Izmama za vrabotuvanje

Dali nekoj znae nesto za ovie oglasi

  • Za Agencijata

    Гласови: 2 25,0%
  • Lazni vrabotuvanja

    Гласови: 6 75,0%

  • Вкупно гласачи
    8
E

Epsilon

Гостин
na eden moj drugar, bratuced proba da odi Germanija preku ne znam viber nesto pravele muabet, podnesol pari na nekoja smetka i demek da odi vo toj i toj grad, ce go cekal covek za da go zemi da raboti negde. Rabotata bila so niska plata bla bla, ne bilo nesto vetuvanje golemo, ali ovoj poveruval, poshol vo germanija (ne znam vo koj grad) i tamy ni covek se pojavil ni nisto.

Detevo spijalo na aerodrom eden den i cekal da se vrati...


Zalno
 

macko i

Локален шериф
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.717
Поени од реакции
1.469
na eden moj drugar, bratuced proba da odi Germanija preku ne znam viber nesto pravele muabet, podnesol pari na nekoja smetka i demek da odi vo toj i toj grad, ce go cekal covek za da go zemi da raboti negde. Rabotata bila so niska plata bla bla, ne bilo nesto vetuvanje golemo, ali ovoj poveruval, poshol vo germanija (ne znam vo koj grad) i tamy ni covek se pojavil ni nisto.

Detevo spijalo na aerodrom eden den i cekal da se vrati...


Zalno
Абе улава работа коа веќе отишол што не си ја пробал среќагта сам ни да моли ни да коли некого?
 

Тишка

Кротитељ
Член од
1 јуни 2011
Мислења
6.896
Поени од реакции
9.491
На ќоро незнам кај летате сите вие кога живеете во време на превари,лаги со разни апаши глеајте ако мојте некако сами да се снајдите или преку некој пријател мада и тој може да ти го опнит никад на такви шо бараат пари неверувајте или давајте предвреме дека они такви чекаат само кур ги болит дали некој последни му се гледаат да ги опашаат и бараат нови овци
 

Pance24

Мариовец
Член од
26 август 2012
Мислења
270
Поени од реакции
104
na eden moj drugar, bratuced proba da odi Germanija preku ne znam viber nesto pravele muabet, podnesol pari na nekoja smetka i demek da odi vo toj i toj grad, ce go cekal covek za da go zemi da raboti negde. Rabotata bila so niska plata bla bla, ne bilo nesto vetuvanje golemo, ali ovoj poveruval, poshol vo germanija (ne znam vo koj grad) i tamy ni covek se pojavil ni nisto.

Detevo spijalo na aerodrom eden den i cekal da se vrati...


Zalno
Нека дојде кај мене у чешка нека работе , со работни визи на 6 месеца . За услугата се наплаќа 400е за посредување на работни визи односно се сопира од прва плата или втора плата по договор. Нема пари однапред давање освен за пат натаму. А таму уште прва ден ке му дадам јас пари аванс за да си купе за јадење за 1 недела.
 

Black Hok

CRUISE
Член од
11 декември 2012
Мислења
2.346
Поени од реакции
1.215
Нека дојде кај мене у чешка нека работе , со работни визи на 6 месеца . За услугата се наплаќа 400е за посредување на работни визи односно се сопира од прва плата или втора плата по договор. Нема пари однапред давање освен за пат натаму. А таму уште прва ден ке му дадам јас пари аванс за да си купе за јадење за 1 недела.
Камионџии може ли?
 

Тишка

Кротитељ
Член од
1 јуни 2011
Мислења
6.896
Поени од реакции
9.491
Нека дојде кај мене у чешка нека работе , со работни визи на 6 месеца . За услугата се наплаќа 400е за посредување на работни визи односно се сопира од прва плата или втора плата по договор. Нема пари однапред давање освен за пат натаму. А таму уште прва ден ке му дадам јас пари аванс за да си купе за јадење за 1 недела.
Тука имав еден познаник шо работеше во Чешка е сеа ме интересира шо плата се зема пошо он 90% ме лажеше го знам шо шаламанга е ликот
 
Член од
21 септември 2016
Мислења
831
Поени од реакции
1.135
Vakvi situacii se za pamet ne pomaga ni policija nikoj, samo ocite ko cetiri banki da ti se otvoreni realno pricava od start e sumljiva, si nasednala jbg.
 

Pance24

Мариовец
Член од
26 август 2012
Мислења
270
Поени од реакции
104
Камионџии може ли?
Kај мене се само сезонски работи односно кога е нешто сезона за берби , хмељ и т.н и има недостиг на работници. Полесно и побрзо даваат визи за сезонска работа отколку за у некоја фирма. Испробани сите методи.
Тука имав еден познаник шо работеше во Чешка е сеа ме интересира шо плата се зема пошо он 90% ме лажеше го знам шо шаламанга е ликот
Просечна плата е околу 80круни сатница односно 3.2-3.3е од час. А највисоката е 120 круни доколку има некој среќа што познава добро чешки јазик и има искуство во понудената работа.
П.С не зимај во обзир со евро оти таму скоро секои 2-3 дена варира тоа круната со евро и не е стабилна.
 

macko i

Локален шериф
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.717
Поени од реакции
1.469
Kako da ja proba srekjata koga verojatno bil ogranicen so pari, i ne znae jazik?
Ако не знае јазик што воопшто тргнал? Така фино ќе си одиш од ресторан до ресторан и ќе си бараш работа.
 
Член од
14 октомври 2019
Мислења
8
Поени од реакции
7
Zdravo do site clenovi,jas sum nova na forumot i se zacleniv za da spodelam edno moe iskustvo za da ne mu se sluci na nekogo drug ili dokolku nekoj ima so ista slucka da me kontaktira bidejki veke imam podneseno prijava vo drzaven pazaren inspektorat.Eve za sto se raboti:Kako nevrabotena so malo bebe i ogranicena so rabotno vreme prebaruvav na net za rabota od doma i naidov na oglasi na PAZAR 3 od AGENCIJA ZA VRABOTUVANJE MERKUR I uste edna KOSMOS(no da znaete toa se edni isti)imaa poveke oglasi za rabota so razlicni kontakt tel.a se javuva edna ista licnost i sekoj pat kazuva razlicno ime koga ke prasate dali e taa sto prethodno razgovaravte vi veli "a ne toa e koleskata",inaku imase oglasi za rabota vo Germanija za poveke dejnosti kade treba da uplatis 1700den za aplikacija(ovaj tel.bese za toj oglas 075 704 684); drugite oglasi bea rabota od doma pakovanje na konditorski proizvodi edniot za organska hrana a drugiot za kozmeticki proizvodi(za ovie oglasi bea ovie tel.078 643 713; 071 415 000) i kako naivna barajki rabota mislejki deka site se iskreni i ne postoi izmama se javiv na ovie dva tel.i tolku fini i kulturni mi dadoa podatoci kako se raboti vi gi nosat proizvodite doma pakuvate gi zemaat vi isplakaat na raka bidejki e honorarna rabota,mi kazaa podatoci za plata i deka toa se stranski firmi koi nudat rabota a ovie posreduvaat,jas zaintetesirana mi zapisaa podatoci moi toa trebalo za aplikacija i mi dadao ziro smetka za 1.oglas komercijalna banka 300007080031297 uplata 1.100den,a za 2.oglas eurostandard banka 370000000905523 i za den do dva vi se javuvaat i pocnuvate.Otidov uplativ eh kefoj ke pocnam da rabotam,toa bese vo septemvri 29.09.2017 i eve veke dva meseci ne ni se javi nekoj ne ni dobiv rabota a parite si gi zedoa mozebi ne se mnogu za nekogo 2.100den no vo denesno vreme kako sopruga,majka so malo dete i 20den mi se mnogu.Pocnav da prebaruvam na net tie agencii ne postojat nikade nema podatoci za niv,oglasite ne postojat povleceni,prijavi vo PAZAR3 kako mozi da objavuvaat neprovereni oglasi bidejki so Zakonot za Oglasuvanje na Firmi ne smeat da objavat oglas za firma koja e nepostoecka i ne e registrirana,i neprovereni oglasi ne se objavuvaat,objavuvam po forumi dokolku nekoj mozi da pomogne ili da kaze ako mu se slucilo nesto isto pa da moze da se prevzemat merki i isto taka podnesov prijava do drzaven pazaren inspektorat,bidejki na uplatnicite na koi uplakate ziro smetkite glasat na V.N i I.N.Ne veruvam deka ke vratat pari no mislam so ova barem nekomu ke pomogne da ne mu se sluci isto.Se izvinuvam za mojot predolg komentar no sakav se da objasnam i so podatoci.Vi blagodaram
I
Da navistina e laga, sega veke telefonot im e isklucen, nemoj da se lazete da uplakate...Zalno e ova sto se slucuva
 
Член од
27 февруари 2022
Мислења
5
Поени од реакции
1

Бараат уплата 1000 ден за изработка на CV на германски јазик, потоа интервју со некоја си хрватска агенција, жената што зборуваше на телефон звучеше добро испраксирана и имаше одговор за се. Така да бидете претпазливи луѓе
 

Kajgana Shop

На врв Bottom