Сè за опаѓањето на косата - совети и искуства

Член од
13 јануари 2015
Мислења
794
Поени од реакции
272
Како што читав, џабе е се да пробуваш ако почне да паѓа тоа е тоа... Единствена светла точка е трансплатацијата. Кај нас, во Македонија гледам дека ова го изведуваат 2-3 болници со таканаречениот FUE метод. Па ме интересира дали некој има искуство со ова. Ве молам доколку има таков нека сподели..
Фала многу
Де бе, никој ли нема направено трансплатација...?
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.937
Поени од реакции
35.328
Трансплантација, али во топ 5те европски болници и доктори како пример Бисанга во Белгија или еден арап не ми текнува името во Канада. Гуглајте го Димитар Бербатов поранешен фудбалер на Јунајтед да видите првокласни резултати, али кошта од 15К евра па нагоре.
Овие за 2-3 илади евра шо ги прават во Турција ти се Антонио Милошевски стил, све видим само коса не видим.:pos:

Еве го Бербатов ...

berbatov.jpg
 
Член од
13 јануари 2015
Мислења
794
Поени од реакции
272
Трансплантација, али во топ 5те европски болници и доктори како пример Бисанга во Белгија или еден арап не ми текнува името во Канада. Гуглајте го Димитар Бербатов поранешен фудбалер на Јунајтед да видите првокласни резултати, али кошта од 15К евра па нагоре.
Овие за 2-3 илади евра шо ги прават во Турција ти се Антонио Милошевски стил, све видим само коса не видим.:pos:

Еве го Бербатов ...

Прегледај го приврзокот 190482
Не е само Бербатов има мноогу примери од познативе личности... ама мене ме интересира конкретно за кај нас, во нашиве болници како работат...
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.937
Поени од реакции
35.328
Не е само Бербатов има мноогу примери од познативе личности... ама мене ме интересира конкретно за кај нас, во нашиве болници како работат...
За кај нашите болници најпаметно ќе ти биде да најдеш човек од прва рака шо ќе ти објасни и ти самиот да видиш резултати, на се друго не верувај додека не видиш самиот.

Јас од лично мое искуство можам само да ти кажам не фрлај пари по никакви препарати, поарно оди стај ги на рулетот црвено/црно отколку да купуваш шампони лосиони апчиња бели лукови или незнам какви други срања. Значи кратко и јасно ... НИШТО НЕ ФУНКЦИОНИРА!!! Уште гомно од женско бебе немам ставено на главата, се е жива превара и лага.
 

peac+tapanar

музицар
Член од
22 јануари 2015
Мислења
71
Поени од реакции
18
Imav porano eden prijatel na fb so raboti vo malta,skoro i da nemase kosa.pa rece tamu za 450 mu presadile ama ne po fue metoda,tuku kako kosata ja poracuvale preku internet i ja vsaduvale na praznite mesta,znaci nisto ne vadat od tebe.davale 3 god garancija deka nema da padne.sega ima bujna kosa so siski napred ama u zivo ne sum go videl samo na sliki:)
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Imav porano eden prijatel na fb so raboti vo malta,skoro i da nemase kosa.pa rece tamu za 450 mu presadile ama ne po fue metoda,tuku kako kosata ja poracuvale preku internet i ja vsaduvale na praznite mesta,znaci nisto ne vadat od tebe.davale 3 god garancija deka nema da padne.sega ima bujna kosa so siski napred ama u zivo ne sum go videl samo na sliki:)
Тоа мислам дека е онаа коса како имплант што е. Што ја лепат на твојот скалп.
 
Член од
17 мај 2018
Мислења
1
Поени од реакции
1
Imam 18 godini zabelzeav proretcuvanje na kosata no nemam zalistoci toa e preku cela kosa osven toa koga ke pominam so rakata 3-4pati posilno niz kosata pagaat po pet sestt vlakna,kosava ja nosev 2 godini malce podolga I otkako zabelezav proretcuvanje ja istriziv pokratko pomos,sovet?
 
Член од
20 септември 2017
Мислења
174
Поени од реакции
230
Трансплантација, али во топ 5те европски болници и доктори како пример Бисанга во Белгија или еден арап не ми текнува името во Канада. Гуглајте го Димитар Бербатов поранешен фудбалер на Јунајтед да видите првокласни резултати, али кошта од 15К евра па нагоре.
Овие за 2-3 илади евра шо ги прават во Турција ти се Антонио Милошевски стил, све видим само коса не видим.:pos:

Еве го Бербатов ...

Прегледај го приврзокот 190482
И јас сум со истата мака. :icon_mrgr: Шо немам пробано и јас.
Нешто шо стварно и делува на косава е рицинусово масло за коса и рендан лук. Че си ја завиткаш глата со еден најлон и че стојш така еден сат мин. Резултати има одма верувајте. :anco:
Троа скалпот и косата че ти мириса на лук, ама вреди за сите пари.
 

Skorp

That guy...
Член од
30 јуни 2010
Мислења
1.173
Поени од реакции
2.112
http://www.injertocapilar.com/English/index.htm

Јас тука планирам да одам. Ко што читав на нет... докторов бил еден од најдобрите у европа. Се чекало и по неколку месеци ама вредело... така барем по форумиве пишуваат.
 
Член од
20 септември 2017
Мислења
174
Поени од реакции
230
http://www.injertocapilar.com/English/index.htm

Јас тука планирам да одам. Ко што читав на нет... докторов бил еден од најдобрите у европа. Се чекало и по неколку месеци ама вредело... така барем по форумиве пишуваат.
Според искуствата на странава, доста успешно делува.
https://vimeopro.com/user23345553/norwood-5-6-7/video/89244384
Овој кизнај шо пари има платено.. 13.300 FU's
За мене 4000 доволни се. :pos:
А шо пари е 1FU, имаш прашано?
 

Skorp

That guy...
Член од
30 јуни 2010
Мислења
1.173
Поени од реакции
2.112
Според искуствата на странава, доста успешно делува.
https://vimeopro.com/user23345553/norwood-5-6-7/video/89244384
Овој кизнај шо пари има платено.. 13.300 FU's
За мене 4000 доволни се. :pos:
А шо пари е 1FU, имаш прашано?

Dr. Lorenzo is 6 GBP for the first 1,000 grafts and 4 GBP for all grafts thereafter.

Скапо е али не ми се ризикува со Турција или кај нас.
 
Член од
27 ноември 2008
Мислења
5.539
Поени од реакции
4.066
И јас сум со истата мака. :icon_mrgr: Шо немам пробано и јас.
Нешто шо стварно и делува на косава е рицинусово масло за коса и рендан лук. Че си ја завиткаш глата со еден најлон и че стојш така еден сат мин. Резултати има одма верувајте. :anco:
Троа скалпот и косата че ти мириса на лук, ама вреди за сите пари.
Пиши од прилика колку се става рицинусово масло а колку лук и колку време треба да отстои смесата пред да се аплицира на косата.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.699
Поени од реакции
27.626
Imam 18 godini zabelzeav proretcuvanje na kosata no nemam zalistoci toa e preku cela kosa osven toa koga ke pominam so rakata 3-4pati posilno niz kosata pagaat po pet sestt vlakna,kosava ja nosev 2 godini malce podolga I otkako zabelezav proretcuvanje ja istriziv pokratko pomos,sovet?
Храни се здраво. Масовно конзумирај зеленчук (особено пиперки). Избегнувај секаков вид на пороци (не само алкохол, дрога и цигари, туку и модерна технологија и коцкање). Спортувај. Спиј редовно. Пиј вода. Грижи се помалку.
Помоли се на Бога да ти даде сила да се помириш со работите кои не можеш да ги промениш (1), да ти даде храброст за подобрување на работите кои можеш да ги промениш (2) но и да ти даде памет да ги распознаваш кои работи се 1 а кои 2 :)
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.528
Поени од реакции
34.678
...инаку дихидротестостеронот- ДХТ нели, како метаболит на тестостеронот кој се формира под дејство на ензимот 5-алфа редуктаза е еден од виновниците за машката ќелавост, така да се биде вистинско машко треба нели да се има „доволно “ машки хормон тестостерон кој ете како резултат на разградување се создава нештото што го уништува фоликулот на влакното и ете ти ќелавост! :toe:
 
Член од
13 јануари 2015
Мислења
794
Поени од реакции
272
А што мислите за новата метода што ја прави Дадар? Нешто како "тетовирање" кое многу добро изгледа... (за тие што незнаат, видете го Адријан Гаџа)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom