Фан Клуб: Интер

Сезона 2023/2024


  • Вкупно гласачи
    58
  • Гласањето е завршено на .
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.654
Поени од реакции
9.235
Мораше Пјаниќ да попие втор жолт и ќе бевте 10 на 10 и можеби и друг ќе беше епилогот. Мислам дека бевте оштетени вечерва. Штета што имате лузер на клупа...
 
Член од
29 март 2013
Мислења
4.508
Поени од реакции
4.331
А таман се искевосав, реков готово, победивме... Абеее в дуууп !
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.234
Поени од реакции
41.543
Abe ova moze bese najlosata izmena vo sportot voopsto, znaci bilo koj sport kaj so ima izmeni, hokej, hokej na treva, odbojka, rakomet bilo sto seedno, najlosata izmena ikada.

Razbiram deka e luzer, znam deka e picka pokaza nekolku pati deka ednostavno ima gubitnicki karakter, ama zasto be SANTON od site igraci go stava i toa na smetka na ikardi, minimum 4 utakmici sezonava ovoj ne kostase bodovi, a mozda bea i poveke, so greski svojstveni samo za amater, i idiotov go vadi ikardi koj baska e i Kapiten, protiv juve, i go stava santon.
Abe i da ne si podnese ostavka a normalno deka nema, od pust sram vise ne bi se pojavil u apijano, i pred igraci i pred uprava.
 

_The Great_

Il Genio
Член од
18 јуни 2008
Мислења
5.955
Поени од реакции
3.318
Не не, после оваа измена едноставно мора да лета копилево се да му ебам. Ау како се изнервирав. Абе кога видов дека излага Икарди и влага Сантон знаев дека ќе изгубиме, не дека ќе примиме гол, туку дека ќе го јадеме скроз.

Браво за Јуве, килава ама победа си е победа.
 
Член од
29 март 2013
Мислења
4.508
Поени од реакции
4.331
Е добро кој е следен, кој е тренерот што би не опраел, ако има воопшто таков?

Не знам што да се искоментира фазла...
 

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.537
Поени од реакции
14.670
поарно едер да го стаеше наместо на икарди, нас ни требаше играч за да ја изнеси топката од наша половина, да изнуди фаул, ова со сантон како марфи да го пишуваше.
разбирам дека немавме сили повеќе и се играше бункер ама стави побрз играч наместо спор и висок. го излетаа во два наврати сантон и туа во период од 2 минути. јас да сум на негово место со хебла ќе си ја скршам ногата и ќе се пензионирам.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.234
Поени од реакции
41.543
Е добро кој е следен, кој е тренерот што би не опраел, ако има воопшто таков?

Не знам што да се искоментира фазла...
ne coek ne e rabotata samo do trener, tuku i do mentalitetot sto ke go nametne u ekipava, denes derbi bese i pod difolt krv isplukaa igracive i svaka im cast za toa, najgolem protivnik denes na timov bese samo spaleti i nikoj drug, izmenata mu se kosese so sekoja mozna fudbalska logika. Prvo zasto e santon i ne kostase edno 10 boda sezonava so pokloneti golovi, vtoro zasto go izvadi najdobriot igrac, treto santon ti igra protiv juve i ocekues rezultat asalen, cetvrto, opsto, santon seuste dobiva shansi u ekipava ....

Spaleti so izmenata bukvalno go reanimirase juve, mrtvi bea do toj moment, gotovi bea, jalovo napagaa i ovoj im dae veter u grb dopolnitelen, ko da ne im bese dovolen orsato, vakva izmena nieden trener nemase da naprai pa makar istiot bil i stramacioni, ova vise ne e samo luzerski karakter ova ti e veke i neznaenje, keljaviov i pokraj 1000te greski sto gi imase santon sezonava, seuste mu dava sansi, i ko kapak na se na smetka na ikardi, protiv juve. Znaci samo ova ko poteg za mene e dovolno za otkaz, tolku, sve ti kazuva za kapacitetot na spaleti.

Ako moze konte letovo na konj se, znaci i da se plasiraat u LS tolku od spaleti vise, zz posle ova, ako ne konte bilo koj drug najseriozno, samo ne keljaviov, ne posle ova, ova bese ko sto rekov pogore, najlosata izmena u bilo koj sport. Opsto be davanjeto moznosti na santon da ti igra za inter e debilno, maloumno, uste posle udinese veke ne smeese da startuva, a on posle taa utakmica i so fiorentina kumuva za gol, i so roma, koga mu pokloni gol na el sharavi.
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.290
Поени од реакции
15.508
Уште не ми се верува, неверојатно е како успеа да го направи ова...

Само сакам Икарди да си оди, не го заслужува ова. Толку.
 
Член од
29 март 2013
Мислења
4.508
Поени од реакции
4.331
ne coek ne e rabotata samo do trener, tuku i do mentalitetot sto ke go nametne u ekipava, denes derbi bese i pod difolt krv isplukaa igracive i svaka im cast za toa, najgolem protivnik denes na timov bese samo spaleti i nikoj drug, izmenata mu se kosese so sekoja mozna fudbalska logika. Prvo zasto e santon i ne kostase edno 10 boda sezonava so pokloneti golovi, vtoro zasto go izvadi najdobriot igrac, treto santon ti igra protiv juve i ocekues rezultat asalen, cetvrto, opsto, santon seuste dobiva shansi u ekipava ....

Spaleti so izmenata bukvalno go reanimirase juve, mrtvi bea do toj moment, gotovi bea, jalovo napagaa i ovoj im dae veter u grb dopolnitelen, ko da ne im bese dovolen orsato, vakva izmena nieden trener nemase da naprai pa makar istiot bil i stramacioni, ova vise ne e samo luzerski karakter ova ti e veke i neznaenje, keljaviov i pokraj 1000te greski sto gi imase santon sezonava, seuste mu dava sansi, i ko kapak na se na smetka na ikardi, protiv juve. Znaci samo ova ko poteg za mene e dovolno za otkaz, tolku, sve ti kazuva za kapacitetot na spaleti.

Ako moze konte letovo na konj se, znaci i da se plasiraat u LS tolku od spaleti vise, zz posle ova, ako ne konte bilo koj drug najseriozno, samo ne keljaviov, ne posle ova, ova bese ko sto rekov pogore, najlosata izmena u bilo koj sport. Opsto be davanjeto moznosti na santon da ti igra za inter e debilno, maloumno, uste posle udinese veke ne smeese da startuva, a on posle taa utakmica i so fiorentina kumuva za gol, i so roma, koga mu pokloni gol na el sharavi.
Не не, ме сфати со лоша конотација, не бев со намера да го бранам со тоа што реков "кој друг", туку стварно прашував што мислите кој друг, пошо чоечево не го бива готово.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.157
Поени од реакции
107.585
После ова ако остане Спалети тренер нека се распадне клубов и нека не постои веќе. Срце ми се кине, пред се за Икарди, абе им вртиме 0-1 на Јуве и тоа со играч помалце, немаа кутрите ниту една шанса после тоа сем слободниот на Дибала, и братов го става Сантон на местото на ИКАРДИ..................................................................................................... Нема збор што може да го опише овој потег, овој срам, ова дно очајно од страна на Спалети. Друга работа, играме со црвен скоро 80 минути, вртиме утакмица, пола играчи умреа и братот прва измена Сантон у 85 минута. :) :) :) :) :) Место да го стави Едер на местото на Кандрева или Перо, и Валеро место Рафиња накај 70-та, 75-та минута, овој прва измена во 85.

Братот на интервјуто после мечот рекол дека му требал дефанзивец ради нафрлените топки на Јуве. :) :) Ранокија џабе е 2 метра, со Сантон ќе брани нафрлени топки. :) :) :)

Како ни избегаа три златни бодови кои 100000% сум сигурен дека ќе значеа ЛШ, оф леле душава ме боли.

П.с. На Орсато цела фамилија да му умре за денешното судење, гробиштата да му ги ебам у сред пичка.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.234
Поени од реакции
41.543
Не не, ме сфати со лоша конотација, не бев со намера да го бранам со тоа што реков "кој друг", туку стварно прашував што мислите кој друг, пошо чоечево не го бива готово.
prv pik konte, zasto ke bide dostapen milion % iako psg ke bidat bez trener ... za druga opcija ne treba ni da se razmisluva dur ne se vidi so ovoj na sto si, iskreno se nadevam deka ovoj ke saka da se vrati u italija inace ako ne mu e do toa togas psg 99% go zima nego.
Vtor dostapen e anceloti, nema angazman ama se spekulira deka ke ja zeme italija, ili on ili mancini.
Emeri e bez klub ama ovoj ti e spaleti samo so kosa : )))
Pa i blan nema tim, i on moze da e opcija, stoznam be, ne sum u sostojba da razmisluem na ovaa tema sea, ali definitivno posle ova znam deka spaleti ne zasluzuva da bide tuka duri i ako ima 1 ton sreka i nekako uspee da ne odnese vo LS.

Mozete samo da pretpostavite kako ke ne bruka pred cel svet so pickarskive izmeni i pristapi koa ke im ide na siti i ostali, ima da zazalime 10 pati sto sme se plasirale vo LS.
 
Член од
6 април 2014
Мислења
4.947
Поени од реакции
6.144
Ako utre lazio pobedi kaj ja gledate uste ovaa LS pa ne se glupi Lazio da ispustat vakva rabota.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.157
Поени од реакции
107.585
Не се надевајте на ЛШ веќе, отиде возот после ова фијаско на Спалети. Рачунајте сега како ќе бидат на психички план, нарочито Икарди кој и така и така беше лут ради измената. Ја не знам Спалети што ќе им каже утре на тренинг, особено на Икарди... Што ќе му рече БЕ????? ШТО??? Еј бац ок е ја заебав со измената не се лути бе пер па и ти, ае другата 90 минути ќе играш у реду е. аијдфхбјсхбфхфдфбхдсфдсфхдсхфбхдсфбхдсф КРВТА ДА МУ ЈА ЕБАМ требаше отказ после Кротоне да јаде кртови да го изедат му ебам ќелавата неспособна глава. Мрш од екипава, мрш на 200 000 километри подалеку и ништо да немаш поврзано со Интер. МРШШШШШШШШШШШШШШШ
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.157
Поени од реакции
107.585
Леле бе и овој Хандановиќ што кур праеше вчера бе......... Како бе може онаков гол да примиш, како еј, КАКО? Сеа сфаќате што ви трубам цело време за него? Џабе е што е добар голман кога е склон на вакви работи, ете во клучна текма низ уши прима гол... Да ти ебам умрениот проколнат тим што сме, све ти ебам Интер. И не ми е толку криво за ЛШ колку што ми е за Икарди, гарант ќе си оди после сезонава, нема што кур да бара кај нас.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom