Пејачот Влатко Илиевски пронајден мртов

Член од
24 април 2008
Мислења
10.594
Поени од реакции
11.755
Бог да го прости !!!

https://www.24.mk/pejachot-vlatko-ilievski-pronajden-mrtov-vo-svojot-avtomobil

Пејачот Влатко Илиевски пронајден мртов во својот автомобил

07.07.2018 | 17:23



Македонскиот поп пејач Влатко Илиевски (33) е пронајден мртов во својот автомобил „Тојота“ синоќа околу 23 часот на ул.„3-та Македонска Бригада“, информираат од МВР.

Увид на лице место извршил Јавен обвинител и увидна екипа на СВР-Скопје, а по наредба на Јавен обвинител телото на починатиот е предадено за обдукција.

Од МВР засега нема информации за причините за смртта на Илиевски. На 2 јули јули, Влатко го прослави 33от роденден.

На музичката сцена беше активен од 2000 година. Свирел гитара во локални скопски бендови, членувал во бендот „Мејд ин Маседониа“, а потоа стана познат како вокал на групата „Морал“ која во 2005 година настапи како предгрупа на концертот на „Дип парпл“ во Скопје. Од 2007 година почна солистичка кариера и имаше два албума со вкупно 20 песни, меѓу кои: „Најбогат на свет“, „Уште си ми ти“, „Со други зборови“, „Гушни ме“, „Скитник“, „Среќа“, „Пред да те знам“, „Се што сакав по тебе“, „Пак на старо“.

Во 2011 година ја претставуваше Република Македонија на Евровизија во Дизелдорф со песната „Русинка“.

Илиевски беше дипломиран актер со завршени студии на Факултетот за драмски уметности во Скопје.

Според првичните информации, кај починатиот поп-пејач Влатко Илиевски не биле видливи траги на насилство, соопшти Основното јавно обвинителство Скопје. Дежурен јавен обвинител од ОЈО работи на расветлување на причините за смртта на 33-годишниот Илиевски. Јавниот обвинител издал наредба за обдукција на починатиот, како и насоки за прибирање траги пронајдени на лице место на кои ќе претстои вештачење.

- Возилото е запечатено и, исто така, е предадено на вештачење. Се преземаат сите дејствија за да се утврдат причините за смртта, наведува ОЈО во соопштението.


Влатко Илиевски
2 јули 1985 - 6 јули 2018

Лесна му земја
нека почива во мир

R.I.P. :(
 
J

jakovdi

Гостин
Сите кои шпекулираат не може да знаат со сигурност дали се предозирал или самоубил,може умрел од природна смрт и сл. покажете малце осет за чуство.
РИП
 
Член од
4 јануари 2015
Мислења
1.151
Поени од реакции
512
Леле колку плачев !! Сите добри пеачи починаа, жално[DOUBLEPOST=1531010063][/DOUBLEPOST]
Сите кои шпекулираат не може да знаат со сигурност дали се предозирал или самоубил,може умрел од природна смрт и сл. покажете малце осет за чуство.
РИП
Веќе се знае а и сите знаеме дека се дрогирал,некои дури и го виделе
 
J

jakovdi

Гостин
Леле колку плачев !! Сите добри пеачи починаа, жално[DOUBLEPOST=1531010063][/DOUBLEPOST]
Веќе се знае а и сите знаеме дека се дрогирал,некои дури и го виделе
Ја не можам да тврдам дека он се дрогирал, а и премногу сум потресен цел ден го слушам на јутуб :(
Зашто?Зашто прерано се самоуби?
РИП
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.980
Поени од реакции
7.619
Денес вртев радио станиици преку интернет а и оние што ги фаќам во мојот град скоро и на никое не се пушташе негови песни барем не во тие часа кога вртев јас радио станици. Кога се деси смртта на Тоше цел ден негови песни се вртеа.

Знам ќе пише некој одма не е иста споредбата Тоше и Влатко ама сепак и Влатко е позната јавен музички артист во државава и придонел со негови песни да се збогати македонската музичка сцена па треба почит да му се даде.
 
Член од
4 ноември 2017
Мислења
2.183
Поени од реакции
4.143
Реално, човекот само себе лошо си правел. Му се погодиле многу работи во живот, а вака завршил. Може и си имал други маки. Тоа е тоа. Нека служи како пример за други, а и нека почива во мир.
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.873
Поени од реакции
15.828
Леле колку плачев !! Сите добри пеачи починаа, жално[DOUBLEPOST=1531010063][/DOUBLEPOST]
Веќе се знае а и сите знаеме дека се дрогирал,некои дури и го виделе
сега нема дрогирање, тоа е земање преголема доза лек:confused:
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.992
Ме нервираат дебили како Нина Јаневска на МТВ што глумат емоции за да соберат алиби
Какво алиби? Дека она не била на местото кога починал? Мене ми е девојчето страшно антипатично, ама ич не ти ја разбирам реченицава.
 
Член од
29 февруари 2016
Мислења
569
Поени од реакции
641
Абе изразете сочувство, евентуално некој линк до некоја омилена песна од Влатко и тоа е тоа. Еден исти лик, веројатно никој и ништо во реалниот свет, ги контаминира сите теми со своите отровни коментари. Ебати искомплексираната личност.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.980
Поени од реакции
7.619
Го има на интернет филмов да се гледа ? Глумат Влатко Илиевски и Васил Шишков во него.

 
Последно уредено:
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.980
Поени од реакции
7.619
На 1 тв вртат негови спотови од време на време.

Интересно видео измонтирано
 
Член од
10 септември 2009
Мислења
156
Поени од реакции
48
Zalno, najubaviot covek si otide... od depresii, od fejk sranja, fensi kokaini... uvek jadev trici deka se unisti coekov, uste poloso e ako sam sakal da se unisti... pa nekoi stvari se samo alatki za polesno i pobrzo da se zamine...

Depresija ne bira, bogat, siromav...zalno! Rip, uste si roker za mene....

Imam drugar danec sto ima se materijalno no nikakva sustina u zivot ...no friends, no family ,no girls... just completely numb... 2 pati sakase i proba da se predozira odtako pocina majka mu ... uste toa... toa go dokusuri ... dzaba i psihijatri, dzaba e se ko ke se bide u taa crna dupka - depresija... narkotici, alkoholi se samo begstvo i tool za da se zavrsi se...

koj ne videl depresija ne znae, tie sto pominuvaat mora da pobaraat pomosh, no I poddrshka iskrena od site okolu niv za da ne dojde do suicide thoughts (sto e posleden stadium) zimanje droga samo po sebe e suicidal behavior... mora silna zelba za da se sredi umot pred da posegne ... zalno...
 
Последно уредено:

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.702
Поени од реакции
27.645

Kajgana Shop

На врв Bottom