Serie A 2017/2018

Koj ќе биде шампион оваа сезона


  • Вкупно гласачи
    261
Статус
Затворена за нови мислења.

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
27.358
Поени од реакции
86.573
Италија да добиеше 5 места кои водат во ЛШ, Интер стандардно ќе завршеше на 6то место.
Неспособни бре, па уште и шампиони ќе биле ако не биле судиските грешки.

Јуве најчесто добива судиска помош во вид на тоа што секоја 50-50 одлука оди во нивна корист, што е солидна помош дали во утакмица кога клубот игра слабо или кога треба да се демотивира/изнервира противник и слично.
Како и секој посилен/поавторитетен клуб во Европа... билокаде во Бундес, Ла Лига, Англија, билокаде 50-50 дешавките во повеќето од навратите ги свират за клубовите кои се во погорниот дел од табелата.[DOUBLEPOST=1525147061][/DOUBLEPOST]Него Сантон нели падна на медицинските тестови откако се врати од Њукасл? Оф леле, потоа ние сме ви биле криви... кога ќе ми текне колку беше вреѓан еден Де Чеље од наша страна, а он да ти бил Малдини за дефанзивциве на Интер :pos:
 
Последно уредено:

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.143
Поени од реакции
18.120
Интер да ја добиеше истата помош од судиите толку колку што доби Јуве ова сезона, денеска немаше да збориме за ЛШ, туку ќе беа конкурентни и за титула, ете толку ви имаат помогнато судиите.
:vozbud::vozbud::cuc:
 
Член од
6 ноември 2014
Мислења
3.921
Поени од реакции
9.337
Оти тоа е разумно, логично и што ли уште не. Јувентус (како и сите други во Италија па и пошироко) нема никаква вина за одлуките на судиите. Ниту пак треба да се правда или не знам што. Еве ти федерација, асоцијација на судии, УЕФА, ФИФА, Колина, Рицоли, Росети они нека објаснуваат кој судија што и како досудил.

Јас ти гарантирам дека Јувентус како клуб е најмногу заинтересиран да нема сомнителни или контроверзни ситуации на нивните мечеви.
Да, за да си го исперат гзот за сите цигански работи. И да, сега се објективно појаки и не им треба, но кога играа со Матри, Вучинич и остала багра напред, секоја ебана утакмица кај што се мачеа си добиваа поклон од судиите. Или не знам, може ние сите друго нешто гледаме..
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.914
Поени од реакции
8.788
Оти тоа е разумно, логично и што ли уште не. Јувентус (како и сите други во Италија па и пошироко) нема никаква вина за одлуките на судиите. Ниту пак треба да се правда или не знам што. Еве ти федерација, асоцијација на судии, УЕФА, ФИФА, Колина, Рицоли, Росети они нека објаснуваат кој судија што и како досудил.

Јас ти гарантирам дека Јувентус како клуб е најмногу заинтересиран да нема сомнителни или контроверзни ситуации на нивните мечеви.
Секое разумно размислување и логика води кон тоа дека Јувентус е екипа на која им се одземени две титули ради наместено првенство, односно имале спортски директор кој директно ги реализирал местените утакмици со поткуп на судии. Тоа е установено со истрага пд страна органи на италијанската федерација задолжени за тоа и нема бегање од тоа. Е сега ако некој од вас рече, клубот немал појма за тоа, Моџи е крив, тоа ти е само една слика за пред цела фудбалска јавност која мора да се форсира за да колку може да се спаси угледот на клубот, онака требаше од брука да згасне како клуб. Моџи беше спортски директор, главна алка на секој клуб и дел од клубот, да земе тој на своја глава да мести утакмици да поткупува судии без да знае некој од фамилијата Ањели е рамно на лудило бидејќи правиме муабет за фамилија кои се 'културни мафијаши' за такво нешто да не знаат тие Моџи до сега во најмала рака ќе беше уништен на финансиски план или ќе беше мртов.

И после сето тоа, не може фан на Јувентус од Македонија да каже тука, да тврди и гарантира дека неговиот тим не само што нема вмешано прсти во нелегални работи, туку се залага да нема контроверзни и сомнителни ситуации. Доколку е така, слабо им оди од рака некако со залагањето:) или да веруваме во тоа дека така ги прати среќа,едноставно таква ѕвезда имат, да понекогаш судиите им се наклонети:)
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
27.358
Поени од реакции
86.573
Моџи беше спортски директор, главна алка на секој клуб и дел од клубот, да земе тој на своја глава да мести утакмици да поткупува судии без да знае некој од фамилијата Ањели е рамно на лудило бидејќи правиме муабет за фамилија кои се 'културни мафијаши' за такво нешто да не знаат тие Моџи до сега во најмала рака ќе беше уништен на финансиски план или ќе беше мртов.
Тој период од 2004 до 2010 Ањели фамилијата не беше на чело на клубот. Џани почина 2003, Умберто го наследи ама и тој умре во 2004.

Како бре вака зборувате без да проверите мајко му стара...
 
Член од
30 мај 2012
Мислења
1.979
Поени од реакции
2.926
Тој период од 2004 до 2010 Ањели фамилијата не беше на чело на клубот. Џани почина 2003, Умберто го наследи ама и тој умре во 2004.

Како бре вака зборувате без да проверите мајко му стара...
Дојаве из клуба..
 
Член од
6 април 2014
Мислења
5.057
Поени од реакции
6.383
се секавате на оние муабети на фановите на јуве во групата за ЛШ дека женаму на оливер е фан на реал м и затоа досудил непостоечки пенал со кој ги исфрлил јувентус , а сега овде тврдат што имало врска што братму на орсато навивал за јуве и бил на стадионот на јувентус кога прославувале титула пред година две е тоа е тоа лицимерно понашање.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
39.017
Поени од реакции
112.350
а и со влијанието на судијата на Интер - Јуве се претерува, колку што видов само за Пјаниќ е дискутабилно а Интер имаше водство до 80 и некоја, тоа дека од уста му прочитале дека ќе победи Јуве е ниво на Сан репортажа.
Za ova citanjevo od usni i jas se slagam, zamaraat valjda anti juve portalite, ama za drugoto :))), kojznae sto si gledala. Rafinja odran na sredina na teren i toa od pozadi, ni faul ne dosudi, na strana sto bese zolt toa. (Pjanic mislam bese ali togas nemase zolt). Sandro mu dade lakt u grlo na Kanselo, Orsato odmavna so racete, pomosnikot isto si ostana so znamenceto dole. Uste eden faul mislam imase Sandro, isto nedosuden. Vtoriot zolt na Pjanic, izlisno e mislam da se zboruva za toa. A da ne zboram za golot sto go dade Matuidi na krajot na prvo, 78 metri bese vo ofsajd a pomosnikot ostana nem, kaki kurac ofsajd. :) vo ovaa situacija srekja sto postoi Var inace ke trebase da gi obesat sudiite.

I ne e samo ova Frose, na prviot mec cist penal posle sutot na Ikardi, nit var nit butur, igrata prodolzuva. Lani ili polani vo Torino, glupakot Kielini izveduva ofsajd kon Bufon, Ikardi ja sece i ispaga sam pred Bufon, sudijata vrakja pak da se izvede ofsajdot hahaha. Ne mi se zbori dalje, ova se samo duelite so Inter, da ne spomnuvam sto sezonava i pokraj Var ponistija penal za Fiorentina mislejki deka e ofsajd a gospodinot Sandro mu ja dodade topkata na igracot na Viola. Ama sve se toa raboti sto za Juventus ne vazat, koga se oni vo prasanje i Var koj go ebe. Toa e toa sto ne boli Frose, a ne nekoe si citanje od usni ili ne znam sto.
 

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.740
Za ova citanjevo od usni i jas se slagam, zamaraat valjda anti juve portalite, ama za drugoto :))), kojznae sto si gledala. Rafinja odran na sredina na teren i toa od pozadi, ni faul ne dosudi, na strana sto bese zolt toa. (Pjanic mislam bese ali togas nemase zolt). Sandro mu dade lakt u grlo na Kanselo, Orsato odmavna so racete, pomosnikot isto si ostana so znamenceto dole. Uste eden faul mislam imase Sandro, isto nedosuden. Vtoriot zolt na Pjanic, izlisno e mislam da se zboruva za toa. A da ne zboram za golot sto go dade Matuidi na krajot na prvo, 78 metri bese vo ofsajd a pomosnikot ostana nem, kaki kurac ofsajd. :) vo ovaa situacija srekja sto postoi Var inace ke trebase da gi obesat sudiite.

I ne e samo ova Frose, na prviot mec cist penal posle sutot na Ikardi, nit var nit butur, igrata prodolzuva. Lani ili polani vo Torino, glupakot Kielini izveduva ofsajd kon Bufon, Ikardi ja sece i ispaga sam pred Bufon, sudijata vrakja pak da se izvede ofsajdot hahaha. Ne mi se zbori dalje, ova se samo duelite so Inter, da ne spomnuvam sto sezonava i pokraj Var ponistija penal za Fiorentina mislejki deka e ofsajd a gospodinot Sandro mu ja dodade topkata na igracot na Viola. Ama sve se toa raboti sto za Juventus ne vazat, koga se oni vo prasanje i Var koj go ebe. Toa e toa sto ne boli Frose, a ne nekoe si citanje od usni ili ne znam sto.
Тоа на Рафиња во никој случај не беше за жолт, сам себе се удри.
Зборувам за ситуацијата во прво полувреме.

А по твоја логика и Кандрева требеше да попије жолт во прво за намерен удар во тил со рака, Пјанич го каде тогаш затоа што дотичниов бил нервозен.

Sent from my ALE-L21 using Tapatalk
 
Член од
23 август 2010
Мислења
39.017
Поени од реакции
112.350
Тоа на Рафиња во никој случај не беше за жолт, сам себе се удри.
Зборувам за ситуацијата во прво полувреме.

А по твоја логика и Кандрева требеше да попије жолт во прво за намерен удар во тил со рака, Пјанич го каде тогаш затоа што дотичниов бил нервозен.

Sent from my ALE-L21 using Tapatalk
Da ama imase Pjanic vekje dva tri faula pred toa. Ne mi teknuva na situacijata so Kandreva, ama ete i da bila toa e edna situacija prema 5-6 sto pak doaga do izraz deka se sudese tendenciozno.
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.901
Поени од реакции
23.296
472 страни од темава и сите се за тоа дали Јуве се местачи или не.

Јуве се докажани местачи, беа у втора лига за тоа.
Сеа се дебатира дали се многу местачи или малу, пошто преочигледно е дека се уште
 

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.740
Da ama imase Pjanic vekje dva tri faula pred toa. Ne mi teknuva na situacijata so Kandreva, ama ete i da bila toa e edna situacija prema 5-6 sto pak doaga do izraz deka se sudese tendenciozno.
Кои се тие 5-6, ако планираш да наведииш некои минимални контакти кои ради реакција на публиката изледале како за картон не се мачи.

Sent from my ALE-L21 using Tapatalk
 
Член од
30 август 2017
Мислења
998
Поени од реакции
1.434
Јас стварно не знам зошто толку пишување и замарање со интерести да имаше наполетанци ке имаше смисла да се пишува толку многу, не се битни интераши веќе 8 години, друга класа, не се конкуренти ниту никаков фактор. Каков парадокс само, самите викаат Италијанска лига е мочана лига со години (односно од кога Јуве почна да освои титули) а нивниот клуб не е способен веќе 8 години да освои место кој води до ЛШ во таа иста мочана лига
 
Последно уредено:
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom