Serie A 2017/2018

Koj ќе биде шампион оваа сезона


  • Вкупно гласачи
    261
Статус
Затворена за нови мислења.

Маци-

ragazzo pazzo
Член од
17 април 2007
Мислења
6.184
Поени од реакции
3.512
Тоа не е причина, тоа е оправдување. Компензирање не постои колку што знам во правилата, освен ако не знаете вие за тие а ние другите не.

Според ова, ако досуди пенал по грешка, може да поништи чист гол?

Ќе може таа изјава да ја пастираш, не сум ја видел.
Пјанич го изјави ова.
https://www.tuttojuve.com/altre-notizie/pjanic-a-mp-gara-incredibile-bene-orsato-primo-giallo-leggerino-419389
 
Член од
23 февруари 2015
Мислења
1.119
Поени од реакции
2.021
Samo za edno sum sreken, sto ova se desi so utakmicata so Inter, zasto ke imase pljacka nevidena protiv moja Roma na sred olimpico i ke umrev od nervoza.
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
Тоа не е причина, тоа е оправдување. Компензирање не постои колку што знам во правилата, освен ако не знаете вие за тие а ние другите не.

Според ова, ако досуди пенал по грешка, може да поништи чист гол?

Ќе може таа изјава да ја пастираш, не сум ја видел.

Ај бе па тебе што е ти е изјава - што не глеаше у саботата? Ете ти ...а не изјави мизјави.


Ахахах не ми се верува дека дискутираме бе за компензација и дека судијата МИСЛЕЛ дека престрого ОН САМИОТ му дал жолт картон на Пјанич во прво па сега за мајагерите го остави на раат. (играше до 80 мислам?)


Шала на страна, у задњиве 4-5 години колку смешни ситуации имало на страна на Јуве вее не е ни за плачење.


Пример:

Раката на Бенатија
40000 старта на Лихштајнер иако пожолтен без да добие втор жолт и изваден истиот во 70+-
Голот на Видал од 4180 метра офсајд
Пјанич
Киелини боксерот
Барзаљи

Need I name more?
 

interlove

Die with memories not dreams
Член од
14 ноември 2014
Мислења
2.436
Поени од реакции
3.694
Претходно му досудиле престрог фаул, затоа ова не е фаул
Не е фаул зашто е 90 минута
#јувелогика
Кој го рекол ова, Пјаниќ после натпреварот нели?
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
27.084
Поени од реакции
85.039
Hahaha, Пушиииии
Пенал против Јуве :icon_mrgr: карма из а бич
БУууууууууууууууууууууууууууууши Кикица, бууууууууууушии ги гроб им ебам да видат како е они цел живот на ист начин тепаат
Ако некој клуб во светот заслужува ваков пенал да се досуди против него,во вака битна утакмица,тоа е јувентус.
Честитки и уште вака да го јадат да бог да :)
Јувентус нека ви кисни!!!

Ова сепак е премалку за арамилукот шо го прајте години наназад...колку само вакви ситуации вам ви биле свирени.. да не се разбериме погрешно, ова беше апла пенал, за разлика од мал милион сомнителни судиски одлуки на ваша сметка.
Ќе употребам цитат од една истакната фигура на македонската политичка сцена, малку изменета но нејсе што би рекол комрадот Урко ........ кармата е како шило, боде, боде но на крај излегува на виделина.
Во болдираното лежи зајакот, не си свесен колку е слатко ова перфектно, мастерпис ремек дело од сценарио за секој навивач на Интер, Милан, Рома, Наполи, Лацио...

Јувентус прима гол 94-та минута од пенал!

Ги стига кармата секоја година на копилињата, секоја следна се послатка от претходната! :gjavol::gjavol::gjavol:
Јака карми4кава а? grudjfbejdbrshehehehehehehehehehehehe

:backa:
 

Маци-

ragazzo pazzo
Член од
17 април 2007
Мислења
6.184
Поени од реакции
3.512
Ама сфаќате дека имавте 2-1 до 86 мин. така??сега во фан клуб го убивте од пцуење Спалети,Сантон и Хандановиќ ама затоа тука само за судијата зборите,не знаете ни вие кај сте.

Океј е оправдано ќе беше да му даде втор жолт на Пјаниќ ама изгубивте кога Спалети го внесе Сантон,и сами си го зборите тоа во фан клуб,кого правите ментален тука?

Судијата ли го внесе Сантон?судијата ви е крив за двата примена гола за пет минути во 90 мин.?
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
Маци пер, тотално небитно е - не биди на ниво со Викса ЉАЉ лол ... И шо ако имале 2-1 ? ДЕмек океј е што толку глупи грешки секое ебано дерби се праат и што ова дерби имаше 24090285028502 ситуациии кои што беа на страна на Јувентус?

Еден фан објективен нема од ваш фан клуб. АЛал да ви е!
 

Маци-

ragazzo pazzo
Член од
17 април 2007
Мислења
6.184
Поени од реакции
3.512
Маци пер, тотално небитно е - не биди на ниво со Викса ЉАЉ лол ... И шо ако имале 2-1 ? ДЕмек океј е што толку глупи грешки секое ебано дерби се праат и што ова дерби имаше 24090285028502 ситуациии кои што беа на страна на Јувентус?

Еден фан објективен нема од ваш фан клуб. АЛал да ви е!
Брат да останеше 2-1 немаше ни да го спомнете судијата ,откако примивте два гола во 90 мин. почнавте да зборите за судијата.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom