Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.

INDIJANEC123

Женкар, Илуватар
Член од
17 март 2014
Мислења
3.815
Поени од реакции
6.373
Демонтажа само ова картелче Лоповдонија тоа е спасот.
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.329
Поени од реакции
7.796
А

Атлантист

Гостин
ЕДНОГЛАСНО И БЕЗ СРАМ: Членовите на ДИК нема да ги враќаат бонусите, туку јавно ќе ја објавеле одлуката со која си доделиле по пет плати

http://bbcnews.me/ednoglasno-bez-sram-chlenovite-na-dik-nema-da-gi-vrakaat-bonusite-tuku-javno-ke-ja-objavele-odlukata-koja-si-dodelile-po-pet-plati/
Ќе имаме ли дежа ву, само со сменети улоги, еве го и Ордановски во улога како Миленко на времето.

http://www.libertas.mk/a-kolkava-e-platata-na-nashiot-omilen-bejli/
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.329
Поени од реакции
7.796

Nikola Nini

Doktor bez nauka
Член од
5 септември 2017
Мислења
353
Поени од реакции
179
Па нема одма да се наплаќа, уште предходниве не се осудени а а овие одат по нивни стапки.
Но ако ВМРО избере некој неизвалкан или барем анонимус, ете им шанса за брзо враќање на власт, овие многу брзо ќе го потрошат кредитот, половина од мандатот ако истераат.
Ima vo Vmro neizvalkan ?
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.932
Поени од реакции
15.952
Ајде нека немам поим :) Дека твоиве имаа поим ќе си слават нова година со месни нарезак и макарона у Ц оддел.
нема мои, јас пишувам за општи работи, не за партиски Собранието, СЈО а сега и ОЈО, си станаа сам газда, сам паша... А судството го пристегнаа во друга крајност, сега судат и противправно и без правен основ и без логика...
 

Nikola Nini

Doktor bez nauka
Член од
5 септември 2017
Мислења
353
Поени од реакции
179
нема мои, јас пишувам за општи работи, не за партиски Собранието, СЈО а сега и ОЈО, си станаа сам газда, сам паша... А судството го пристегнаа во друга крајност, сега судат и противправно и без правен основ и без логика...
pravnik si pa da kazes sto e pravna logika i osnov ?
Gi gledase snimkite od sobranie? ne ti e dovolen osnov toa ?
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.932
Поени од реакции
15.952
Ima vo Vmro neizvalkan ?
има ли во сдсм неизвалкан ?? едно време Гошев се декларираше со чисти раце па му открија медиумите плацот во Гевгелија, а сега имал и грдосии во градот..
Исто и Нано Ружин, на времето неговите му се смееја зошто возеше спачек, сега џипои со луксембуршки таблици вози, како на бејли му е статусот....
 

Nikola Nini

Doktor bez nauka
Член од
5 септември 2017
Мислења
353
Поени од реакции
179
Можеби има, голема партија секакви има. Или пак доволно е само да не е многу експониран.
Milosovski popovski mickovski i ilce gebels se kandidati[DOUBLEPOST=1512568928][/DOUBLEPOST]
има ли во сдсм неизвалкан ?? едно време Гошев се декларираше со чисти раце па му открија медиумите плацот во Гевгелија, а сега имал и грдосии во градот..
Исто и Нано Ружин, на времето неговите му се смееја зошто возеше спачек, сега џипои со луксембуршки таблици вози, како на бејли му е статусот....
Nema isto dok sekerinska e uste na pozicija mi se gadi od Sdsm
ali povekje mi se gadi od Vmro vo momentot uste
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.932
Поени од реакции
15.952
pravnik si pa da kazes sto e pravna logika i osnov ?
Gi gledase snimkite od sobranie? ne ti e dovolen osnov toa ?
пак ја спинуваш работата., не дискутирав за тоа, за упадот си има постапка; ..кај нас се створи тираниска клима, дека може се што сака да се изгласува во собрание а нема кој да го оспори, ниту председател ниту уставен суд... а го најавуваше тоа Андов уште во јануари, па имавме и разговорот меѓу Фрчковски и Геровски....
да не зборувам за други злоупотреби на криминализираното мвр, н.пр. спречување на граѓани да гласаат на локални избори ( како македонци така и албанци), да останеме само на најбитните, јазикот, идентитетот, името, отворено веќе си поентираат грците и блгарите како да е свршена работа , па и албанските екстремисти кај нас и во Албанија..
 
А

Атлантист

Гостин
Milosovski popovski mickovski i ilce gebels se kandidati
Милошевски го имаше во снимките и Илче..
Другиве иако биле на функција, не се експонирани доволно, засега треба од амбасадорите да бидат прифатливи (пр. Поповски) и да имало нешто полека ќе се заборави со темпото на продукција на нови случаи од сегашната власт.
 
S

silmarillion

Гостин
Очигледно Ордановски многу брзо забораил некои работи и се осилил. Можда заборавил дека да не беше Бејли кој не напраи ништо друго него спроведе пример на правна држава со објава на бонусите за ДИК, сега уште ќе беа ВМРО на власт, и многу веројатно самиот Ордановски ако продужеше да меље против Грујо и Мијалков ќе беше најден набиен у олук од страна на разноразни рекетари од Аутокоманда, Припор и ЛисиЌе. Незнам како на тој Ордановски не му сметаше активната улога на амбасадата во моменти на целосна немоќ на опозицијата да напраи нешто, па со нивна улога да падне конечно олошот вмровски.

Да сум на место на Бејли ако продужат вака да се церекаат говнари од типот на ојачани СДСовци кои до вчера млеко пиеја по амбасади и се крстеа у странска интервенција, и Грујо би го вратил на власт и Мијалков и Горде и Миле. Сите амнестија би им договорил, и затварање граници да неможе никој да избега и да почне да се тепа све унутра осветнички. Пизда ви матер незахвална па уште и криминална. Никад ама никад овој народ не заслужи држава.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom