UEFA Champions League 2017/18

Статус
Затворена за нови мислења.

the_kop

Модератор
Член од
14 јануари 2011
Мислења
10.432
Поени од реакции
13.558
Сериозни сте со "чистиот" фаул над Ван Дајк? Си ја искомпликува, треба срам да го фати што толкава магарица дозволи шишмиш ко Стерлинг да го изгура во дуел игра.
Дај не заебавај, го однесе во аут. Првиот дуел за кој Ван Дајк бараше фаул не беше, ама после во моментот кога ја шутна го однесе Стерлинг во аут.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
16.041
Поени од реакции
17.941
каква дуел игра бе го истурка ко партал со раката


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
Aбе Фросе да ми извиниш на израз, ама драпаш мадиња и ти сеа :icon_lol:
Какви ситници бе, онакво судење не добија ни Јувентус од Таљавенто.
Може до утре да зборимо што би било кога би било, ама на 2-0 да отиднеше на полувреме Сити ја глава остаам дека ќе им закачеа уште 2-3 гола, ама јебига тоа.

Разбирам дека не го сакате Гвардиола и Сити, ама да кажеш дека одпаднале од Пул ради ситници е тотален нонсенс
Марли, види ја сликата на Некој, јас не можев да ја најдам за да ја ставам. Чист фаул е она врз Вирџил за првиот гол, мислам кога веќе се плаче, нека се става на вага се. :))))) срамота е некој да те оддува 5-1 а да спомнеш било каква одлука и да, истово мислење би го имала и Јунајтед да беше на местото од Сити во двомечот.

Сане, КДБ, Силва, бледи беа, неконкретни, не дека не беа опасност ама разлика небо земја од првата полусезона. Добро забележа некој дека КДБ откако потпиша нов договор е послаб него што беше мада и заморот може да го прави своето. Друго, Пеп ја згреши во првата текма и тука треба да си ја бара грешката, каде со Лапорт лево и Сане пред него, зјап од тука до Марс се отвори и нормално Салах едвај чека такво нешто.
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Не сум знаел дека Рома играла финале на ЛШ многу одамна и изгубиле во тоа финале баш од Ливерпул
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.889
Поени од реакции
23.265
Марли, види ја сликата на Некој, јас не можев да ја најдам за да ја ставам. Чист фаул е она врз Вирџил за првиот гол, мислам кога веќе се плаче, нека се става на вага се. :))))) срамота е некој да те оддува 5-1 а да спомнеш било каква одлука и да, истово мислење би го имала и Јунајтед да беше на местото од Сити во двомечот.

Сане, КДБ, Силва, бледи беа, неконкретни, не дека не беа опасност ама разлика небо земја од првата полусезона. Добро забележа некој дека КДБ откако потпиша нов договор е послаб него што беше мада и заморот може да го прави своето. Друго, Пеп ја згреши во првата текма и тука треба да си ја бара грешката, каде со Лапорт лево и Сане пред него, зјап од тука до Марс се отвори и нормално Салах едвај чека такво нешто.

Озбилна си за фаулот, 70 кила е потежок Ван Дајк од Стерлинг, мене онака да ме гурне Стерлинг, и да се фрлам на земја одкако заебав работа сам, би ми било срам дома да идем. Ќотек од стариот ќе јадам.

Него нејсе, не сакам да одземам ништо од победата на Пул, само се фатив за "ситниците" твои. :)

Сити беше оштетен, многу!
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.904
Поени од реакции
8.770
Не сум знаел дека Рома играла финале на ЛШ многу одамна и изгубиле во тоа финале баш од Ливерпул
И на Олимпико во Рим се играло, стари должници се Ливерпул :)
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.662
Поени од реакции
14.536
Сега кога ќе се паднат Реал - Ливерпул и Баерн - Рома, ќе се раздужувате у некоја друга сезона.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
И според мене не беше фаул ама не затоа што Ван Дијк е поголем а Стерлинг поситен туку затоа што таков дуел треба да се издржи од кој и да е, поготово кога си штопер. ВВД и Кариус сами ја ебаа а Вирџил проба да се извади, барем да ја издуваше на трибина а не у игра да ја држи. Пеп имаше интересна изјава во врска со судијата, дека го знаел од Шпанија, намерно судел контроверзно само за тој да бил во центар на вниманието, што е повторно обид да се дискредитира се' поврзано со мечов.
 
Член од
12 јануари 2015
Мислења
2.320
Поени од реакции
4.040
Сега кога ќе се паднат Реал - Ливерпул и Баерн - Рома, ќе се раздужувате у некоја друга сезона.
Не би ти препорачал да се курчиш уште сега, Баерн може и да испадне од ваква здивена Рома, инаку и јас сакам Баерн да пројде и да освои, али Реал се над сите :D

За Барса немаше квоти за да пројдат, па Рома ги издува за сите пари. Сега се е можно, ама буквално :D
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.662
Поени од реакции
14.536
Не би ти препорачал да се курчиш уште сега, Баерн може и да испадне од ваква здивена Рома, инаку и јас сакам Баерн да пројде и да освои, али Реал се над сите :D

За Барса немаше квоти за да пројдат, па Рома ги издува за сите пари. Сега се е можно, ама буквално :D
Каде прочита дека се курчам за било што, пишав само дека мислам оти нема да се паднат меѓу себе. А и двата тима да ги минат Реал и Баерн - малку потешко.

П.С Рома не беше здивена, Барселона ја изигра најмизерната утакмица во ЛШ откако ги гледам.
 
Член од
12 јануари 2015
Мислења
2.320
Поени од реакции
4.040
Каде прочита дека се курчам за било што, пишав само дека мислам оти нема да се паднат меѓу себе. А и двата тима да ги минат Реал и Баерн - малку потешко.

П.С Рома не беше здивена, Барселона ја изигра најмизерната утакмица во ЛШ откако ги гледам.
Колку треба да си мизерен и да не ти е денот, па да прокоцкаш 3 гола разлика? Па Еуромилк да играше ќе се држеа подобро, макар бункер ке играа :D
 

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.572
Поени од реакции
30.143
За мене тоа е фаул, откако ја изби напред топката ВВД Стерлинг го бутна на земја при што се доби огромна предност за контрата што се изведе, фаул си е фаул небитно колку кг си...ако му отиде така ВВД на Стерлинг у црвениот дел на Манчестер ќе го прати.
30571433_10214680160334159_1718630424760025088_n.jpg
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.662
Поени од реакции
14.536
Па до ТОЛКУ беа мизерни, она вчера беше полошо и од 7UP против Баерн, споени во една утакмица. Можеше и 5-ка да падне, Штеген ги спаси на 2-3 пати...
 

GreenRoot

^Зелен^
Член од
20 јули 2011
Мислења
2.599
Поени од реакции
2.220
Пике се нема јавено на твитер ? Колкав просек од дефанзивец е незнам како игра прва во барса ... нешто налик на телено кај нас мада овај нашиов има и талент и све ама има проблеми шо е ментален .
Мене Пике ми е најголема енигма во фудбалот. Чист просек од играч, а игра прв тим и во Барса и во Шпанија. Згора на се освои се што може да се освои и на крај ја зема Шакира за жена :D
Некои луѓе едноставно се родени со среќна звезда.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom