Американски фудбал - NFL лига

Член од
16 октомври 2017
Мислења
4
Поени од реакции
5
Стилерси ова година одат супербол. Antonio Brown for the win[DOUBLEPOST=1509738359][/DOUBLEPOST]Нов сум на форумов и незнам дали некој има пишано нешто во врска со ова па кажете што мислите за идејава.
Би предложил доколку има повеќе фанови овде кои сакаат да играат американски фудбал во живо да се собереме неколку души и да изиграме. Сите знајме дека во Македонија е тешко да најдиш некој што сака да игра АМ ( барем во мојот случај), па мислам дека ќе биди интересно да се собереме неколку фанови на кој му е здосадено само да гледаат НФЛ на телевизија(или PC :D ). За топка имам јас тоа не е проблем, а за да нема повреди може и да се игра Flag Football(вистинските фаној знаат шо е то) :D Ако има заинтересирани може да се организира нешто
 
Последно уредено:
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.836
Поени од реакции
23.075
Елиот сепак ќе игра во недела, можат комотно една серија да снимат од се ова што се случуваше со Зик годинава...

Имаше еден многу јак коментар на интернет за ова

Never thought I would miss hearing about Brett Favre’s retirement

:pos::pos:
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Драфт врснците Гофф и Венц со по 3 тачдауни за полувреме, газење поштено младичите! :cuc:
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.836
Поени од реакции
23.075
Венц и Дешон Вотсон, двата квотербека што се одбрани од пиковите кои Кливленд Браунс ги трејдаа прошливе два драфта :icon_lol::icon_lol:
 

Newton'

Fapstronaut
Член од
25 јули 2015
Мислења
322
Поени од реакции
290
Слушам Broncos имале најдобра одбрана во НФЛ ... :ROFLMAO:
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.912
Поени од реакции
84.320
Нек си ибат матер колку се прекул Иглс <3 Уште од лани ми правеа мерак за гледање...ми се крши срцево што вака добра регуларна сезона имаат а уште од сега е очигледно дека ќе го јадат стапот во плејоф :D
 
Член од
1 март 2010
Мислења
7.886
Поени од реакции
14.377
Нек си ебат матер Сиетл, 2 филд гола промашени, прв за 20 имаат Редскинс им земаат прв даун.[DOUBLEPOST=1509928039][/DOUBLEPOST]Имаат 14-10 на минута и пол до крај и изгубија :pos::pos::pos:
 
Последно уредено:
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.836
Поени од реакции
23.075
Многу ми е криво што нема на Арон Роџерс вечер Стафорд да му се измоча у уста, ќе треба Хендли кутриот да го јаде стапот :icon_lol:

Уствари не ми е криво :D

Иначе кој смо кај мочање



Дион Сандер му се помоча на Тони Ромо ноќеска, у уста, на глава, на фаца свегде :pos::pos:

I have golden jacket that i didnt buy,
Dak says Hiii
And Bye !!

:cuc:
 
Последно уредено:

Newton'

Fapstronaut
Член од
25 јули 2015
Мислења
322
Поени од реакции
290
Нек си ибат матер колку се прекул Иглс <3 Уште од лани ми правеа мерак за гледање...ми се крши срцево што вака добра регуларна сезона имаат а уште од сега е очигледно дека ќе го јадат стапот во плејоф :D
dragonski , кој тим од NFC може да ги победи Eagles во гости? Едино Packers со Rodgers би можел да ги победи на гости,а што изглеа дека додека он дур се врати Packers нема ни во плеј оф годинава да играат , ако Eagles продолжат вака и останат со најдобар скор во NFC сигурно мислам ке играат Superbowl
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.515
Многу ми е криво што нема на Арон Роџерс вечер Стафорд да му се измоча у уста, ќе треба Хендли кутриот да го јаде стапот
Викаш да играше Роџерс, Стафорд ќе му се измочаше?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom