Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.
S

silmarillion

Гостин
Која нервоза еј :))) на краток фитиљ се више:)) држ га држ га сс сс :)))џукелчиња.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.839
Поени од реакции
23.677
Не знаеш колку к** не заболе за почит од мајмуни што рибаат ќенефи по Острелија, напикај си ја почитта у шупак сосе џогерот со кој работиш! Убаво ќе ти дојде да се освестиш дека паторот е минато, а ти џабе му го дудлаш одамна.

znam jas ubavo kolku tebe te boli ne se sekiraj... da ne te bolelo nemase da kukas kaj sekoj moderator na temava i iljadnici privatni poraki da prakas ebate kurtonot. nego ne odgovori na prasanjeto, dali te vrabotija? fer prasanje si e so ogled na toa deka 2000 posta napisa ovde ko “neutralen”
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.993
znam jas ubavo kolku tebe te boli ne se sekiraj... da ne te bolelo nemase da kukas kaj sekoj moderator na temava i iljadnici privatni poraki da prakas ebate kurtonot. nego ne odgovori na prasanjeto, dali te vrabotija? fer prasanje si e so ogled na toa deka 2000 posta napisa ovde ko “neutralen”
Ме вработија у министерството за вистина - да реметам небањати мајмуни као тебе. Џигерот си го изеде од нервози бе шупак австралиски. :lolzz:
Ми викаат - пали го тоа мајмунот ич да не се враќа у ФИРОМ. Нека дудла на фамилијата по интернет и нека риба ќенефи у Австралија.
Три цели години паторот тоне у говна преку глава, а ти се поинтензивно му го пушиш! Само продужи, на темава и требаат кловнови као тебе, глупи ко курац и пуни самодоверба. Коа не те свршил тој волот на нива, барем анимирај тука, да ти се смееме.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.839
Поени од реакции
23.677
Ме вработија у министерството за вистина - да реметам небањати мајмуни као тебе. Џигерот си го изеде од нервози бе шупак австралиски. :lolzz:
Ми викаат - пали го тоа мајмунот ич да не се враќа у ФИРОМ. Нека дудла на фамилијата по интернет и нека риба ќенефи у Австралија.
Три цели години паторот тоне у говна преку глава, а ти се поинтензивно му го пушиш! Само продужи, на темава и требаат кловнови као тебе, глупи ко курац и пуни самодоверба. Коа не те свршил тој волот на нива, барем анимирај тука, да ти се смееме.

ti veruvam deka te vrabotija... so sreka da si gi trosis tie 200e, poveke sekako ne vredis... aj sega mrs nazad u stab po instrukcii
 
B

Bafra

Гостин
Ако сакаме да бидеме лозарско-овоштарски крај како што се промовираме цело време, со најголеми лозови површини на Балканот, не може една застарена фабрика, со застарена технологија, што некој неписмен комунистички чиновник ја насадил на 2 км од центарот на градот точно на сред тие лозови насади да постои и да работи.

Иначе во ФЕНИ одамна не работат 1500 луѓе, фабриката со години се во криза, многу работници напуштија, не е некакво изненадување тоа шо се случува сега, сите знаеа каде оди ФЕНИ со тоа раководство и сопственици.
Застарена фабрика, застарена технологија, презадолжен загубар :confused: , криза ова она, па уште странска инвестиција (која не плаќа ништо во МКД) било подобро :lolzz:
Само од лозови насади и овоштарници народот ќе преживее а и државата ќе наполни буџет без проблем ај ај ај Бате какви анализи и заклучоци (y)


Без разлика за било што, мотив или нечии желби и финансиско банкарски комбинации, фени треба да се затвори, исече за старо железо секој негов дел и теренот колку е можно да се ревитализира. Штетите кои ги прави се огромни и ако гласината за тешките метали кои ги растура по виногорјето се рашират, од таму никој ни шише вино и друго нема да може да продаде. Добивката , ако ја има газдите и доверителите ја прават од некакви нејасни финансиско кредитни манипулации, а не од производот , бидејќи нема никаква техничка и деловна логика тој да биде рентабилен. Поевтино за сите е на малкуте преостанати вработени да им се обезбеди некаква просечна плата до пензија или до наоѓање друга работа, отколку да се одржува умрена фабрика во живот.
:lolzz::lolzz::lolzz:
Па уште кога ќе видам кој го лајкнале постов ауууууу
Абе јас мислев Бранимир е уникат, ама види го ти него колку следбеници имал.:pipi:
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.329
Поени од реакции
7.796

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.677
Поени од реакции
82.516
Од тапшање по рамо модрици има министерот наш, на добар пат е уште малку има до дното :icon_lol:.
Готово, дно!
Една година не е господинот Груевски на власт и одма дно.
 
V

viktora

Гостин
Сејдиу и Красниќи се помилувани?
Се уште не.Но одамна се на слобода.[DOUBLEPOST=1512035214][/DOUBLEPOST]
Памтиш кога не нарекуваа оаза на мирот па потоа што ни се случи?На кратко,НАЕБАВМЕ!
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.329
Поени од реакции
7.796
Готово, дно!
Една година не е господинот Груевски на власт и одма дно.
Е тоа ти е шо мислеше ти :icon_lol:?

Него кој гради тука патишта железници американците од една страна или кинезите/русите од друга страна. Чии се пристаништата аеродромите во Грција американски или кинески? Со заминување на петродоларот заминува и моќтта на САД полека но сигурно, продавајте доларите дури сеуште вредат нешто :icon_lol:.
 
B

Bafra

Гостин
Со заминување на петродоларот заминува и моќтта на САД полека но сигурно, продавајте доларите дури сеуште вредат нешто :icon_lol:.
Абе кај залута ти со паметот :unsure:
Еве дај совет што да купува народ бидејќи доларот само што не изгубил вредност .... евра, јуани, биткоин или твоето омилено злато :toe:
 
Член од
12 март 2009
Мислења
20.030
Поени од реакции
16.118
Со средства од ЕУ ќе се гради железничка пруга Кичево - Струга - Ќафасан


И да ја изградат за 10-на години, пак џабе кога индијанците таму ги напаѓаат возовите со камења, НЕ е сигурен ни возот до Кичево ... камења фрлаат малолетници, ѓоа деца на диви таксисти, возот им го јадел лебот :confused:

АЛО Сугаревски, што стана со возот за Лерин, таму работата е неколку километри и заглави година дена, а фирмата е од ЕУ, братска Блгарија со која потпишавме сега дузина деловни договори !!
 
Последно уредено:
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom