Фан Клуб: Јувентус

Член од
30 август 2017
Мислења
997
Поени од реакции
1.433
Scirea едноставно требаше да се пензионира, ако не опција Парма да и беше како последен клуб ако парите и биле важни Кина и Сад дават повеќе пари него ПСЖ (со трансфер во ПСЖ ако се случи автоматски без око да и трепне е директен противник на Јуве во ЛШ следната сезона, што за мене трансферот во ПСЖ повеќе би бил како последна шанса за негова слава во ЛШ него за пари)
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.790
Поени од реакции
83.465
Scirea едноставно требаше да се пензионира, ако не опција Парма да и беше како последен клуб ако парите и биле важни Кина и Сад дават повеќе пари него ПСЖ (со трансфер во ПСЖ ако се случи автоматски без око да и трепне е директен противник на Јуве во ЛШ следната сезона, што за мене трансферот во ПСЖ повеќе би бил како последна шанса за негова слава во ЛШ него за пари)
За да ти одговорам на постов морам да ти го цитирам и оној пост што си го пишал во Серија А...

Затоа никогаш барем за мене никогаш нема да биде на исто рамниште со другите легенди на Јуве (да најдобар голман на сите времиња само будала ке негира, остана во Јуве цели 17 години и во Серија Б кога играше клубот остана и ако за да остане зимал дебели пари што јавноста не ги знае, но не може мене да ме лаже дека клубот и бил поважен отколку негова лична слава како вистинските легенди го прават тоа, во неговите очи се гледа таа алчност за лична слава) и баш не ми чуеше во саботата што се поздравуваше и и беше последен натпревар никакви емоции од моја страна како што беше случајот кога Дел Пиеро се поздрави (bthw нема да ме чуди ако оди во ПСЖ и да каже грди зборови за Јуве или управата на Јуве)
Значи како прво и прво, ќе бидам директен, можеш да се навредиш од мојов пост, али што кој кур.... Имаш лице да кажеш дека останувањето на Буфон во Серија Б беше ради алчност за слава.... значи на 28 години, во животна форма со штотоку освоено СП, најдобар голман на тоа првенство, и ти да одлучиш да играш во втора лига ради ебена слава ти е незнам. Џиџи во тој период можеше со замижани очи на еци-пеци-пец да одбере билокој клуб, значи БИЛОКОЈ КЛУБ и да се пресели... Реал, Барса, Манчестер, Интер, Милан, Баерн, Челзи, сите овие тимови освоија Лига на Шампиони во последниве 12 години, а Џиџи можеше да бира кај сака да оди и да го освои тоа натпреварување.
Викаш Серија Б било за слава.... а до 2011 што правеше у тимов кога беше мизерија? 7ми места со големи тренерски имиња од типот на Ферара, Раниери, Закерони, Дел Нери... и тогаш беше за слава? Тогаш не можеше да замине?

Дај ти се молам не ми се ни верува дека правам муабет и се објаснувам за вакви банални и глупи работи. Отишол во ПСЖ и готово не е веќе ист човек во нашите очи... човекот кој има срушено толку рекорди за клубот, човекот кој беше тука во најцрните денови, човекот кој никогаш ама НИКОГАШ не влезе во конфликт со билокој играч на мртвиот Јувентус (2006-2011), сега ќе збориме дека е еден вид на предавник? Човекот беше во Јувентус 17 ебани години, мали спермички пораснаа во луѓе, а тој уште беше тука на голот, и сега на 40 полни години јас него да го ругам зошто ќе се пресели во ебаниот ПСЖ? Сака да освои ЛШ...? Па нека освои бре, ако му се трефне среќата нека освои, ако ПСЖ евентуално го победи Јувентус во ова натпреварување не значи дека Буфон ќе е крив за таа елиминација... туку самиот тим за кого навиваме што ќе дозволи Нејмар, Кавани и остала барга да не ебе и во Париз и во Торино. ФАКТ.


Наводно си отишол ради тоа што му било ветено на Шчесни дека ке биде 1 избор.. Ма да парите и ЛШ се пресудни, пошто како што читам и во ПСЖ ќе бил 2 избор после Ареола.. Искрено баш сега уште поише ми е желба ЛШ да освоиме па да си гризне од курот.. Ако потпише за ПСЖ џабе му се толку години во Јуве, џабе е најдобар, у мои очи све ќе изгуби...
Еве види го магистерсково мислење пример

1) Црвен Болд - Ќе бил втор голман во Јуве затоа ќе одел во ПСЖ... али и таму по се изгледа ќе биде втора опција. Логика = -1
2) Зелен Болд - Џиџи пред 3 сезони кога го потпиша последниот договор рече јасно и гласно дека овде останува до 40 и толку. Сигурно пред да ја донесе оваа одлука има зборувано со Марота и Ањели што би правел во иднина.
3) Син Болд = Братот на Такси_Драјвер :toe:


Ќе ми простите али какви глупи мислења се ова... ај само за информација еве ќе ви дадам три примери.

- Марко Тардели има играно негде +10 години за Јувентус, потоа прави трансфер во Интер
- Едгар Давидс има играно 7-8 години во Јувентус, потоа се сели во Барса (конкурент за ЛШ) и Интер (Хорор трансфер)
- Клаудио Џентиле има коски оставено во Јувентус, али на крај се сели во Фиорентина, еден од најомразените тимови и фанови на Јувентус.

И знаете што имаат заедничко сите овие тројца? Сите си имаат една ѕвездичка пред Алијанц Арена, Топ 50 легенди на Јувентус.... а истото го има и Џанлуиџи Буфон... такада вашето мислење во моментов е НЕ-РЕ-ЛЕ-ВА-НТНО. Видовме како го испратија Џиџи на стадион во Саботата, на ваша жалост :place:[DOUBLEPOST=1527062490][/DOUBLEPOST]
За мене ќе биде предавство ако премине во европски клуб (освен Парма).. Или копачки на клин или мрш у Америци..
Awwww, cry-baby :place:
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.725
Шта се тиче мене, Џиџи во моите очи секогаш ќе си биде Џиџи макар и продолжил во Милан/Интер.

Numerouno
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.853
Поени од реакции
8.696
Scirea едноставно требаше да се пензионира, ако не опција Парма да и беше како последен клуб ако парите и биле важни Кина и Сад дават повеќе пари него ПСЖ (со трансфер во ПСЖ ако се случи автоматски без око да и трепне е директен противник на Јуве во ЛШ следната сезона, што за мене трансферот во ПСЖ повеќе би бил како последна шанса за негова слава во ЛШ него за пари)
Мислам дека од големо поштовање спрема Јуве, неговиот агент сега е во преговори со ПСЖ да се вметне клауза во договорот доколку игра финале против Јуве да не брани, задоа се одоговлекуваат работите со неговиот потпис:icon_lol:


@Scirea џабе го браниш, не дека ќе направи некој голем престап или предаство ако отиде во ПСЖ, ама во голема мера со потегот, многу јувенташи нема да го гледаат исто и ти таквите не можеш да ги кривиш, бидејќи се во право. Кажи ми која глупа ситуација ќе биде ако се паднат во ЛШ да играат ПСЖ против Јуве? Веруј не е сеедно. Ја мислам со ова паѓаат во вода многу негови трогателни изјави во однос на Јуве што ги има изјавено.:toe:

Океј е,ќе има ѕвездичка негова на вашиот стадион, ќе биде ваша легенда, али во наредните две години ако брани за ПСЖ, работите можат само да се влошат на релација Јуве-Буфон и Буфон-јувентини.
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.725
@Scirea џабе го браниш, не дека ќе направи некој голем престап или предаство ако отиде во ПСЖ, ама во голема мера со потегот, многу јувенташи нема да го гледаат исто и ти таквите не можеш да ги кривиш, бидејќи се во право.
Зошто се во право?
Сеуште му се игра фудбал у топ ниво а клубот не му го продолжува договрот.

Што треба да прави, да се замонаши у Зрзе?
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.310
Поени од реакции
42.033
Демек измеѓу СМС и Погба. Јас би одел на Миленковиќ Савич поради педерскиот начин на кој не остави погба дури шкафчето не си го испразна.....
problemot so savic e sto lazio napravile dil so genk, ili koi i da bea od kaj sto go zemaa, pola od profitot sto ke go napravat za nego da ide kaj niv, a go imaat zemeno mislam za 9 milioni evra, taka da koga bi go prodavale, sigurno nad 100 bajagi ke sakaat da teraat, zasto skoro pola od tie pari ke gi prefrlat na smetka kaj tie od belgija.
Ne veruvam deka Juve bi dale 120m evra, a i ne veruvam ovie da go dadat ispod 100ka, inace smesen prihod ke napravat za igrac od vakov kalibar.
 
Член од
30 август 2017
Мислења
997
Поени од реакции
1.433
За да ти одговорам на постов морам да ти го цитирам и оној пост што си го пишал во Серија А...



Значи како прво и прво, ќе бидам директен, можеш да се навредиш од мојов пост, али што кој кур.... Имаш лице да кажеш дека останувањето на Буфон во Серија Б беше ради алчност за слава.... значи на 28 години, во животна форма со штотоку освоено СП, најдобар голман на тоа првенство, и ти да одлучиш да играш во втора лига ради ебена слава ти е незнам. Џиџи во тој период можеше со замижани очи на еци-пеци-пец да одбере билокој клуб, значи БИЛОКОЈ КЛУБ и да се пресели... Реал, Барса, Манчестер, Интер, Милан, Баерн, Челзи, сите овие тимови освоија Лига на Шампиони во последниве 12 години, а Џиџи можеше да бира кај сака да оди и да го освои тоа натпреварување.
Викаш Серија Б било за слава.... а до 2011 што правеше у тимов кога беше мизерија? 7ми места со големи тренерски имиња од типот на Ферара, Раниери, Закерони, Дел Нери... и тогаш беше за слава? Тогаш не можеше да замине?

Дај ти се молам не ми се ни верува дека правам муабет и се објаснувам за вакви банални и глупи работи. Отишол во ПСЖ и готово не е веќе ист човек во нашите очи... човекот кој има срушено толку рекорди за клубот, човекот кој беше тука во најцрните денови, човекот кој никогаш ама НИКОГАШ не влезе во конфликт со билокој играч на мртвиот Јувентус (2006-2011), сега ќе збориме дека е еден вид на предавник? Човекот беше во Јувентус 17 ебани години, мали спермички пораснаа во луѓе, а тој уште беше тука на голот, и сега на 40 полни години јас него да го ругам зошто ќе се пресели во ебаниот ПСЖ? Сака да освои ЛШ...? Па нека освои бре, ако му се трефне среќата нека освои, ако ПСЖ евентуално го победи Јувентус во ова натпреварување не значи дека Буфон ќе е крив за таа елиминација... туку самиот тим за кого навиваме што ќе дозволи Нејмар, Кавани и остала барга да не ебе и во Париз и во Торино. ФАКТ.




Еве види го магистерсково мислење пример

1) Црвен Болд - Ќе бил втор голман во Јуве затоа ќе одел во ПСЖ... али и таму по се изгледа ќе биде втора опција. Логика = -1
2) Зелен Болд - Џиџи пред 3 сезони кога го потпиша последниот договор рече јасно и гласно дека овде останува до 40 и толку. Сигурно пред да ја донесе оваа одлука има зборувано со Марота и Ањели што би правел во иднина.
3) Син Болд = Братот на Такси_Драјвер :toe:


Ќе ми простите али какви глупи мислења се ова... ај само за информација еве ќе ви дадам три примери.

- Марко Тардели има играно негде +10 години за Јувентус, потоа прави трансфер во Интер
- Едгар Давидс има играно 7-8 години во Јувентус, потоа се сели во Барса (конкурент за ЛШ) и Интер (Хорор трансфер)
- Клаудио Џентиле има коски оставено во Јувентус, али на крај се сели во Фиорентина, еден од најомразените тимови и фанови на Јувентус.

И знаете што имаат заедничко сите овие тројца? Сите си имаат една ѕвездичка пред Алијанц Арена, Топ 50 легенди на Јувентус.... а истото го има и Џанлуиџи Буфон... такада вашето мислење во моментов е НЕ-РЕ-ЛЕ-ВА-НТНО. Видовме како го испратија Џиџи на стадион во Саботата, на ваша жалост :place:[DOUBLEPOST=1527062490][/DOUBLEPOST]

Awwww, cry-baby :place:
А ти т од кај к.р знаеш за кои причини останал во Јуве или си дел од управата на Јуве па сите работи поврзани соЈуве ги знаеш, досаден си ко дедо од 100 години со твоите постови. Bthw и самиот признал дека и дошол преку к.. во тој период од 2006 до 2011 , јас ако сум лојален не ме интересира што се случува со клубот останувам да и помогнам на клубот без разлика на последиците на моја кожа и нема да ме фати депресија зошто клубот не освојува титули или не завршува да се натпревурува во ЛШ ( и самиот истакна дека неосвојувањето титули и неиграњето во ЛШ било кошмар за него) ова зборувам ако стварно лојалноста и било поважно него негова лична слава, за разлика од него Дел Пиеро или Недвед кој пред 2006, 2003 беше најдобар играч во планетата земја и растураше се до пензија, и тој после префрлувањето во Серија Б можеше комотно да оди во најсилните клубови во Европа и да игра минимум 2-3 сезони во супер форма како што и играше во Јуве до 2009 (истиот никогаш не освои ЛШ никогаш немаше такви изјави од негова страна да плачи како п.чка зошто останал во Јуве и да прави цело време театрални сцени колку е лојален). Никогаш ама баш никогаш Дел Пиеро, Недвед и Каморанези не плачеа за таа одлука воопшто не ни коментира што се случи летото во 2006 и зошто се одлучеа да останат во клубот и во Серија Б. Остануваме што ке биде како ке биде во иднина не не интересира КРАЈ. Буфон ако оди во ПСЖ за мене е само еден ГОЛЕМ ЛИЦЕМЕР (имам право на мое мислење)
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.790
Поени од реакции
83.465
Имај си мислење...и јас имам мое и гласи: ЕБИ СИ МАЈКАТА.


Позз[DOUBLEPOST=1527068238][/DOUBLEPOST] 20180523_113636.png
 
Последно уредено:

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Шики не ме цитирај и не ме нервирај.. Ко прво, ја цитирам еден портал и затоа викам наводно, ко второ мое право е дали ќе го поштувам ако премине во ПСЖ или не.. Негов избор, нека отиде, ама тек тогаш ќе сакам уште повеќе да освоиме ЛШ за да му се врати у фаца на стариот.. Исто како и многу други играчи (не конкретно од наш клуб) кога си отишле да освојат титула со друг тим, кур у гз добиле, а поранешните нивни клубови освојувале.. Не може бе да ми се прави Таска балабанова, капитен, куров ми ленчиња, да дава срцепарајучи изјави и на крај да отиде да си го брка својот неостварен сон - освојување ЛШ во друг клуб (побогат).. Класично лицемерство бре ![DOUBLEPOST=1527076487][/DOUBLEPOST]Eдноставно бре треба пораз да прифатиш, си играл 20+ години не си освоил ЛШ и тоа е тоа баце.. Си освоил свеЦко, си бил на милиметар да освоиш златна топка и да бидеш едини голман кој тоа го постигнал, 20+ години си идол на сите голмани ширум светот, и тоа е тоа бе баце.. Не може сите да се родени со среќна ѕвезда све да освојат.. Поздрави се со сите, стави копачки на клин или еби си мајката у Кина зимај милијарда долари 1-2 години, врати се у клубот биди тренер на голманите и чао џаци...

Затоа највеќе Недвед го поштувам, фино лепо си се пензионираше кај нас, си стана директор или пичке си материне не знам ти што, и си знае дека ништо у животот не е вечно..

Ебеш му мајката, рецимо ти си напунил 35 години и ти минува животот, ќе се жениш. и тие години ако не си прошол све алкохол дрога курви коцка, толку е , нема каење, мораш да се стабилизираш и да ствараш фамилија..
 
Последно уредено:

Leo Bonnie

Кад се врате скитнице
Член од
20 декември 2008
Мислења
4.447
Поени од реакции
5.448
Не сте салам еј, човекот до 40 години бранеше за нас и го даде цел живот и сега сакал да освои ЛШ, единствениот трофеј кој му фали и сега ние овде ќе го оспоруваме. Човекот толку направи за нас што и 3 титули да изгубевме со ред заради него никој не смее да речи збор против него.

Јас се гордеам дека пораснав со Џиџи како еден од моите идоли, нешто што сегашните деца и идните генерации нема да го доживеат да имаат некој спортист за идол кој е синоним за лојалност, спортска коректност, интегритет и други не само спортски туку и животни карактеристики.

Ситуацијава ме потсеќа на Карл Мелоун кој изигра 18 сезони во Јута и последната замина во Лејкерс да брка титула со Коби и Онил. И тоа не му ја намали вредноста како играч на Јута, си доби статуа пред салата. Е таква е големината и на Џиџи, да добие статуа пред стадион и после 20 години да раскажуваме на новите генерации која величина од човек и голман беше Џиџи и што се ние научивме од него.
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.790
Поени од реакции
83.465
У реду е Страчатела, со тебе е сувишно да се дискутира... како да направам муабет со човек кој и ден денес мисли дека Буфон го шитнал (наместил) натпреварот со Лече кога му се клизна топката од нога, а тогаш буквално се тепаа со Милан за титула.

Сувишна е дискусијава, навистина од душа ви зборам...ако 17 години ви се малце да процените што лудиња е Џиџи, ондак пеки...он е лицемер, предавник, изрод на природата и треба да му се извади ѕвездичката што ја има на стадион. Од сите играчи што играле во Јувентус, он најмалку ја заслужува.
 

JUVE_Ultras

Ragazzo della piazza
Член од
22 септември 2010
Мислења
2.451
Поени од реакции
3.968
Паратичи во Милано,на средба со Мората и неговиот агент :coffee:

 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.493
У реду е Страчатела, со тебе е сувишно да се дискутира... како да направам муабет со човек кој и ден денес мисли дека Буфон го шитнал (наместил) натпреварот со Лече кога му се клизна топката од нога, а тогаш буквално се тепаа со Милан за титула.

Сувишна е дискусијава, навистина од душа ви зборам...ако 17 години ви се малце да процените што лудиња е Џиџи, ондак пеки...он е лицемер, предавник, изрод на природата и треба да му се извади ѕвездичката што ја има на стадион. Од сите играчи што играле во Јувентус, он најмалку ја заслужува.
Шмајхел бранеше за Сити. Чисто за да ти ја поткрепам тезата, зошто ја следам дискусијата и сметам дека сте во право. А и никој не гарантира дека Џиџи ќе брани на ниво следната година, кај голманите паѓањето во форма е нагло.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom