Lycamobile Македонија

Член од
20 август 2016
Мислења
36
Поени од реакции
12
Lyca maxi bese ubav paket za 520den, 8 gb int i neograniceni razgovori i ppraki, a sega so napravija - go namalija na 3 gb ziti se. Pa uste pisuva i zeska ponuda, ma ajde samo sto pocnaa da privlekuvaat musterii go zgolemija paketot (prvicno bese 380) den, a eve sega pak eksperomentiraat pa go namalija internetot. Ama, mi izgleda brzinski pak ke im izbegaat ljugevo po drugi operatori. Ima li nekoj slusnato dali ke dadat nova ponuda za paketive naskoro.
 
Член од
30 јули 2008
Мислења
4.314
Поени од реакции
2.837
Lyca maxi bese ubav paket za 520den, 8 gb int i neograniceni razgovori i ppraki, a sega so napravija - go namalija na 3 gb ziti se. Pa uste pisuva i zeska ponuda, ma ajde samo sto pocnaa da privlekuvaat musterii go zgolemija paketot (prvicno bese 380) den, a eve sega pak eksperomentiraat pa go namalija internetot. Ama, mi izgleda brzinski pak ke im izbegaat ljugevo po drugi operatori. Ima li nekoj slusnato dali ke dadat nova ponuda za paketive naskoro.
Мене ме изгубија. Ај кога покачија на 520 пак некако беше ок ама кога смалија на 3ГБ чао. СО префрлањето на ВИП ми дадоја попуст и сега за 600 денара имам 10гига
 
P

psychostasia

Гостин
Јас користам само интернет пакет од нив и Data S од 100 ден - 2GB од месецов беше намален на 1GB, па уште и си пречкртале 500МB. Исто последниов период со брзината ептен турбуленции има, многу често ми префрла на 2g и максимум 15/2 Mbps download/upload што сум измерил и тоа ептен навечер кога нема оптеретување. Денски по 5-6 Mbps и тие не се стабилни. Не ми изгледа дека ќе се прошират многу кај нас нити па дека ќе дотраат.
 
Член од
15 јануари 2015
Мислења
452
Поени од реакции
423
Како се деактивира авто.секретарка на Lyca?
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.952
Поени од реакции
14.701
Vo familijata imame 2 kartički od Lyca...no gi koristime samo kako dopolna za internet.
Dosega beše super.....za 99 den se dobivaa 2 gb i za 129 den se dobivaa 3 gb....no sega toa ne važi. Za 129 se dobivaat 2 gb....što ne e ni lošo
 
Член од
18 септември 2014
Мислења
827
Поени од реакции
746
Јас користам Maxi пакетот веќе 3 месеци за 520 денари. Дополнувам преку картица онлјан и добивам 10% на внесената сума како бонус. Знам дека не е многу, ама за некој месец, ке добијам еден месец гага муабети само од бонусите. Ја усраа понудата, ама тоа е. Наместо да се врзувам со договори во телеком и вип, вака ми е полесно.
 
Член од
30 мај 2012
Мислења
5.027
Поени од реакции
2.888
Јас користам Maxi пакетот веќе 3 месеци за 520 денари. Дополнувам преку картица онлјан и добивам 10% на внесената сума како бонус. Знам дека не е многу, ама за некој месец, ке добијам еден месец гага муабети само од бонусите. Ја усраа понудата, ама тоа е. Наместо да се врзувам со договори во телеком и вип, вака ми е полесно.
Tocno toa e najgolemiot problem. Treba zakonski da se zabrani vrzuvanje ako pritoa ne se zeme telefon ili drig ured. Cist kriminal.
 

Беркут

Мрчатор
Член од
12 април 2010
Мислења
10.033
Поени од реакции
14.963
Го користев како алтернатива за интернет. Се додека не почна да кочи минатиот месец.
И сега ве читам дека го направиле 125 денари за 2 ГБ. Па гига е 150 денари на вип постпејд. Барем таму никогаш не ми паднал интернетот.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.576
Поени од реакции
38.709
Го користев како алтернатива за интернет. Се додека не почна да кочи минатиот месец.
И сега ве читам дека го направиле 125 денари за 2 ГБ. Па гига е 150 денари на вип постпејд. Барем таму никогаш не ми паднал интернетот.
па истиот нет е на двата, ја го имам тој на лајка и никогаш не ми паднал или кочел
 

Беркут

Мрчатор
Член од
12 април 2010
Мислења
10.033
Поени од реакции
14.963
па истиот нет е на двата, ја го имам тој на лајка и никогаш не ми паднал или кочел
Имам дуал сим, на првата е вип постпејд, на втора е лајка припејд. Немаше струја за wi-fi да користам, и морав на моб. интернет. На лајка мобајл немав интернет, префрлив на вип и интернетот леташе.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom