Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Море абдали, ве читам и не знам дали да се смеам или да плачам. СДСШ ја продале Македонија, те па дпмНЕ ја продале. Те овие вакви биле, те оние онакви. Тие што се симпатизери на двата табора, барем еднаш да си признаевте дека не ја бива вашата партија. А не ги бива и двете ако збориме искрено. И Грујо и Зајко се предавници.
Треба да ги натераме они да гласаат за нас. До кога ќе зависите од тие две партии?
Признајте ја грешката на вашата партија и станете неутрални додека е време и се појави некој нов политичар различен од сите досега.
Овака како што е сега ситуација, само на зелките им одговара. Ние меѓусебно да се истребиме и после откако ќе снемаме сили, ќе си го земат колачот.
Но на кој да му текне. Вие вака нив им вршите услуга.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.279
Поени од реакции
27.744

Чудно, и пред да се донесе овој закон имало албански.
Мрачните сили го донеле а не бил господинот Груевски.
Така е де.
Сега благодарение на господинот Заев, вакви натписи и во Струмица ќе има, да не бидат покусо неговите сограѓани од плодовите на мултикулурализмот.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: MSE
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Не дека немам ништо против законов, имам ми смета и мене, но едно да прашам само
Дали сериозно има некој што е убеден дека истиов закон немаше да биде изгласан ако ВМРО беше на власт место СДСМ моментално?
Дали, како и зошто тоа е воопшто битно во ситуацијава?
 
Член од
16 април 2014
Мислења
7.072
Поени од реакции
11.057
@Löwe
Според твоето напишано прашање да ти поставам и јас едно
Дали СДСМ да беше на власт минатите 11 години немаше да има:крадење,загадување,мито,корупција,ИСЕЛУВАЊЕ?
 
Член од
6 април 2005
Мислења
2.959
Поени од реакции
3.099
simptomaticno e sto iako ima prisuten admin na temava vo momentov, sdsmoroncinjata baraat drug odreden admin za `podignuvanje na diskusijata na povisoko nivo`
izlgea osven letko ima use eden vraboten vo ministerstvoto za pravda...
 
L

Löwe

Гостин
Дали, како и зошто тоа е воопшто битно во ситуацијава?
Битно е затоа што ВМРО-ните како што ги нарекувате се чукаат во гради дека ако било ВМРО на власт немало да се случи истово. Не дека менува, но чисто за статистика прашав.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.611
Поени од реакции
26.121
Битно е затоа што ВМРО-ните како што ги нарекувате се чукаат во гради дека ако било ВМРО на власт немало да се случи истово. Не дека менува, но чисто за статистика прашав.
Се повикуваш на ШББ концензус ?
 
Член од
8 октомври 2014
Мислења
489
Поени од реакции
300
Хаха, не сме знаеле дека меѓу Балисти имало и комунистички бот од СДСМ...нареден пат кога ќе се враќаш од печалба , да не те видам во трибина, оти јас лично ќе те исфрлам надвор... а што ми е криво, дека ти го бендисале пишувањето на македонски, оти секогаш ти била слаба страна :pos::pos::pos:... бе „каурин“ ни заеден
lol i jas se cudiv - kompliment be :D
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.196
Поени од реакции
21.347
Не дека немам ништо против законов, имам ми смета и мене, но едно да прашам само
Дали сериозно има некој што е убеден дека истиов закон немаше да биде изгласан ако ВМРО беше на власт место СДСМ моментално?
Ќе беше можеби, не сме гатачи да знаеме. Ама овие споредби се тотална утка и најневалиден (да не речам глуп) аргумент во секоја дискусија. Мене не ме интересира во овој момент што ќе направеле другите или што направиле порани или што ќе прават во иднина, можеби. Мене ме интересира овие сега што прават оти тие сега ја имаат моќта и одлучуваат нешто. Ни Бранко не е крив за тоа ни Грујо ни никој друг, овие сега се.
 
S

silmarillion

Гостин
За моменталните ситуации од тип гласања закони како овој кој ништо ама апсолутно ништо добро не носи не за нас, него и за албанците, е тотал кривица на моментална власт за што и ќе бидат убедливо сменети на наредни избори.

Она што ни останува е да маштаме шта би било кад би било ако на Грујо не му тргнеше срцето по кинеска и руска паричка и ако беше патриот во партнерството со ДУИ пред газдите амерички. Имаше златна шанса човекот да ја исхендла ситуацијата засекогаш после мачните први 15 години, ама генот на македонскиот олош се укључи и еба мајка тотално со братучедму.

Заев е со рок на траење стаен, има олеснителна околност што е у старт шиканиран ко предавник па вакви закони ќе се носат ко из шале. Кога ќе се потроши Заев, а ќе се потроши пред мандат сигурно, ќе ги вратат ВМРО на власт со што македонското население ќе го добие морковот ако земеме у предвид дека мнозинството гласа за нив.
 
Член од
14 ноември 2013
Мислења
6.379
Поени од реакции
20.005
Не дека немам ништо против законов, имам ми смета и мене, но едно да прашам само
Дали сериозно има некој што е убеден дека истиов закон немаше да биде изгласан ако ВМРО беше на власт место СДСМ моментално?
Доста со whatabautism. ВМРО не им стави пиштол у глава на СДС да гласаат за двојазичност а дебати од типот што би било кога би било прајте си ги во темата Фикција бидејќи се апсолутно ирелевантни овде.
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.992
@Zarniwoop
@Almeida
За живи ве нема.Или како што тргна работава појдени сте да ги чекате мигрантите на граница?
И? Што? Очекуваш да го бранам Заев? - На крај на памет не ми паѓа.

Јас сум фасциниран од „изненаденоста“ на купот небањати на форумов, кои од провалијата на локалните се како разбуричкано дувло на бубашваби. Останувам на тоа дека ТИРАНСКАТА ПЛАТФОРМА е скувана во штабот на дпне. Дека таа пичка паторска и во позадина го припремаше законот и дека таа му беше последна гума за спасување - да го фати народот на национализам и да излезе херој - ова срање е производ на тоа.

Повеќе пати имам пишано дека сум разочаран од киднапирањето на тргањето од власт на фамилијата (на која уште и го дудлате овде) и дека народ требаше да ги обеси тие вморонски предавнички дркаџии, а не сдс со онаа хипстерајска „револуција“ за мали деца. Не сум јас тој што се кријам, туку вие се криевте кога амнестиравте учкари, кога ви ги провалуваа овие закони дека тајно сте ги припремале, кога ви ќутеше таљат у собрание - пооооосле ви текна дека „чекај, требало да се мисли на државата“.
Ќе ми кажеш што поточно превзема вШро дпШне во моментов за да се „справи“ со „законов“, поточно вБро дпБне?
Стотици пати имам напишано дека заев за к не го бива, дека нема ни знаење, ни харизма, ама пошо побитно ви беше да го браните неговото крадење и фејк патриотизам, убаво ви е да ми ставате етикети - и искрено ме заболе за тоа.
 
Последно уредено од модератор:
V

viktora

Гостин
Битно е затоа што ВМРО-ните како што ги нарекувате се чукаат во гради дека ако било ВМРО на власт немало да се случи истово. Не дека менува, но чисто за статистика прашав.
Да не си видовит случајно?Што е битно кога би биле ВМРО?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom