Најекономично греење и ладење

Член од
6 јануари 2018
Мислења
28
Поени од реакции
25
Isti specifikacii ima so gree LCLH https://klimi.mk/product.php?id=106 ama izgleda ne odi prodazbata kako sto treba na gree LCLH pa morale da i go isfarbaat kapakot na ovaa regularov za da lugeto mislat deka e podobra regular od LCLH isto sve osven bojata ne mi se veruva do koga so lazni manipuliranja.[DOUBLEPOST=1515265907][/DOUBLEPOST]
Koja cena ja zema artic C&H i od kade bidejki na klimi mk veke gi nema C&H.
[DOUBLEPOST=1515266308][/DOUBLEPOST]
Isti specifikacii ima so gree LCLH https://klimi.mk/product.php?id=106 ama izgleda ne odi prodazbata kako sto treba na gree LCLH pa morale da i go isfarbaat kapakot na ovaa regularov za da lugeto mislat deka e podobra regular od LCLH isto sve osven bojata ne mi se veruva do koga so lazni manipuliranja.[DOUBLEPOST=1515265907][/DOUBLEPOST]
Koja cena ja zema artic C&H i od kade bidejki na klimi mk veke gi nema C&H.
Cooper & hunter ja imas vo mepring 32000 e arcticot
 
Член од
9 јануари 2006
Мислења
5.548
Поени од реакции
7.314
A I vo Amerika nemalo nikogash onakvi zimi ete potocno vo florida nemalo fateno takva ladna zima pa ete so se sluci. Nikogash ne se znaj kakvo vreme odnosno nevreme bi mozelo da ja zafati I nasava drzava
Ostaj gi, oni klima od 50.000 kupuvaat za 2godini...realno tolku im trae garancijata...ako tretata fati ladno zimaat Gree so greaci i do -30....samo na toplovo im se taman Japonckite od 50.000 do -15 :)
 
Член од
15 јуни 2017
Мислења
62
Поени од реакции
95
Чисто информативно, лани декември сметка 4200 ден со вивакс греење 36 м2 и плус со панелки спалните навечер. Овој декември со 2 клими виваксот во едната спална постојано сетиран на 21 степен и амбер сетиран 24 преку ден 22 навечер, вкупно загреват 66м2 сметка за декември 4100 незнам дали е добро или не али јас сум задоволен. Поздрав (за грее мк, ifeel сеуште се понаша чудно ке ве контактирам во следниот период :) )
 
Член од
9 јануари 2006
Мислења
5.548
Поени од реакции
7.314
Се прашувам зашто на Шушиба Мирајкава му ставиле на даљинсково овакво дугме Hi-Power..ко да ке запали Турбина и полета...со тие 22кг i едноредниов изменувач климичево може само да излета од држачи и да заврши кај комшијата у двор :)
За 40к и монтажа од 5000ден со ставени 2 штрафа наместо 4 само тоа и може да се слччи :P
Turbina.jpg
 
Последно уредено:
Член од
2 октомври 2017
Мислења
145
Поени од реакции
271
Profesionalen servis od gree za zal nema servisot im se sostoi od:ne ti cini kukata ne ti cini termometarot ne ja upravuvas ko so treba ja opteretuvas se se so izgovori taka da gree nema profesionalen servis za zal.
Voopsto ne se soglasuvam so tebe I ova go kazuvam od moe licno iskustvo, ne znam kako bilo kaj drugi. Kaj mene monterite bea bash profesionalci I toa jas sakav na drug zid da stoi I tie mi predlozija ninvna opcija I bash sega sum bash zadovolen od mestoto kaj sto e namontirana. Bidejki se raboti za teska nadvoresna edinica majstorite busheja vo betonot na plochata za da bidi stabilna I da nema problemi vo idnina. Znaci ova sto se pisuva od tebe I od drugi clenovi na grupava se pravi se so nekakva cel a izgleda da se pluka po gree kako brend sto ne e vo red spored mene.
 
Член од
8 ноември 2017
Мислења
2.440
Поени од реакции
2.726
Се прашувам зашто на Шушиба Мирајкава му ставиле на даљинсково овакво дугме Hi-Power..ко да ке запали Турбина и полета...со тие 22кг i едноредниов изменувач климичево може само да излета од држачи и да заврши кај комшијата у двор :)
За 40к и монтажа од 5000ден со ставени 2 штрафа наместо 4 само тоа и може да се слччи :P
Прегледај го приврзокот 183187
Nikoj da se najde i da iskomentira za prevarata na dvata brenda. Mnogu cudno. Site molcat. Da bese nesto vakvo od GREE do sega ke iznapisaa 10 stranici so kritiki.
Sramota za strucnjacive od lobito na ''Шушиба''.[DOUBLEPOST=1515268758][/DOUBLEPOST]Mozebi klimava e i dron, hahahahah, pa i leta.
 
Член од
4 јануари 2008
Мислења
2.404
Поени од реакции
5.311
@Jedah probaj iskluci ja od steker pocekaj edno 5 minuti i povtorno uklucija i vidi kako ke bide ako e isto javi mu se na monterot sto ti ja montiral i vidi on sto ke ti kaze.
Се среди. Ја исклучив климата и ми текна итака е исклучена да ги исчистам филтрите. Од Октомври ко беше стартувана не беше поткренато капакот. 3мм. слој прашина налепено на филтри. Исчистив. Не можев да поверувам колкава разлика во издув пред и после чистење. И добив температурна разлика од +2'C.
Совет за останати. Чистете си филтри еднаш на месец-два. Не ја терајте цела сезона така...
А тоа кшшшш престана ваљда од ресетот. Сега стои активна само скоро и да не се слуша дека работи.. Сигурно одржава температура со намалена работа. То ест работи како и вообичаено што си работеше
 
Член од
8 ноември 2017
Мислења
2.440
Поени од реакции
2.726
Чисто информативно, лани декември сметка 4200 ден со вивакс греење 36 м2 и плус со панелки спалните навечер. Овој декември со 2 клими виваксот во едната спална постојано сетиран на 21 степен и амбер сетиран 24 преку ден 22 навечер, вкупно загреват 66м2 сметка за декември 4100 незнам дали е добро или не али јас сум задоволен. Поздрав (за грее мк, ifeel сеуште се понаша чудно ке ве контактирам во следниот период :) )
Eden sovet, navecer nemas potreba da ja drzis poveke od 18-19C ( mislam za docite vecerni casovi i preku nok ).[DOUBLEPOST=1515269348][/DOUBLEPOST]Klimata e mokna i za kratko vreme ke postigne temperatura od 24C i poveke.
 
Член од
2 март 2017
Мислења
1.396
Поени од реакции
441
Voopsto ne se soglasuvam so tebe I ova go kazuvam od moe licno iskustvo, ne znam kako bilo kaj drugi. Kaj mene monterite bea bash profesionalci I toa jas sakav na drug zid da stoi I tie mi predlozija ninvna opcija I bash sega sum bash zadovolen od mestoto kaj sto e namontirana. Bidejki se raboti za teska nadvoresna edinica majstorite busheja vo betonot na plochata za da bidi stabilna I da nema problemi vo idnina. Znaci ova sto se pisuva od tebe I od drugi clenovi na grupava se pravi se so nekakva cel a izgleda da se pluka po gree kako brend sto ne e vo red spored mene.
Jas rekov deka servisot ne im e profesionalen a ne monterite monterite osven gree montiraat i drugi klimi
Taka da jas mislev na servisot na gree a ne na monterite.
 
Член од
13 август 2013
Мислења
1.040
Поени од реакции
2.041
Nikoj da se najde i da iskomentira za prevarata na dvata brenda. Mnogu cudno. Site molcat. Da bese nesto vakvo od GREE do sega ke iznapisaa 10 stranici so kritiki.
Sramota za strucnjacive od lobito na ''Шушиба''.[DOUBLEPOST=1515268758][/DOUBLEPOST]Mozebi klimava e i dron, hahahahah, pa i leta.
Strelco, ne ti teknuva li, do zacinot e be pile.
Elektronikata i kompresorot gi pravat vrvnite klimi da delat od tie kineski traktori, a ne tezinata i redovite.
Sekoj sto malce od malce razbira ke stavi takva klima vo 18-20 kvadrata i ke ima super ubavo i eftino greenje. Em ke e stoplen, em ke plaka dzabe.

Malku alegorija da stavam so kolite !!
Imas edna obicna LADA (GREE) koja ima mnogu kubici i trosi mnogu i sega sakas da ja pravis NORDIK na seta maka i mu teknuva na nekoj pa ke i stavime LANCI, ke odi i po sneg. E ke odi mozda ( ne deka nema da odi i so obicni gumi) ali i ke trosi duplo poveke nafta. Gree stavile greaci i prodavaat NORDIK koj trosi duplo poveke od site drugi, nema za sto da se fatat im teknalo ke pravime klimi za -30, bitno demek ke gree na kogo mu e gajle kolku trosi.Zatoa i nema eurovent, na hartija ke pisat so sakaat, pocnuvajki od COP pa nadalje.

Tehnologijata ja dvizat napred vrvnite kompanii, a borbata e POMALA POTROSUVACKA, a ne falenje so stavanje obicna zica za greenje i zgolemuvanje i na taka golemata potrosuvacka so kompresori stari 15 godini i kojznae kolku stara elektronika. Gree moze da si pravi i prodava kloku saka klimi za siroki narodni masi, no nikogas nema da bide VRVEN BREND.
Ne moze sekoj da vozi Mercedes, BMW, AUDI, VW ali sigurno ke se oseka poubavo da vozi i PEZO namesto LOGAN ili TATA ili YUGO.
 
Член од
8 ноември 2017
Мислења
2.440
Поени од реакции
2.726
Strelco, ne ti teknuva li, do zacinot e be pile.
Elektronikata i kompresorot gi pravat vrvnite klimi da delat od tie kineski traktori, a ne tezinata i redovite.
Sekoj sto malce od malce razbira ke stavi takva klima vo 18-20 kvadrata i ke ima super ubavo i eftino greenje. Em ke e stoplen, em ke plaka dzabe.

Malku alegorija da stavam so kolite !!
Imas edna obicna LADA (GREE) koja ima mnogu kubici i trosi mnogu i sega sakas da ja pravis NORDIK na seta maka i mu teknuva na nekoj pa ke i stavime LANCI, ke odi i po sneg. E ke odi mozda ( ne deka nema da odi i so obicni gumi) ali i ke trosi duplo poveke nafta. Gree stavile greaci i prodavaat NORDIK koj trosi duplo poveke od site drugi, nema za sto da se fatat im teknalo ke pravime klimi za -30, bitno demek ke gree na kogo mu e gajle kolku trosi.Zatoa i nema eurovent, na hartija ke pisat so sakaat, pocnuvajki od COP pa nadalje.

Tehnologijata ja dvizat napred vrvnite kompanii, a borbata e POMALA POTROSUVACKA, a ne falenje so stavanje obicna zica za greenje i zgolemuvanje i na taka golemata potrosuvacka so kompresori stari 15 godini i kojznae kolku stara elektronika. Gree moze da si pravi i prodava kloku saka klimi za siroki narodni masi, no nikogas nema da bide VRVEN BREND.
Ne moze sekoj da vozi Mercedes, BMW, AUDI, VW ali sigurno ke se oseka poubavo da vozi i PEZO namesto LOGAN ili TATA ili YUGO.
Dvata modela sto gi gledas se Kineski, Midea. Imaat samo nalepnici na Carrier i na Toshiba, za kakva superiorna tehnologija zboris ne mi e jasno.
Toa sto go kazuvas bilo nekogas, mozebi pred 50 godini.
Kineskite kompanii veke se mnogu daleku otideni, RAZBERI GO TOA VEKE EDNAS.
GREE, HUAWEI.......NO.1[DOUBLEPOST=1515271702][/DOUBLEPOST]Ova li ti bese opravduvanje za manipulacijata na ''Шушиба''
 

Kajgana Shop

На врв Bottom