Premier League - Season 2017/2018

#МукиАут


  • Вкупно гласачи
    113
Статус
Затворена за нови мислења.

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.533
Поени од реакции
52.307
Ајде Борнмут можете вие. Ајде Аке, гордост челзиева :oeoeoe:[DOUBLEPOST=1520786137][/DOUBLEPOST]:place:
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.809
Поени од реакции
83.985
Донев - Сеоски Џони[DOUBLEPOST=1520786717][/DOUBLEPOST]Него Арсеналциве....се бунат Чех не бранел ептен пенали...демек тоа е лесно..како сеа овие од Сити да викаат "Ej овој Агуеро е дупка невидена не дава хеттрик секоја утакмица што кур бајо мој???? Само еднаш у 10 меча дава хеттрик?????"
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Донев - Сеоски Џони[DOUBLEPOST=1520786717][/DOUBLEPOST]Него Арсеналциве....се бунат Чех не бранел ептен пенали...демек тоа е лесно..како сеа овие од Сити да викаат "Ej овој Агуеро е дупка невидена не дава хеттрик секоја утакмица што кур бајо мој???? Само еднаш у 10 меча дава хеттрик?????"
И јас имам такво мислење, некако многу first world problem е тој проблем за моменталниов Арсенал.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.406
Поени од реакции
61.999
Сепак ке им се укаже шанса на Челси да се обидат да дојдат до 4-то место. Oтварајте на свој ризик.

 
Член од
5 март 2018
Мислења
14.886
Поени од реакции
16.200
Само мене ми се виде дека чист гол им поништи келајцата грда на Борнмут


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
28 јуни 2015
Мислења
852
Поени од реакции
451
Сепак ке им се укаже шанса на Челси да се обидат да дојдат до 4-то место. Oтварајте на свој ризик.

Ако нема скршеници, Кејн се враќа на терен за 1-2 недели.
Често се случуваат вакви повреди во кошарка (истегнување на лигаменти / тетиви на скочен зглоб).
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.003
Поени од реакции
57.043
На нозе си излезе Кејн. Не ми изгледаше многу страшно.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.359
Поени од реакции
38.334
И да е повреден го имаат Сон кој е како машина у последно време.
 

CELTIK

magionicar
Член од
23 декември 2007
Мислења
2.909
Поени од реакции
839
e bas slikava pokazuva kolku e bitna postavenosta poglednete gi van dajk i robertson stojat pozadi protivnickite igraci za razlika od niv lofren i taa se pred protivnickite igraci zatoa ispadnaja ko magarinja 2 ako e degazman od 5 metri barem ako ne e promeneto toa pravilo ili ne e razlicno od niskive ligi kaj nas mislam deka ne se sankcionira so ofsajd ali ne sum siguren za ova porano mi se cini ne ni sudea ofsajd ako golmanot izbivase od metri[DOUBLEPOST=1520800813][/DOUBLEPOST]
e bas slikava pokazuva kolku e bitna postavenosta poglednete gi van dajk i robertson stojat pozadi protivnickite igraci za razlika od niv lofren i taa se pred protivnickite igraci zatoa ispadnaja ko magarinja 2 ako e degazman od 5 metri barem ako ne e promeneto toa pravilo ili ne e razlicno od niskive ligi kaj nas mislam deka ne se sankcionira so ofsajd ali ne sum siguren za ova porano mi se cini ne ni sudea ofsajd ako golmanot izbivase od metri
vaka ispagja lofren da cekal ofsajd sea i procitav postevite podolu vo pravo sum bil koj znae mozda ne go znae toa pravilo pa postavuva ofsajd zamka debilot
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
e bas slikava pokazuva kolku e bitna postavenosta poglednete gi van dajk i robertson stojat pozadi protivnickite igraci za razlika od niv lofren i taa se pred protivnickite igraci zatoa ispadnaja ko magarinja 2 ako e degazman od 5 metri barem ako ne e promeneto toa pravilo ili ne e razlicno od niskive ligi kaj nas mislam deka ne se sankcionira so ofsajd ali ne sum siguren za ova porano mi se cini ne ni sudea ofsajd ako golmanot izbivase od metri[DOUBLEPOST=1520800813][/DOUBLEPOST]
vaka ispagja lofren da cekal ofsajd sea i procitav postevite podolu vo pravo sum bil koj znae mozda ne go znae toa pravilo pa postavuva ofsajd zamka debilot
Не е сменето, објасни и Че59, Пеп го користи истото, последно му успеа со Браво и Агуеро само што тогаш не ни имаше потреба да се разгледува ситуацијата зошто Агуеро беше поназад.
 

CELTIK

magionicar
Член од
23 декември 2007
Мислења
2.909
Поени од реакции
839
Не е сменето, објасни и Че59, Пеп го користи истото, последно му успеа со Браво и Агуеро само што тогаш не ни имаше потреба да се разгледува ситуацијата зошто Агуеро беше поназад.
ne bev sosem siguren nasive sudii se amateri pagjaat na pritisok od domasnata publika ama bas na vakva situcija vo 3 mfl dojde do golema konfuzija pomosnikot pamtam krena ofsajd glavniot prizna gol, rezultatot bese i dvata zavrsija vo bolnica pa taka mi ostana vo sekjavanje ete toj incident na nasite tereni
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom