Најекономично греење (затоплување)

Член од
2 март 2017
Мислења
1.396
Поени од реакции
441
Кано мислам пишуваше за ова таму 2010 , направи срч :cool: на неговите постови, ако не е избришано ќе најдеш понешто!
Ako se raboti za Кaнo sistemi moe mislenje e deka se isplati dokolku e kukata vo izgradba pa da se pustat creva za podnoto greenje pred da se stavi kosulica inaku ako se instalira na veke zavrsena kuka nema da go ima toj komfort na podnoto greenje
Inaku dali znae nekoj kolkava e ovaa investicija za kano sistemi ?[DOUBLEPOST=1511120108][/DOUBLEPOST]
јавно ќе ги повикам @Strelec @Gree info & @Sv B да ми објаснат зошто изминатава недела се логирани сите тројца од една иста IP адреса.
Другар алал да ти е, ми го направи денот значи, конечно нешто на виделина.

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
Poleka no sigurno se odmotuva klopceto na tie sto manipuliraat so forumov !
 
N

nikola2004mkd

Гостин
Ako mozes da objasnis koj e toj nacin na greenje dali se raboti za greenje na elektricna energija ili na gas ( plin ) ili pak za sosem drugo greenje.
Ако добро се сеќавам, и не се лажам, уредот на кано беше нешто со микробраново зрачење, без да ја грее водата директно, туку микробрановото зрачење ги размрдува молекулите кои ослободуваат топлина. Дали е економично? Не знам, тоа најдобро може кано да го објасни? Но по логиката, микробранова печка и со помал капацитет загрева вода многу побргу од тоа истата вода да се загрева на рингла.
 
Член од
12 март 2008
Мислења
1.030
Поени од реакции
714
Вака значи сега, еве да не биде дека правиме нешто зад затворени врати - јавно ќе ги повикам @Strelec @Gree info & @Sv B да ми објаснат зошто изминатава недела се логирани сите тројца од една иста IP адреса.

За второто, што се однесувале бановите, видов дека страна две поназад од куршлусот @Branchez и двете страни ве опоменувал и казнувал и потоа Мистичен дошол и најкултурни пак ви рекол да прекинете. Значи немојте да измислувате дека ако Грее имале банер тука дека биле имуни од банирање. Пак ќе ве насочам да ја посетите темата за Телекабел во подфорумот за интернет, кои исто така се рекламираат на форумов и да видите што постови има таму па пак сите се „живи и здрави“.

Не се бановите од Мистичен поради одење контра климите од Грее во случајов, тоа туку затоа што ве замолил да прекинете со сељачкиот однос и со провокациите двете страни.

За во иднина, ако забележите навреди во темава, не враќајте па после да викате ме банираа за глупости. Пријавете лошо мислење и се ќе биде соодветно санкционирано во најбрз можен рок. И не се согласувам баш со тоа за огромен придонес дека некои имале во темава па требало да им се прогледува низ прсти. Критериумот за сите ќе биде еднаков барем додека сум јас администратор. Не ја следев темава досега зошто не се разбирам од овие работи и не ми се предмет на интерес ама еве за атер да видите дека нема своеволие, ќе санкционирам се што е несоодветно, без разлика дали се работело за фан клуб Грее или фан клуб останати клими :)
Не! Не да продаваме демократија сеа со повици за објаснувања и слично. Да си останете доследни на форумската правда која толку ревносно ја пропагирате и да му шибнете бан. Од тие стручни мислења кои дотичниот преку 6 профила ги поткрепувал, има луѓе кои со пот собрани пари ги дале у Гримак и ги поебал.
Pardon my French ама преку глава више.
 
Член од
26 август 2017
Мислења
422
Поени од реакции
895
Vo vrska so @onak Ruski podmornici, mikrobranovi, nasa tehnologija sveedno be drugari neka dade link covekot kade ubavo e objasneto za sto se raboti neka dokaze deka so investicija od 1000€ (vo mojot slucaj Daikinot) ke mozam da se gream vo sprat na kukja 40m2 24/7 na 23-24C i nakaj spalna 15m2 preku otvorena vrata da drzam nekoj 18-21C i deka spored primerot na lanskata zverska zima smetkata za greenje nema da premine 240€ za grejna sezona (od 1/10/2016 - 31/5/2017 e racunicava) i za seto toa da garantira za period od barem 5god prv musterija neka me pise odma najseriozno!
 
Член од
8 октомври 2015
Мислења
215
Поени од реакции
777
јавно ќе ги повикам @Strelec @Gree info & @Sv B да ми објаснат зошто изминатава недела се логирани сите тројца од една иста IP адреса.
Другар алал да ти е, ми го направи денот значи, конечно нешто на виделина.

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
Pocituvani,

Gree info e clen na prestavnikot na GREE vo Makedonija.
Do sega nikogas ne vleguval vo diskusija i komentari. Samo daval odgovor na postavenite prasanja, bez nikakov komentar.
Daval informacija za novi modeli na GREE na nasiot pazar.

Koristenjeto na ista IP adresa so nekoi od povikanite e mozna, vo nekoj vemenski period od denot, od pricina sto drugite dva clena koristat ista IP ponekogas, wi-fi konekcija.

Moze da ima koristenje na ista IP adresa samo pomegu Gree Info i SvB, koi koiristat vo odreden vremenski period od denot ista wi-fi konekcija.

Vo drug vremenski period e mozno da ima koristenje na ista IP adresa pomegu Gree Info i Strelec, zatoa sto koristat ista wi-fi konekcija.

So pocit,
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Не! Не да продаваме демократија сеа со повици за објаснувања и слично. Да си останете доследни на форумската правда која толку ревносно ја пропагирате и да му шибнете бан. Од тие стручни мислења кои дотичниот преку 6 профила ги поткрепувал, има луѓе кои со пот собрани пари ги дале у Гримак и ги поебал.
Pardon my French ама преку глава више.
Не е ова јавна судница сега сите да кажете што мислите, ако сакате ред, ќе биде како ние ќе кажеме. Не можеме на сите да удоволиме, мислам дека тоа е јасно.

Продолжете со дискусијата, кога ќе се логира еден од нив ќе објасни што е работата и ние ќе преземеме мерки.


Pocituvani,

Gree info e clen na prestavnikot na GREE vo Makedonija.
Do sega nikogas ne vleguval vo diskusija i komentari. Samo daval odgovor na postavenite prasanja, bez nikakov komentar.
Daval informacija za novi modeli na GREE na nasiot pazar.

Koristenjeto na ista IP adresa so nekoi od povikanite e mozna, vo nekoj vemenski period od denot, od pricina sto drugite dva clena koristat ista IP ponekogas, wi-fi konekcija.

Moze da ima koristenje na ista IP adresa samo pomegu Gree Info i SvB, koi koiristat vo odreden vremenski period od denot ista wi-fi konekcija.

Vo drug vremenski period e mozno da ima koristenje na ista IP adresa pomegu Gree Info i Strelec, zatoa sto koristat ista wi-fi konekcija.

So pocit,
А која е поентата еден човек да има три профила тука? Ако сте тројца различни, докажете ми, во ред е тоа ама ако сте ист човек тоа е проблем.
 
Член од
2 март 2017
Мислења
1.396
Поени од реакции
441
Ако добро се сеќавам, и не се лажам, уредот на кано беше нешто со микробраново зрачење, без да ја грее водата директно, туку микробрановото зрачење ги размрдува молекулите кои ослободуваат топлина. Дали е економично? Не знам, тоа најдобро може кано да го објасни? Но по логиката, микробранова печка и со помал капацитет загрева вода многу побргу од тоа истата вода да се загрева на рингла.
Sakas da kazes deka so greenje na kano sistem e poevtino otkolku so klima ured ( inverter )?
 
Член од
13 март 2017
Мислења
110
Поени од реакции
182
Pocituvani,

Gree info e clen na prestavnikot na GREE vo Makedonija.
Do sega nikogas ne vleguval vo diskusija i komentari. Samo daval odgovor na postavenite prasanja, bez nikakov komentar.
Daval informacija za novi modeli na GREE na nasiot pazar.

Koristenjeto na ista IP adresa so nekoi od povikanite e mozna, vo nekoj vemenski period od denot, od pricina sto drugite dva clena koristat ista IP ponekogas, wi-fi konekcija.

Moze da ima koristenje na ista IP adresa samo pomegu Gree Info i SvB, koi koiristat vo odreden vremenski period od denot ista wi-fi konekcija.

Vo drug vremenski period e mozno da ima koristenje na ista IP adresa pomegu Gree Info i Strelec, zatoa sto koristat ista wi-fi konekcija.

So pocit,
Не држи вода објаснувањето ако се врзано на исто вифи секогаш последните две бројки кој го означуваат бројот на јузери ќе биде различен.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Член од
12 март 2008
Мислења
1.030
Поени од реакции
714
Срамота. Луѓе со 200 евра плата земаат кредити за да решат горлив проблем од секојдневие, некој ги самари 950 страни и сеа дискутираме за слободи и права.
Срамота!
 
Член од
8 ноември 2017
Мислења
2.394
Поени од реакции
2.668
Вака значи сега, еве да не биде дека правиме нешто зад затворени врати - јавно ќе ги повикам @Strelec @Gree info & @Sv B да ми објаснат зошто изминатава недела се логирани сите тројца од една иста IP адреса.

За второто, што се однесувале бановите, видов дека страна две поназад од куршлусот @Branchez и двете страни ве опоменувал и казнувал и потоа Мистичен дошол и најкултурни пак ви рекол да прекинете. Значи немојте да измислувате дека ако Грее имале банер тука дека биле имуни од банирање. Пак ќе ве насочам да ја посетите темата за Телекабел во подфорумот за интернет, кои исто така се рекламираат на форумов и да видите што постови има таму па пак сите се „живи и здрави“.

Не се бановите од Мистичен поради одење контра климите од Грее во случајов, тоа туку затоа што ве замолил да прекинете со сељачкиот однос и со провокациите двете страни.

За во иднина, ако забележите навреди во темава, не враќајте па после да викате ме банираа за глупости. Пријавете лошо мислење и се ќе биде соодветно санкционирано во најбрз можен рок. И не се согласувам баш со тоа за огромен придонес дека некои имале во темава па требало да им се прогледува низ прсти. Критериумот за сите ќе биде еднаков барем додека сум јас администратор. Не ја следев темава досега зошто не се разбирам од овие работи и не ми се предмет на интерес ама еве за атер да видите дека нема своеволие, ќе санкционирам се што е несоодветно, без разлика дали се работело за фан клуб Грее или фан клуб останати клими :)
Jas sum ponov clen na forumov koj koristi ista IP adresa so Gree Info, od pricina sto koristime ista wi-fi konekcija, se raboti za semejna kuka, i od taa pricina javno Vi kazav dekaa dosta dobro gi poznavam GREE klima uredite.
So strelec nemame nikogas moznost da bideme na ista IP adresa, zatoa sto ne se ni poznavame, osven od forumov.

Pozdrav do site,
 

Kajgana Shop

На врв Bottom