Помош, софтверски проблеми и совети

Член од
3 мај 2017
Мислења
20
Поени од реакции
5
Дечки! На компјутерот му се случи нешто при снемување на струја. Штом дојде струја го уклучив и бараше формат. Го однесов на поправка ми кажаа дека е хард дискот и дека ништо не може да се сочува, а имаме многу, многу значајни работи во D. :(
Совет? Има ли шанса да се сочуваат? Каде да го однесам?
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.698
Поени од реакции
27.625
Дечки! На компјутерот му се случи нешто при снемување на струја. Штом дојде струја го уклучив и бараше формат. Го однесов на поправка ми кажаа дека е хард дискот и дека ништо не може да се сочува, а имаме многу, многу значајни работи во D. :(
Совет? Има ли шанса да се сочуваат? Каде да го однесам?
https://www.sistrum.mk/
 
Член од
27 јуни 2017
Мислења
8
Поени од реакции
2
Го форматирав на другар пцто и инсталиравме се драјвери и едвај најдов за лан ама бидна и сеа никако неможе да се поврзе на нет. Кабелот е ставен се е таман ама на explore пише Cannot find server ... Може ли некој хитно да помогне за овој проблем? Фала однапред..
 

Атеист

Дежурен Шаман
Член од
2 февруари 2010
Мислења
7.682
Поени од реакции
4.920
Го форматирав на другар пцто и инсталиравме се драјвери и едвај најдов за лан ама бидна и сеа никако неможе да се поврзе на нет. Кабелот е ставен се е таман ама на explore пише Cannot find server ... Може ли некој хитно да помогне за овој проблем? Фала однапред..
Веројатно драјверот за Лан не ти е погоден. Барај адекватен драјвер на друг компјутер.
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.831
Поени од реакции
10.144
Го форматирав на другар пцто и инсталиравме се драјвери и едвај најдов за лан ама бидна и сеа никако неможе да се поврзе на нет. Кабелот е ставен се е таман ама на explore пише Cannot find server ... Може ли некој хитно да помогне за овој проблем? Фала однапред..
Driver Pack Solution LAN
Симни го на друг компјутер и покрени го на компјутерот кај што немаш интернет. Офлајн е ќе ти го инсталира точниот драјвер
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.612
Поени од реакции
31.817
windows 7 build 7601 not genuine како да го решам срањево?
Со тоа slmgr/rearm не сака.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.698
Поени од реакции
27.625

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.923
Нешто почна да заебава вифито на лаптопот последниве 2-3 дена. Сабајле има 5 црти и работи како што треба, попладне и навечер се движи на 2-3 црти и воопшто не е стабилен. На другиве лаптопи/телефони работи како што треба.
Земав сега нарачав нано мрежна картица, па ќе видам дали ќе го реши проблемот.
Може некако софтверски да е проблемов или ваљда мрежна картица е?
 
Член од
10 декември 2010
Мислења
6.259
Поени од реакции
7.263
Некој да не има проверена верзија од Windows 10 за симнување?И 7ца доаѓа во обзир.
 
Член од
31 јануари 2018
Мислења
99
Поени од реакции
48
Некој да не има проверена верзија од Windows 10 за симнување?И 7ца доаѓа во обзир.
10ка може и со media creation tool од microsoft
https://www.microsoft.com/en-us/software-download/windows10

а може и да си го симниш програмчево па си одбери што од microsoft сакаш да симниш (windows 7 повеќе нема)
https://www.heidoc.net/joomla/technology-science/microsoft/67-microsoft-windows-and-office-iso-download-tool
win-downloader.jpg
 
Член од
10 февруари 2006
Мислења
385
Поени од реакции
90
Нешто почна да заебава вифито на лаптопот последниве 2-3 дена. Сабајле има 5 црти и работи како што треба, попладне и навечер се движи на 2-3 црти и воопшто не е стабилен. На другиве лаптопи/телефони работи како што треба.
Земав сега нарачав нано мрежна картица, па ќе видам дали ќе го реши проблемот.
Може некако софтверски да е проблемов или ваљда мрежна картица е?
Отвори го капакот на лаптопот, картицата е или со еден тенок кабел или два. Види дали се закачени
 
M

mar30

Гостин
како да симнам музика од spotify free account без да инсталирам додатни програми?
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.794
Поени од реакции
24.057
Си купив денеска нов лап топ. Прашањето ми е каде можам во Аеродром да најдам човек некој што ќе ми го среди лап топот. Што ќе ми инсталира Windows 10 и потребните програми за стартување на еден лап топ (антивирус, броусер, микрософт офис). Нормално, ќе си платам колку и да треба. Не, не знам сам ова да го направам затоа барам човек, важно е да е од Аеродром, не ми се ака низ цело Скопје.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom