UEFA Champions League 2017/18

Статус
Затворена за нови мислења.

HULK

Black & White Fighter
Член од
12 август 2008
Мислења
1.897
Поени од реакции
1.212
И да имало минимален контак Вакез летна и пред контактот со Бенатија, срамно е ова и не е прв пат. Кога ќе ми текне на црвениот на Нани, на офсајдите со Баерн, не ми се ни коментира. Уште кога ќе се погледне кој судија судеше доволно е кажано се.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.873
Кога е во нивна корист тогаш е во ред да се суди пенал и во 97 минута, а сега не било пенал за да се суди во 93 минута.

Црвен требаше за Матуиди, а не за Буфон.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Ф

Флеш

Гостин
Реал се ѓубре,гомна . Се ќе направат,дркачи . Јувентус се жртви. Требаше бокс да јаде судија.Кој кур се воздржи Буфон,влепи му,мамицата негова.Ова веќе не е фудбал.Реал се ништо.:mad:
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
12.089
Поени од реакции
36.950
Колку и да сакав Јуве у полуфинале јебига, пенал си беше. Класично навлекување и само си падна на минимален контакт, можеше да не го суди али елементите си постоеја. И да го одбранеше по некоја случајност готови беа во продолженијата, реков и пред некоја страна ако сакаат понатаму им треба 4 гола.

Штета за првиот меч. Ќе даде Реал гол, Јуве ако сака понатаму мора минимум уште 2.
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.215
Поени од реакции
25.966
bozeee do koga vaka ce gledame vo fudbalot, pod hitno trebe da se vovede novata tehnologija
trebese i morase kretenot od anglija da go ostave natprevarot da zavrse znaejci deka e na krajot i posle vo prodolzenie sto ke bide neka bide
И што ако ја гледаа одлуката. Имаше контакт? Имаше. Беше прво на играч, па на топка? Беше.

Класична Колина ретардирана одлука со која судијата се стави во фокус. Беше пенал по сите правила, ама не требаше да го свири.
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.373
Поени од реакции
25.128
Браво за судијава, треба мадиња за да донесеш ваква одлука која е сосема исправна.
Јуве треба со ладни глави утре да си ја бараат кривицата кај себе, не може бе да оставиш играч сам пред гол во 90+ минута и да го фаулираш на најглуп можен начин, чист пенал, апла пенал беше ова Бенатиа изгуби контрола на натпреварот во последните 15тина минути, од друга страна Буфон без разлика колкава величина е во фудбалот не смее да си дозволи да го понесат емоциите и да истурка судија макар и некој 33 годишен по име Оливер.
 

Marquess

Ербап
Член од
20 јули 2009
Мислења
6.087
Поени од реакции
12.729
Ако некој клуб во светот заслужува ваков пенал да се досуди против него,во вака битна утакмица,тоа е јувентус.
Честитки и уште вака да го јадат да бог да :)
 
Член од
6 април 2014
Мислења
5.008
Поени од реакции
6.326
И што ако ја гледаа одлуката. Имаше контакт? Имаше. Беше прво на играч, па на топка? Беше.

Класична Колина ретардирана одлука со која судијата се стави во фокус. Беше пенал по сите правила, ама не требаше да го свири.
kako moze toa bese penal ama ne trebase da sudi a sto trebase da pravi da gleda vo neboto ?
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.697
Колкуууу само знаеш дека има огромнааа разлика дали е 15та или 93та минута на тој резултат од вечерва..дај не глуми морал жити се.
Епа ај ако не нека им дозволат и со раце да играат на стоперите после 90та...
 
D

dagau

Гостин
Многу тешка ситуација за проценка во секој случај. Од една страна се гледа дека Бенатиа стига до топката, од друга страна физички го собра Лукас Вазкес кој се постави баш за да изнуди фаул. Со оглед на тежината на одлуката и на моментот на одлука, практично последна акција од натпреварот, не знам дали друг судија би го свирел ова.
 

Attachments

Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom