Совети, прашања и oстанато во врска со автомобили

Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.953
Поени од реакции
14.709
голема е шансата да е замаецот. Во секој случај провери дали има разлика во звук кога е притиснат кумплугот и кога не е
 
Член од
30 август 2013
Мислења
51
Поени од реакции
3
Ме интересира кај може да се најде најевтино уље Селениа или поконкретно 5w40 pure energy?
 
Член од
8 ноември 2012
Мислења
30
Поени од реакции
18
ми фале малце антифриз у колата
гледам црвен е
И сеа прашањето е
има некоја врска у бојата на антифризот ?
каков да земам?
ауди е у прашање
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.953
Поени од реакции
14.709
ми фале малце антифриз у колата
гледам црвен е
И сеа прашањето е
има некоја врска у бојата на антифризот ?
каков да земам?
ауди е у прашање
Megju narodot postoi podelba( neznam kolku e točna) na organski i neorganski antifriz. Ne gi znam sostavite...no verovatno e treba da se mešaat različni vrsti
 
Член од
15 јануари 2015
Мислења
452
Поени од реакции
423
ми фале малце антифриз у колата
гледам црвен е
И сеа прашањето е
има некоја врска у бојата на антифризот ?
каков да земам?
ауди е у прашање
Ако е црвен ќе дотуриш црвен и ако е концентриран ќе го разредиш со дестилирана вода однос 50/50.
 
Последно уредено:

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
ми фале малце антифриз у колата
гледам црвен е
И сеа прашањето е
има некоја врска у бојата на антифризот ?
каков да земам?
ауди е у прашање
секако дека има врска бојата, стави иста боја и измери го колку е во минус или дотури концентрат малку или мешавина со дестилирана вода, зависи колку ти фали и колку ти е во минус антифризот, ако е стар 4-5 години нека го испуштат цел и стави си нова мешавина
 

Vandal

CURVA NORD
Член од
12 август 2012
Мислења
1.046
Поени од реакции
1.095
Дали постои можност да се променат ретровизорите на бмв е90 , конкретно ме интересира дали може да се напраи auto fold или електрично склапање на ретровизорите со самото заклчувуање пошто паркирам у многу тесен простор и секое влагање и излагање треба да се пази ептен на нив , гледав по youtube дека се зимало едно како апаратче и со него праиш што сакаш , мене ми е да не заебам нешто па сакам да видам дали некој од мајсториве што се понапредни праат вакви ствари ?
 
Последно уредено:
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.953
Поени од реакции
14.709
Вероватно можи ...но да најдиш фраер/мајстор е потешко. Прашај евентуално во Новус

Како што можи фиатите да имаат слична функција но на внатрешното светло....зошто да не на ретровизорите.

Ако прочачкаш на америчките сајтови гарантирано наоѓаш
 
Член од
26 октомври 2016
Мислења
1.911
Поени од реакции
1.378
кога го пуштам воланот малце на лево иде, до што може да е?
isto imene mi begase levo i izleze letvata problem. prvo balansiraj gi i proveigi bandasite dali se krivi i dali se osteteni. ako ima guma jadena od vnatresna strana najverovatno e letva. najcest problem. ako vozis sava gumi na site strani bega :place:
 
Член од
19 февруари 2015
Мислења
1.772
Поени од реакции
2.075
isto imene mi begase levo i izleze letvata problem. prvo balansiraj gi i proveigi bandasite dali se krivi i dali se osteteni. ako ima guma jadena od vnatresna strana najverovatno e letva. najcest problem. ako vozis sava gumi na site strani bega :place:
десна кратка спона ми сменија и центрирање сега е ок
 
Член од
21 мај 2018
Мислења
3
Поени од реакции
0
Zdravo, imam problem so golf 5 1,9 TDI 105hp so 5 brzini. Nekogas ima problem so treta i cetvrta brzina nesaka da smeni i tesko menuva a nekogas e se vo red i si menuva kako sto treba. Dali imal nekoj iskustvo so ova i dali ima nekoe resenie?
blagodaram odnapred
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.842
Поени од реакции
8.689
Може некој да каже што е фрката што велат 2.0 мотор на ауди со 140кс бил полош од оној 1.9, точно ли е ова и зошто??
 
Член од
26 октомври 2016
Мислења
1.911
Поени од реакции
1.378
Може некој да каже што е фрката што велат 2.0 мотор на ауди со 140кс бил полош од оној 1.9, точно ли е ова и зошто??
zamaec se menuva na 200-250 000km. i mnogu osetlivi na turbina i injektori. to vazi za tie do 2006 a kaj noviot motor so 170ks bile podobri.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom