НБА Сезона 2017-2018

Ако ги исклучиме 6те фаворити (GSW, LAL, SAS, BOS, 76ers, HOU) кои останати 10 ќе стигнат до плејоф?


  • Вкупно гласачи
    49
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
4 ноември 2016
Мислења
2.280
Поени од реакции
1.728
Оној боксерон од Мајами како стои со договор? Како би легнал у ЛА бобобобобо :icon_lol::icon_lol:
За Џејмс Џонсон прашуваш? Ако е тој има договор уште 2-3 години.Би легнал во ЛА Елинтон слободен играч е.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.196
Поени од реакции
107.856
За Џејмс Џонсон прашуваш? Ако е тој има договор уште 2-3 години.Би легнал во ЛА Елинтон слободен играч е.
За него прашував. :D А и да, Елингтон може, добар шутер е а му треба шутер на Лејкерси.
 
Член од
11 јули 2014
Мислења
3.088
Поени од реакции
4.461
The Lakers are considering Damian Lillard, DeMar DeRozan, Kevin Love, Bradley Beal, and John Wall as trade targets.
Не дека ќе земат некој, ама ај, нека пробуваат :)
 
Член од
24 октомври 2014
Мислења
2.803
Поени од реакции
2.446
The Lakers are considering Damian Lillard, DeMar DeRozan, Kevin Love, Bradley Beal, and John Wall as trade targets.
Не дека ќе земат некој, ама ај, нека пробуваат :)
Uf kolku sakam Lilard da doe vo Lakers, mislam deka so Lebron do nego ke gazi.
 
Член од
4 ноември 2016
Мислења
2.280
Поени од реакции
1.728
Зошто? Во напад Лилард на 2ка во одбрана Лонзо на 2ка.Всушност на Лилард не му се јака страна асистенциите па ова ќе му дојди таман.Нема шанса да го трејдат ама поентава тие глупа како и самиот ти.
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.838
Поени од реакции
23.084
Зошто? Во напад Лилард на 2ка во одбрана Лонзо на 2ка.Всушност на Лилард не му се јака страна асистенциите па ова ќе му дојди таман.Нема шанса да го трејдат ама поентава тие глупа како и самиот ти.

Samo sto go zemaa Rondo.
U bilo koj paket za drug play Lonzo ide u obratna nasoka
 
L

Löwe

Гостин
Зошто? Во напад Лилард на 2ка во одбрана Лонзо на 2ка.Всушност на Лилард не му се јака страна асистенциите па ова ќе му дојди таман.Нема шанса да го трејдат ама поентава тие глупа како и самиот ти.
Боце Дноце, опседнат стана со мене. Смешно е колку црното ако треба бело ќе го гледаш само од пуста желба да излезиш како „победник'“ и да речеш дека сум бил глуп. Сите досегашни обиди ти беа безуспешни. Али ако, продолжи да се трудиш.
 
Последно уредено од модератор:
Член од
4 ноември 2016
Мислења
2.280
Поени од реакции
1.728
Боце Дноце, опседнат стана со мене. Смешно е колку црното ако треба бело ќе го гледаш само од пуста желба да излезиш како „победник'“ и да речеш дека сум бил глуп. Сите досегашни обиди ти беа безуспешни. Али ако, продолжи да се трудиш.
Јас ти кажав како ќе биди ако дојди Лилард па сеа ти види.
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.838
Поени од реакции
23.084
Ama brat Golden stejt ja poeba kosarkava im ebam ligusite durant se prodade

Факт е дека ГСВ го има најдобриот менаџмент у лигата, како што е факт дека Кари ги поеба двата зглоба у контракт јиар и играше до лани зс 9 милиона годишно, што и беше главната причина да можат да го состават овој тим.
Никој не го оспорува тоа.

Како што е факт дека дурент е најголемото пиченце у историјата на кошарката.
Никој ни тоа не може да го оспори

Тоа е!
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.196
Поени од реакции
107.856
Зашо го глушат курот овие Спарси не ми е јасно, ај да имаше Ленард 2 или повеќе години до истек на договорот да разберам, ама вака не ми е јасно. Кавај јасно им даде на дознаење дека сака само во Лејкерс да игра, нарочито сега откако дојде Брон, а овие бараат некои нереални работи за Ленард. Инграм, Кузма, Харт + 2 пика од прва рунда и уште нешто имаше таму со пиковите. У реду е да ви ебам се најмило, ќе пројде и сезонава на крај ќе дојде ко фри ејџент у Лејкерс и ќе останете со курот у раце. Од друга страна, знаејќи дека Кавај сака само во ЛА, никој тим не сака да понуди премногу за Ленард за само една година.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom