по тој пат. Нема што да се повторуваме, се согласувам со се што пиша Фросина погоре, лекција за сите да загледуваме наоколу што прават и како се оние за кои се секираме.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.337
Поени од реакции
79.117
Ако се праиме на тошо ондак не се знае дека е дрога. Едино што не се знае дали е од предозирање или долгодишна злоупотреба на дрога. Како и да вртиш па причината е дрога.

Sent from my SM-A510F using Tapatalk
Има доста вакви случаи, кога после рехабилитација или пауза пак земаат, "за старите времиња еднаш" и одма OD. Затоа што кога задњи пут зимал толеранцијата му била на друго ниво и количините што ги зимал исто. Сега, после пауза, има друга толеранција, а он зима како што зимал задњи пут.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom