Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
1 март 2010
Мислења
7.888
Поени од реакции
14.439
Meѓу приведените и правнукот на Методија Андонов – Ченто





Меѓу приведените за настаните од Собранието на 27 април, приведен е и правнукот на првиот претседател на Президиумот на АСНОМ, Методија Андонов – Ченто.

Јане Ченто, инаку претседател на македонското патриотско здружение “Пере Тошев” бил приведен вчера утрото, а информацијата ја потврдија и од здружението на нивната Фејсбук фан страна.

Засега не е познато со каква судбина ќе се соочи пред Кривичниот суд во Скопје.

http://markukule.mk/meѓу-приведените-и-правнукот-на-Методиј/
:place:
 

Kostic

Sadio smokve oko Tadz Mahala
Член од
31 јули 2009
Мислења
9.856
Поени од реакции
5.611
Kur (ne) me boli za drugite, ali za toa kopileto Betmen... U bekstvo bil hahaha, kje se vrati picheto kaj mama vo Ohrid kaj i da e, mekush e, se glea po faca.

Nikogash ne me nervirale pastirite, nego terachite na propagandata. Ima takov slicen i od SDSM, imeto mu e Vlatko Vasilj i glumi poshtenjachinja, butnal toj sistem so penkalo hahahahahah sho si butnal ti be giliptar eden, odi izimij ja toa mrsnata kosa, kilo zejtin kje iscedish ti ebam toa facata zhguljava.
 

Nikola Nini

Doktor bez nauka
Член од
5 септември 2017
Мислења
353
Поени од реакции
179
Kur (ne) me boli za drugite, ali za toa kopileto Betmen... U bekstvo bil hahaha, kje se vrati picheto kaj mama vo Ohrid kaj i da e, mekush e, se glea po faca.

Nikogash ne me nervirale pastirite, nego terachite na propaganda.
Ne e vo begstvo od vcera e vo krivicen
facata gjon mu bese koga se ja vide realnosta sto e :D
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.497
Член од
12 март 2009
Мислења
19.988
Поени од реакции
16.043
Сега Талат ли ви е браникот? :icon_lol:

Хитлер да стане да каже дека ќе ги ослободи оние 40 гревови во чело ќе го баците.
Јас за друго го постирав ова...( башка НЕ разбирам албански и немам намера ниту можам да го научам)

Хушкачот на слобода, нахушканите во притвор

Ама не е ЕДЕН хушкач, има и ДРУГИ .... тие што ја пееја во Собранието албанската химна и извадија албански знамиња
 

Емкаа

the worst thing about prison was the dementors.
Член од
14 мај 2008
Мислења
4.983
Поени од реакции
12.541
Meѓу приведените и правнукот на Методија Андонов – Ченто





Меѓу приведените за настаните од Собранието на 27 април, приведен е и правнукот на првиот претседател на Президиумот на АСНОМ, Методија Андонов – Ченто.

Јане Ченто, инаку претседател на македонското патриотско здружение “Пере Тошев” бил приведен вчера утрото, а информацијата ја потврдија и од здружението на нивната Фејсбук фан страна.

Засега не е познато со каква судбина ќе се соочи пред Кривичниот суд во Скопје.

http://markukule.mk/meѓу-приведените-и-правнукот-на-Методиј/
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.560
Поени од реакции
23.104
Многу си глуп пеер, ама онака апла. Имам пишано и претходно зашто навијам да се смени името, ама одлика на глуп човек е да не чита а уште помалце да памти. Теле едно ако чекав ја на мајка Маќедонија ороспија која ја јава кој стигне да ми даде живот отидов у пм, не уствари ќе отидев у Австралија ко тебе да ја искористам таа шанса once in a lifetime да рибам клозети у Рокдале (по битолски) (ебаве шупаците ви ја дадоа таа населба најблиску до аеродромот за да не ве гледаат низ центар). Мене колку ме бива е второстепено у муабетов, ти како патриот фејлна а нормално ќе фејлнеш кога од клозет немаш мрднато подалеку и од интернет патриотизам поише не си покажал :))) Мене ме боли цеф, ти ја изгуби државата твоја библиска :)

П.С.
Уште им ќутите ко пичиња на Грците у пабови? : ))

prvo nemam vrska so sidnej taka da zhabe skokas, po tvoja logika mnogu si glup posto 100 pati sum kazal kade ziveam. vtoro kuka u rockdale kosta poveke od zgradata u koja zivees, bashka sto rockdale e top naselba blisku do centar na okean, daleku podobra od drugite delovi kade ziveat emigranti u sidnej. treto deka si totalno nesposoben i kutar se gleda po tvojte postovi tuka... totalno nebitno zasto sakas promena na ime, fakt e deka sakas, deka si bez rbet, moral i pred se bez mozok. jebi ga sto moze da se ocekuva od kopilj od mesan brak, normalno mkd nisto ne ti znaci... aj sega produzi po potraga na asalen hamburger i zbori ni za gastronomija lol...
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.560
Поени од реакции
23.104
А тебе толку многу ти е до името, што кај и да одиш сигурно им викаш Кано фром Маседониа. Или кога си со убавиците (со патлаци) во Тајланд што ги посетуваш сигурно викаш Македонија Македонија нешто во стилот на дуууле савич.

Како само поврза име на држава со капацитет на соговорник :aplauz:
Сигурно и жена ти се додека ти вика дека само тебе те сака и за тебе најдобро мисли би ја оставил да се ебава со кој сака и да ти ги троши парите.
Битно најголем ти е во маало :D

normalno od macedonia od tamu sum... ne se sekiraj ti za mene glej ti ebni nesto posto se kurtoni se iznaredivte na forumot[DOUBLEPOST=1511949176][/DOUBLEPOST]
@kano kazi mi, pustas li 5 dolari za znameto?

kazi ti sto pravis ne se sekiraj za mene
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.988
Поени од реакции
16.043
Јас може да кажам?

Борис Трајковски, па Киро Глигоров ...

Овие двајцава што направија направија за државава, другиве ништо...
затоа и имаше атентат а и тврдо слетање..
http://press24.mk/shto-dogovarale-gruevski-i-zaev-nokjeska-kaj-ivanov

Легна и Хорхе на брашно уште поодамна...
Без обзир што кај нас не сме председателски систем туку Собранието е башибозук, можеше и требаше Хорхе да му поднесе на Таљат уште на 28 Април соодветна пријава за пеење на странска химна во Собранието на РМ ... сега тој продолжи, не само што си држи албанско знаме туку на пратениците им се обраќа на албански
.............
А кога сме кај Собранието и имунитетите на пратениците, да освежиме меморија, КОЛКУ време требаше и дали воопшто му се одзема имунитет и пратенички статус на пратеникот ( од ПДП мислам) кој со Калаш во рака се бореше 2001 против АРМ и МВР на РМ, а оваму во Собрание плата му идеше
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom