HearthStone

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.077
Поени од реакции
21.960
Математиката е ако ги немаш картите тогаш се исплати да ги искрафташ голден за или да си добиеш бесплатни голден копии, или да добиеш нешто плус даст ако ги бришеш. Доголку веќе ги имаш картите во нормална верзија, не ти се исплати да правиш било што.
Ти се исплати. Искрафтај ги златни. Ќе добиеш исто даст од играта и после дисеншантни ги и ќар ке бидеш 4 обични епика и 2 обични реара .
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.533
Поени од реакции
52.307
Ти се исплати. Искрафтај ги златни. Ќе добиеш исто даст од играта и после дисеншантни ги и ќар ке бидеш 4 обични епика и 2 обични реара .
Ако имаш и обични и голден, нема да ти даде за двата пара даст, туку само за голден копиите. Што значи дека веќе си потрошил даст за нормалните, и на крај на 0 ќе бидеш.

  • If you are missing a copy of any card, if possible, craft golden.
  • If you have a golden copy of the card, do nothing.
  • If you have a Normal copy of the card you have a choice to make:
    • If you want to upgrade to a golden copy for free, craft the golden copy.
    • If you want the most dust possible, do nothing.
https://www.reddit.com/r/hearthstone/comments/80pota/guide_to_maximizing_your_hall_of_fame_nerfs/?st=jeecr5yp&sh=e9b79301
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.077
Поени од реакции
21.960
Ако имаш и обични и голден, нема да ти даде за двата пара даст, туку само за голден копиите. Што значи дека веќе си потрошил даст за нормалните, и на крај на 0 ќе бидеш.

  • If you are missing a copy of any card, if possible, craft golden.
  • If you have a golden copy of the card, do nothing.
  • If you have a Normal copy of the card you have a choice to make:
    • If you want to upgrade to a golden copy for free, craft the golden copy.
    • If you want the most dust possible, do nothing.
https://www.reddit.com/r/hearthstone/comments/80pota/guide_to_maximizing_your_hall_of_fame_nerfs/?st=jeecr5yp&sh=e9b79301
Брат слабо математикава а ?
3200 даст трошиш за 2 златни епика и 800 за 2 обични . Тоа е 4000.
ХС на почеток на ерата ти дава 3200 даст само за златните. Ги дисеншанташ златните за 800 даст и со дастот си дојден на 0, но 2 обични епик карти ти се гага.
Истото важи и за другите карти.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.533
Поени од реакции
52.307
Брат слабо математикава а ?
3200 даст трошиш за 2 златни епика и 800 за 2 обични . Тоа е 4000.
ХС на почеток на ерата ти дава 3200 даст само за златните. Ги дисеншанташ златните за 800 даст и со дастот си дојден на 0, но 2 обични епик карти ти се гага.
Истото важи и за другите карти.
Значи зборам ако веќе ги имаш како обични.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.533
Поени од реакции
52.307
И така си ќар. 3200 даваш - 3200 земаш и плус дисеншант 800 даст = 800 даст ќар а тоа се 2 обични епика гага.
Ама ќе ги добиеш тие 800 даст од обичните копии што веќе ги имаш :D
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.077
Поени од реакции
21.960
Ама ќе ги добиеш тие 800 даст од обичните копии што веќе ги имаш :D
Како бе брат ?
Јас ти кажувам за во твојата ситуација кога имаш 2 обични дека може да излезеш ќар уште 2 обични епика.
3200 за крафтање + 3200 од играта = 0 даст у загуба
800 даст од дисеншант на златните и можеш да крафташ за гага 2 епика од новата експанзија. :icon_mrgr:
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.533
Поени од реакции
52.307
Како бе брат ?
Јас ти кажувам за во твојата ситуација кога имаш 2 обични дека може да излезеш ќар уште 2 обични епика.
3200 за крафтање + 3200 од играта = 0 даст у загуба
800 даст од дисеншант на златните и можеш да крафташ за гага 2 епика од новата експанзија. :icon_mrgr:
Уште овој пост и не пробувам веќе :D

Имаш два обични ајс блок. Не правиш ништо - добиваш 800 даст.
Имаш два обични ајс блок. Правиш два голден за 3200, ти враќаат 3200, ги бришеш - добиваш 800 даст.
800 == 800
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.533
Поени од реакции
52.307
Новата експанзија.




Echo овозможува истата карта да ја играш повеќе пати во еден потег, значи ако имаш 6 мана можеш два пати да ја изиграш оваа од 3. А Rush е како Charge, ама можеш да напаѓаш само миниони.
 
Член од
1 јуни 2014
Мислења
191
Поени од реакции
281
"... a special expansion event will reward players with a card pack for each daily quest they complete on a given day.

  • There are 20 possible card packs available. Some of these may be a back-up in case they delay the expansion.
  • Days 3, 7, 10, and 16 are all flagged to reward you with a Witchwood Card Pack
  • The rest of the days reward you with a Kobolds Card Pack.
  • "Enjoy this bonus for completing a daily quest!"
Not entirely sure if they have to be completed one day at a time or if you can let your daily quests build up and earn a bunch of extra packs on the same day. This should be announced in an upcoming blog post."
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.077
Поени од реакции
21.960
По кардбекот што го покажаа кога ја најавија новата ера на гавранот мислев дека оваа експанзија ке биде нешто или со најтелф или со дрим оф јсера. На крај испадна дека е Јованче и Марика изгубени во шумата.
Зошто секоја експанзија на ХС се повеќе детски изгледа (како игра за 5-15 години ) за разлика од Наксрамас и Блекрок Маунтн каде што во голема доза е пренесена ВОВ атмосферата ?!
 
Член од
1 јуни 2014
Мислења
191
Поени од реакции
281
По кардбекот што го покажаа кога ја најавија новата ера на гавранот мислев дека оваа експанзија ке биде нешто или со најтелф или со дрим оф јсера. На крај испадна дека е Јованче и Марика изгубени во шумата.
Зошто секоја експанзија на ХС се повеќе детски изгледа (како игра за 5-15 години ) за разлика од Наксрамас и Блекрок Маунтн каде што во голема доза е пренесена ВОВ атмосферата ?!
Вчера го гледам трејлерот и коментар од жена ми: Шо бе,почна цртани да гледаш?
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.533
Поени од реакции
52.307
По кардбекот што го покажаа кога ја најавија новата ера на гавранот мислев дека оваа експанзија ке биде нешто или со најтелф или со дрим оф јсера. На крај испадна дека е Јованче и Марика изгубени во шумата.
Зошто секоја експанзија на ХС се повеќе детски изгледа (како игра за 5-15 години ) за разлика од Наксрамас и Блекрок Маунтн каде што во голема доза е пренесена ВОВ атмосферата ?!
Јас поима немам, Вичхуд нема никаква поврзаност со Воркрафт?
А и тоа повеќе дека ти така си го интерпретирал, па си го сфатил како приказна за деца, иначе секако нема карактерите од картите да се некакви детски ликови :D
Али секако Хартстоун од самиот старт си има таков профил направено, како цртан, па мене не ми смета воопшто каква ќе биде позадината на експанзиите, се дур има јаки карти.
И секако не очекувајте понатаму цело време да имаат експанзиите поврзаност со Воркрафт. Очекувам многу повеќе да почнат да прават оригинален контент. Секако планираат играта да ја задржи популарноста долго време, па има кога да пуштат и нешто оригинално, и нешто од Воркрафт. Ако не сте приметиле веќе подолго време и официјалното име е сменето, го тргнаа тоа Heroes of Warcraft што нас ни стои уште во во името на темава.

Иначе според твитови на Бен Броуд каде што откри дека картата која половично се гледа на крајот на видеото е нова херој карта за Шаман и ќе биде единствена херој карта, моја претпоставка е дека ќе си има посебни специјални леџендери за секоја класа. До сега имавме квестови, херој карти и оружја ама не можеше да ги направат добри за секоја класа, па некои не се играа воопшто. Би било добро доколку сега за секоја класа направат карта што ќе биде корисна, ете херој за Шаман, па на пример квестови за Ворлок, Хантер, оружја за Вориор, Паладин и слично.
 
Член од
1 јуни 2014
Мислења
191
Поени од реакции
281
Јас поима немам, Вичхуд нема никаква поврзаност со Воркрафт?
А и тоа повеќе дека ти така си го интерпретирал, па си го сфатил како приказна за деца, иначе секако нема карактерите од картите да се некакви детски ликови :D
Али секако Хартстоун од самиот старт си има таков профил направено, како цртан, па мене не ми смета воопшто каква ќе биде позадината на експанзиите, се дур има јаки карти.
И секако не очекувајте понатаму цело време да имаат експанзиите поврзаност со Воркрафт. Очекувам многу повеќе да почнат да прават оригинален контент. Секако планираат играта да ја задржи популарноста долго време, па има кога да пуштат и нешто оригинално, и нешто од Воркрафт. Ако не сте приметиле веќе подолго време и официјалното име е сменето, го тргнаа тоа Heroes of Warcraft што нас ни стои уште во во името на темава.

Иначе според твитови на Бен Броуд каде што откри дека картата која половично се гледа на крајот на видеото е нова херој карта за Шаман и ќе биде единствена херој карта, моја претпоставка е дека ќе си има посебни специјални леџендери за секоја класа. До сега имавме квестови, херој карти и оружја ама не можеше да ги направат добри за секоја класа, па некои не се играа воопшто. Би било добро доколку сега за секоја класа направат карта што ќе биде корисна, ете херој за Шаман, па на пример квестови за Ворлок, Хантер, оружја за Вориор, Паладин и слично.
Го трнаа тoа Heroes of Warcraft и плус имаше Diablo tavern brawl така да основата на играта се заснова на WoW но не значи дека нема да вметнат контент од друг "универзум".
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.533
Поени од реакции
52.307
Го трнаа тoа Heroes of Warcraft и плус имаше Diablo tavern brawl така да основата на играта се заснова на WoW но не значи дека нема да вметнат контент од друг "универзум".
Тоа ми е поентата, имаат веќе доволно популарност за да ја тераат играва во наредни 20 години и пак да има голема база на играчи, освен ако не заебат ептен нешто, ама шансите за тоа се минимални. Ќе имаат време да пројдат се од ВоВ, па и други игри и плус и оригинален контент да пуштат.

Иначе еве и ова имало некоја поврзаност.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom