Serie A 2017/2018

Koj ќе биде шампион оваа сезона


  • Вкупно гласачи
    261
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
11 јули 2008
Мислења
4.675
Поени од реакции
3.610
Доека не фрлите моторче вашиве ке ги боли цеф за вас. Секоја година 7ми ке си завршувате[DOUBLEPOST=1525114906][/DOUBLEPOST]
Местачи сте море,кур ме боли колку години сме без ЛШ.И 50 години без ЛШ да сме не го менува фактот дека сте местачи.Ете се уверивте саботата.Збор да не слушнам.И тие што се сомневаа во вашите фаворизирања се удри потврда некни.
Дааа, местачи се затоа секоја година се шампиони. Вие сте поштени затоа глеате ЛШ од тв
 
Член од
2 јули 2009
Мислења
302
Поени од реакции
164
Колку и да сакаш и се убедуваш самиот себеси во болдираното, самиот знаеш дека е сосема спротивното ;)

Нејсе, и во 2006 Ѓубренташите имавте исто, потполно исто арогантно неподносливо однесување, сите знаеме како заврши тоа, цел свет ве гледа бе апаши!
:pos: убаво напиша човекот не се занесувајте со 2006 тоа беше жив циркуз со бодовите оземање па чекај не важи па протести па прва лига па втора лига тоа му беше последна шанса на морати да го бутне јувентус пред се финансиски ама се заеба така да ако не ви се гледа италијанско не го гледајте ако навивате против јуве уште долго ке си патите убаво вика липи ако неможат да го победат јувентус секогаш криви се судиите треба да разберете со една утакмица не се станува шампион сте се фатиле ко слеп за стап зошто пјанич не доби втор жолт ко да јувентус ке примеше 5 гола ако добиеше црвен
 

JUVE_Ultras

Ragazzo della piazza
Член од
22 септември 2010
Мислења
2.451
Поени од реакции
3.968
До толку не можат да се помират со поразов,па до Калчополи 2 дојде темава.Истрага ќе се отварало пошто Алегри се поздравил со Таљавенто(четврт судија на мечов) ,каков скандал:pos:.Ја наместиле Фиорентина-Наполи,не било за црвен тоа :icon_lol:.Ни Сари ни наполитанкине не се бунеа за црвениот кој беше чист,последен играч беше во одбрана Кулибали,али битно Интерашиве се бунат.

И најакото оној монтираниот клип каде Таљавенто кажал ora a vinciamo.А во оригиналниот клип убаво се глеа дека го прашува Орсато колку да продолжи quanto recupero facciamo?,и тоа е на крајот на првото полувреме,а не на 2-2 во 87ма минута како што го покажуваат во монтираниот клип

Еве го оригиналниот,некој добро си го измонтирал и се попалија интерашиве.
http://www.dailymotion.com/video/x6imltd
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
27.084
Поени од реакции
85.039
А со братов на Орсато шо правиме?

Не ни бега Серија Ц :(
 
Член од
27 април 2009
Мислења
2.482
Поени од реакции
1.669
Член од
30 август 2017
Мислења
997
Поени од реакции
1.434
Што ми се прави мерак, умретееее чекајте сега 50 години до следен голем успех за вашиот мочан клуб
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.481
Поени од реакции
109.556
Spored Sky i vrakjanjeto na snimkite od povekje agli, Matuidi ja zakacil topkata pred taa da stigne do Daglas Kosta. Ima edna slika ama ne mozam da ja postiram, pokasno ako mozam ke ja postiram. Ako dobro se sekjavam samo ednas ili dva pati ja dadoa situacijata vo direktniot prenos.
 
Член од
13 февруари 2010
Мислења
119
Поени од реакции
151
https://kajgana.com/skandal-vo-italija-sudijata-12-ti-igrach-na-juventus-protiv-inter

скриете се негде и молчете, сите ве знат дека 50годину уназад имате местено пред Калчополи, многу големото чудо ќе се десит демек и после Калчополи да местите пак.
Реков и претходно, почело је ;)

Што ми се прави мерак, умретееее чекајте сега 50 години до следен голем успех за вашиот мочан клуб
Типичен примерок за просечен навивач на Ѓубре, гниди од луѓе :гомце:


Еве вака да си знаете:

 
Член од
2 јули 2009
Мислења
302
Поени од реакции
164
Spored Sky i vrakjanjeto na snimkite od povekje agli, Matuidi ja zakacil topkata pred taa da stigne do Daglas Kosta. Ima edna slika ama ne mozam da ja postiram, pokasno ako mozam ke ja postiram. Ako dobro se sekjavam samo ednas ili dva pati ja dadoa situacijata vo direktniot prenos.
:ROFLMAO: бетер од мали деца сте сеа ке лепите и сечете исто како видеото што сте го монтирале ја гледав утакмицата на скај имаше официјално три репетиции на последната најубаво се гледа дека матуиди не ја добира топката ако има некој скај бокс снимено мозе официјално да пушти не квази новинарчиња слики не признавам нипод разно :)
 

HULK

Black & White Fighter
Член од
12 август 2008
Мислења
1.897
Поени од реакции
1.212
Незнам зошто се докажувате, пуштете ги нека си зборуваат и уживајте си. Никогаш не биле фактор во Италија, нема ни да бидат ,as simple as that. Кога во цела твоја историја сите други ти се криви само ти си ви право што повеќе очекувате. Ајде да почнеме да вадиме видеа сега од офсајдите на Суазо и компанија кога начекаа сами да бидат во првенството за титула да видат, впрочем интер само и така може да освои Јувентус и Наполи да одат аут. Проблемот е што моментално и тоа да се деси, кутрите пак нема да можат да освојат, ќе мора и Рома и Лацио да ги ифрлат па и тогаш е знак прашалник :D
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
Незнам зошто се докажувате, пуштете ги нека си зборуваат и уживајте си. Никогаш не биле фактор во Италија, нема ни да бидат ,as simple as that. Кога во цела твоја историја сите други ти се криви само ти си ви право што повеќе очекувате. Ајде да почнеме да вадиме видеа сега од офсајдите на Суазо и компанија кога начекаа сами да бидат во првенството за титула да видат, впрочем интер само и така може да освои Јувентус и Наполи да одат аут. Проблемот е што моментално и тоа да се деси, кутрите пак нема да можат да освојат, ќе мора и Рома и Лацио да ги ифрлат па и тогаш е знак прашалник :D

Е добро бе хахааха. Кој е фактор у Италија од поштениве екипи? Рома со 0.5 титули или Лацио со 0.25?


Пс: а во Европа фактор сте? :LOL:
 
Член од
11 октомври 2017
Мислења
150
Поени од реакции
96
Faktor se i vo serija B... im se smeshka vtorata titula tamu:):D
 
Член од
16 април 2014
Мислења
7.127
Поени од реакции
11.170
Кога тогаш ќе се сврти политиката.Па тогаш ќе видиме дали судиите правеле намерни или ненамерни грешки.Би се чуствувал идиот доколку тимот што навивам го туркаат со сила а јас ги бранам правејќи се со сила будала.
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.864
Поени од реакции
8.706
Сериозно веруваат луѓето дека нешто намерно има помош за Јувентус или местено или не знам што :pos:

Наместо да се надевате на Калчополи 2, да си правите само проблеми во мозокот за работи што никогаш нема да се остварат, земајте чукнете си ја главата за она што го зборувате/мислите и вклучете барем малку разумот.

Еве ова е проблемот што мислам дека никогаш нема да се надмине во Италија. Се додека секоја грешка во полза на Јувентус се гледа како местење и намерна помош, а грешките во полза на другите клубови се гледаат како обични настани, ништо страшно, погрешил судијата се дешава, се дотогаш од мртва точка нема да мрдне работава. Поштедете ме од муабетите ама вие сте докажани местачи бидејќи искрено ме боли таквото, одлуките на судиите последните години се нивни грешки и превиди, Јувентус апсолутно има нула вина за нивните постапки.
Кој си па ти да тврдиш такво нешто, од кај си толку сигурен? :)
 

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.113
Поени од реакции
17.980
Кој си па ти да тврдиш такво нешто, од кај си толку сигурен? :)
Оти тоа е разумно, логично и што ли уште не. Јувентус (како и сите други во Италија па и пошироко) нема никаква вина за одлуките на судиите. Ниту пак треба да се правда или не знам што. Еве ти федерација, асоцијација на судии, УЕФА, ФИФА, Колина, Рицоли, Росети они нека објаснуваат кој судија што и како досудил.

Јас ти гарантирам дека Јувентус како клуб е најмногу заинтересиран да нема сомнителни или контроверзни ситуации на нивните мечеви.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom