Каде може да се најде најдобриот бургер во Скопје?

Kostic

Sadio smokve oko Tadz Mahala
Член од
31 јули 2009
Мислења
9.856
Поени од реакции
5.610
Sedmica kje ostane na tronot zasekogash. I da opagja ponatamu kvalitetot... Taka da, drugite ste site samo super liga, 5to mesto, cup uefa.
 

Емкаа

the worst thing about prison was the dementors.
Член од
14 мај 2008
Мислења
4.914
Поени од реакции
12.402
Киоск добија популарност и стандардното македонско мора да проработи.
До пред еден месец бургерот им беше со цена 100/150 со вклучен помфрит, сега е 130/180 без помфит. Значи зголемување на цена упм. Поздрав другари, мило ми беше.
 

Vlatko_Gjorce

Ѓубре
Член од
17 април 2009
Мислења
2.550
Поени од реакции
2.511
Киоск добија популарност и стандардното македонско мора да проработи.
До пред еден месец бургерот им беше со цена 100/150 со вклучен помфрит, сега е 130/180 без помфит. Значи зголемување на цена упм. Поздрав другари, мило ми беше.
Јадев 2-3 пати таму, хамбургерот беше топ, толку мек и лепчето и плескавицата, ни да те врти стомак отпосле, а и сосовите вкусни ни тешки ни ко вода, иако единствена маана им беше што многу малку помфрит даваа за 150 ден.
И, последниот пат идам, лебот и плескавицата се распаднаа буквално пред мене, патлиџанот со љушпа...
Како што кажа, македонска работа - на почетокот топ и после ќе усерат обавезно
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.223
Поени од реакции
78.802
Киоск е најдобро у Скопје за тие пари. Месото им е на ниво на Бруклински и Барбакан, али поише од дупло поефтино.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.699
Поени од реакции
27.626
Пред една година влегов во Барбакан. Земав мени и видов 350 денари бургер. Излегов.
Пред 2 недели собрав некако пари и отидов во Барбакан.
Ми донесоа бургер со големина од хамбургер на Мекдоналдс.
Мало у дијаметар ама крупно.
Се осеќаше дека е квалитетно ама 350 денари, не. Онака, не.
Иначе дента после јадев и благо од Канела, а степав и Doritos од 250г.
Вечерта бев 6 пати во тоалет, се разбудив ноќта од сон 2 пати за во тоалет, и сабајлето бев уште 5 пати, for a total of 13 пати.
Дали беше бургерот, не знам. Ама таму кога ќе влезам повторно знаете? :icon_lol:
 
Член од
16 декември 2012
Мислења
2.707
Поени од реакции
6.824
Пред една година влегов во Барбакан. Земав мени и видов 350 денари бургер. Излегов.
Пред 2 недели собрав некако пари и отидов во Барбакан.
Ми донесоа бургер со големина од хамбургер на Мекдоналдс.
Мало у дијаметар ама крупно.
Се осеќаше дека е квалитетно ама 350 денари, не. Онака, не.
Иначе дента после јадев и благо од Канела, а степав и Doritos од 250г.
Вечерта бев 6 пати во тоалет, се разбудив ноќта од сон 2 пати за во тоалет, и сабајлето бев уште 5 пати, for a total of 13 пати.
Дали беше бургерот, не знам. Ама таму кога ќе влезам повторно знаете? :icon_lol:
А нешто пиеше?
 
Ф

Флеш

Гостин
Јака шарска плескавица слеш хамбургер комбо за 150 денари јадев вчера во Слонче _Мрки Гостилница позади Шити Мол. Шарската беше поголема од моја рака.Компирите не можев да ги дојадам од шо пун бев:DЦел ден држење пун стомак:несвест: Препорачувам дечки
 
Член од
4 март 2017
Мислења
2.054
Поени од реакции
5.549
Јака шарска плескавица слеш хамбургер комбо за 150 денари јадев вчера во Слонче _Мрки Гостилница позади Шити Мол. Шарската беше поголема од моја рака.Компирите не можев да ги дојадам од шо пун бев:DЦел ден држење пун стомак:несвест: Препорачувам дечки
Се е добро кај Мрки. Топло ја препорачувам кафаната на секого, не дозволувајте да ве обесхрабрат ентериерот и околината. :D
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.289
Поени од реакции
15.490
Да удрам само печат на двата погорни коментари за Киоск, го допреа дното и нема назад, лепче од пред два дена ваљда, стоплено на тостер :)tapp:), а плескавицата сува. После месец дена добија шанса и пак истото.
 
Член од
16 декември 2012
Мислења
2.707
Поени од реакции
6.824
Да удрам само печат на двата погорни коментари за Киоск, го допреа дното и нема назад, лепче од пред два дена ваљда, стоплено на тостер :)tapp:), а плескавицата сува. После месец дена добија шанса и пак истото.
Секогаш сум се каел кога сум давал втора шанса. Редовно грешат, со знаење на сопственикот
 

Kajgana Shop

На врв Bottom