Фан клуб - РК Вардар

Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Кога треба да е четвртфинале? Април?
И кога почнува Фајнлфор за СЕХА Лигата?

На штрек сум, чекам карти да пуштат...:pos::pos:
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Од 25-29 април ќе биде реваншот.
 
Член од
12 јуни 2017
Мислења
379
Поени од реакции
245
За карти прееска прашав во Југотон дали се пуштени и ми рекоа дека не се. Да не имаш сознание кога ќе ги пуштат картите?
Не знам за карти само датава ја прочитав дека ќе е од 13ти до 15ти Април.
 

Nino Manchester

Oŋce α RED, αlwαys α RED
Член од
4 јуни 2009
Мислења
14.530
Поени од реакции
17.887
Ko so gleam konecno kil u sk, Samo se nadevam deka zelbata da go vidime Kil u sk nema da ni se udri od glava. Ne deka baram alibi, samo Vardar ke mora da ja izigra onaa svoja igra od orviot dek. Zatoa sto ocekuvam sudenje u korist na zebrite

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
 
Член од
28 јануари 2018
Мислења
1.698
Поени од реакции
5.589
Кил тепаше 7 разлика со Сегенд дома.
Најверојатно ќе се оствари желбата да играме против нив
Само ако играат како денес тешко дека ќе ги шлапнеме како што очекуваме,посебно ако играме како со Висла.
Денес и без Нилсон играа,еве и Дувњак се врати,Миха глувчето и Вујин фатија форма во лошо време за нас.
Се надевам дека Ел Команданте ќе најде некоја тактика да ги столчиме,до сега одлично се покажал со Џерманци.(y)
Имаат доста време да се спремат асално нашиве,Вуко мора да испали некоја Ракета,да ја повтори играта со Рајн Некар или Барса ќе биде совршено.:angel:
Тешко ќе биде и во одбрана ако 3 и 4(Канељас и Абутович)имаат проблеми со Миха глувчето и со Винчек(како бизон е овој).Мора многу трчање .
И да несмее да се разбранат голманите сите ги знаеме какви се да им е*ам суратот

Да се надеваме и дека они ќе бидат изморени од Бундеслига,и дека таму ќе им биде паметот
Како и да е втората ја играме дома мора и Комити да дојдат на трибина,ќе биде пекол.:zloo:
А останува Маџарите дома да играат може и некое чудо да се деси
 
Член од
7 август 2011
Мислења
4.708
Поени од реакции
12.482
Се знае кога ќе се играат реваншите од 1/4 финалето? Не сум во Скопје до 29 април, па жив ќе се изедам ако покрај сеха ф4 го утнам и последниот меч во лш во Скопје на оваа генерација.
 
Член од
4 март 2017
Мислења
2.033
Поени од реакции
5.477
Се знае кога ќе се играат реваншите од 1/4 финалето? Не сум во Скопје до 29 април, па жив ќе се изедам ако покрај сеха ф4 го утнам и последниот меч во лш во Скопје на оваа генерација.
Првата 18-22 април, втората 25-29 април за жал.
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
За Фајнлфор СЕХА Лига кога ќе ги пуштат картите?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom