Македонска берза

Член од
16 август 2017
Мислења
412
Поени од реакции
1.067
Ај веќе кога си тука, до колку ќе дотурка КМБ во овој бран, има ли шанса за 3500 во следните месец-два?
Јас не сум пророк јас сум долгорочен инвеститор :) .
Хари е пророкот, јас само се трудам да го откријам неговото пророштво . . . првиот сигнал ќе биде за две недели ФИ2017 . . .
Има тука доста намештајки, предвидени и непредвидени глупости . . .
Ја ценам акцијата нешто под 100 евра во моментов, па не ми е гајле дали ќе ги постигне 2019 или 2020 . . . ќе ја почекам . . .
Прогнозирам дека без проблем ќе стигне до 3450 денари за 2,5 недели . . .
За профитот кажав дека очекувам да не биде под 10 мил. ЕУР . . . . а ако го исчистиле Когел и Брилијант близу 20 милиони ЕУР плус еден куп резервации кои подоцна делумно ќе се наплатат . . . .

Многумина се смееја . . . . Ќе почекаме 2 недели, па ќе видиме . . .
 
Член од
24 април 2008
Мислења
10.526
Поени од реакции
11.598
Официјална информација од Скопски Пазар за затворањето на продавниците.

http://skopskipazar.com.mk/index.php?option=com_content&view=article&id=278:2018-01-16-14-39-49&catid=3:denes&Itemid=97&lang=mk

Вторник, 16 Јануари 2018 14:22




Скопски пазар АД Скопје ја објавува следната:

ИНФОРМАЦИЈА


http://skopskipazar.com.mk/images/stories/Informacija.pdf

СКОПСКИ ПАЗАР А.Д.
во приватна сопственост за услуги во
Прометот и трговија извоз-увоз
Бр.02-304/__-__/16.01.2018

Скопски пазар АД Скопје на својата официјална интернет страница www.skopskipazar.com.mk ја објавува следната:

ИНФОРМАЦИЈА

1. Ја известуваме јавноста дека Скопски пазар АД Скопје согласно определбите на Друштвото за изнаоѓање прифатливо деловно решение за состојбите во дејноста трговија, како и стратешката определба на менаџментот на Друштвото да се одбегнат можните ризици во дејноста трговија и да се обезбеди и унапреди деловниот капацитет на Друштвото во целина, има превземено конкретни активности за укинување на преостанатиот дел од регистрираните продружници на СКОПСКИ ПАЗАР АД Скопје кои обавуваат трговија на мало во неспецијализирани продавници, претежно со храна, пијалоци и тутун, а кои претставуваат:

• СП Маркет 4 Чаир, со седиште на ул.Ќемал Сејфула бр.5 Чаир, Скопје;
• СП Маркет 11, со седиште на ул.Иван ХаџиНиколов бр.12 Драчево-Кисела Вода, Скопје;
• Макси-Д Дисконт 3, со седиште на ул.Атанас Митрев бр.3А Аеродром;
• Макси-Д Дисконт 5, со седиште на ул.Шуто Oризари бр.55 Шуто Оризари, Скопје;
• СП Маркет 8, со седиште на ул.Руѓер Бошковиќ бр.3А Карпош, Скопје;
• СП Маркет 10 Бутел, со седиште на ул.Александар Урдаревски бр.15 Бутел, Скопје;
• СП Маркет Расадник-Кисела Вода, со седиште на ул.Народни Херои бр.12 , Скопје.
• СП Маркет 1, со седиште на ул.Ѓорче Петров бр.7 Ѓорче Петров, Скопје;
• СП Маркет 13 Автокоманда, со седиште на ул.Бапчор бр.4 Гази Баба, Скопје и
• СП Маркет 9 Тафталиџе, со седиште на ул.Московска бр.15 Карпош.

2. Недвижниот имот-деловен простор на укинатите подружници, сопственост на Скопски пазар АД Скопје, се предмет на преговори и конкретни договори за закуп на недвижниот имот со заинтересирани субјекти под услови од интерес за Друштвото, кои претставуваат деловен потфат интер партес под клаузула на дискреција.

3. Скопски пазар АД Скопје, во рамките на Секторот за трговија и угостителство, има регистрирано и организирано подружници ФРЕСКО за продажба на мало на храна-готвени јадења, бели пецива и сокови, кои и понатаму ќе ја развиваат трговијата на мало со храна и пијалоци.

4. Скопски пазар АД Скопје останува и во иднина посветен кон својата деловна ориентација: Издавање на деловен простор, недвижности и пазари и трговија на мало во неспецијализирани продавници, претежно со храна, пијалоци и тутун.

СКОПСКИ ПАЗАР АД СКОПЈЕ
 
Член од
5 април 2012
Мислења
8.123
Поени од реакции
8.912
Ова што постојано се случува со течењето на информации од КМБ е срам за МСЕ и за институциите во Македонија. Истите оние институции што после 1 ипол година пресудија дека понудата за Макпетрол е неважечка.

Очигледно битката со ваквиот "криминал" е многу тешка
 

mishevski

Неимар
Член од
20 јуни 2010
Мислења
105
Поени од реакции
169
Kade mozam da najdam broker ili brokerska kukja vo Bitola, znae nekoj?
Во НЛБ можеш да направиш договор за нивната брокерска куќа. Пиши ми ПМ ќе ти дадам контакт. Со е-традер ќе можеш електронски да даваш налози

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Член од
5 април 2012
Мислења
8.123
Поени од реакции
8.912
Kade mozam da najdam broker ili brokerska kukja vo Bitola, znae nekoj?
Претпоставувам дека ќе вложуваш нешто ситно, налози под 50.000 денари. Тогаш ти предлагам да одиш со Комерцијална бидејќи имаат најмали провизии
 
Член од
27 јули 2017
Мислења
54
Поени од реакции
37
Во НЛБ можеш да направиш договор за нивната брокерска куќа. Пиши ми ПМ ќе ти дадам контакт. Со е-традер ќе можеш електронски да даваш налози

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
INNOVO BROKER ima podruznica vo Bitola, Nov Pazar nad Kam market
 
Член од
7 август 2011
Мислења
207
Поени од реакции
62
Претпоставувам дека ќе вложуваш нешто ситно, налози под 50.000 денари. Тогаш ти предлагам да одиш со Комерцијална бидејќи имаат најмали провизии
Sakam da pocnam da investiram.. ne znam kolku mi e pametna idejata Nekoj si 100 akcii od KMB, i nekoj si 5000 evra plus od OHB i TTK...

Ve molam za dobronamerni soveti okolu ovie akcii... Blagodaram:cuc:
 
Член од
15 февруари 2012
Мислења
429
Поени од реакции
525
Sakam da pocnam da investiram.. ne znam kolku mi e pametna idejata Nekoj si 100 akcii od KMB, i nekoj si 5000 evra plus od OHB i TTK...

Ve molam za dobronamerni soveti okolu ovie akcii... Blagodaram:cuc:
Eve ti eden dobronameren sovet:
-Za kupuvanje na KMB pocekaj duri ne go izvadat godisniot izvestaj!
 
Член од
19 јуни 2017
Мислења
76
Поени од реакции
19
uste poveke pocekaj izvestaj od ohridska Kaj nea keima mnogu izgoreni sto se izletuvaat da plakaat segasni ceni
 

Kajgana Shop

На врв Bottom