Американски фудбал - NFL лига

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Сејнтс?
Озбилно?
:D

Сејнтс го имаа можеби најлесниот распоред у првата половина на сезоната.
True dat, ама офанзивната линија им е страшно добра, а ќе останат да се борат против 2nd year qb`s. Не би ги отпишал брзо, под услов офанзивната линија да им остане здрава.
 
Член од
16 јануари 2009
Мислења
2.731
Поени од реакции
1.063
Бенет не го земал никој зашто ќе требало да им дадат пик од 4/5 рунда на Патс. Веројатно пикот си го ценат повеќе од повреден ТЕ, што најави пензија после сезонава.
За сеинтс мислам дека дури и потценета им е одбраната, топ играат дечките до сега. НФЦ е многу компетитивна сезонава, така што се е можно, ама дефинитивно треба да се рачунаат во тимови кои можат да направат нешто. Јас не би ги отпишал ни рамс никако, дечките играат топ.
 
Член од
10 јуни 2008
Мислења
470
Поени од реакции
852
Што ќе даваат од 7?
Бафало - Њу Орлеанс на SK3 шо и не е така лош избор изгледа како најинтересна утакмица од овие во 7 можи и Вашингтон - Минесота да биди добра. Проблем е од 22.30 нема да ја пренесват Атланта - Далас спроред мене ова е дерби на колото обавезно планирам да ја гледам па ќе барам некој линк.
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.831
Поени од реакции
23.051
Викам Билс - Сеинтс ќе биде утакмица со многу поени, и денес најдов да го седнем на клупа Мет Рајан и Тајрод Тејлор да ми биде стартен квотер :aplauz:
 
Член од
1 март 2010
Мислења
7.885
Поени од реакции
14.366
Ги гаѓам сите, ме турка само Чикаго +6, умрените од средно-мизерно руки изгубија.:place::place::place:
 

Prime

Оптимус
Член од
4 јули 2010
Мислења
6.010
Поени од реакции
7.721
@ElNinho ако успеам да те победам на фантази криво ќе ми е једино за најдобриот qb во лигата :P
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
@ElNinho ако успеам да те победам на фантази криво ќе ми е једино за најдобриот qb во лигата :P
Ќе ме победиш. За да направам пресврт треба да се деси чудо и Воткинс и Вудс да изиграат пак страшна утакмица и црниот Боки 13 да има бар 3 тачдауна. Тебе Казнс ти ја донесе победата.:D

Иако си го рачунав ова ко пораз уште пред да почне, битни играчи на bye, другите тешки противници. :toe:

Инаку знам дека ти е криво за Роџерс што се повреди, и мене исто :icon_lol:
 

Prime

Оптимус
Член од
4 јули 2010
Мислења
6.010
Поени од реакции
7.721
Ќе ме победиш. За да направам пресврт треба да се деси чудо и Воткинс и Вудс да изиграат пак страшна утакмица и црниот Боки 13 да има бар 3 тачдауна. Тебе Казнс ти ја донесе победата.:D

Иако си го рачунав ова ко пораз уште пред да почне, битни играчи на bye, другите тешки противници. :toe:

Инаку знам дека ти е криво за Роџерс што се повреди, и мене исто :icon_lol:
уствари нема шо да ми е криво лагано ќе си добие утре и цепа кон плеј оф со новото шеширче од 3-4 к долари :)
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
@BilboBaggins ќе биде тесен дуелов и дбајцата погрешни луѓе имаме у прва постава :)
Мада во предност сум, Фриман е аут за Атланта, Колман ќе ги добие многу носења вечерва, очекувам барем 15-16 поени од него.
 
Член од
1 март 2010
Мислења
7.885
Поени од реакции
14.366
@BilboBaggins ќе биде тесен дуелов и дбајцата погрешни луѓе имаме у прва постава :)
Мада во предност сум, Фриман е аут за Атланта, Колман ќе ги добие многу носења вечерва, очекувам барем 15-16 поени од него.
Гудвин го оставив на клупа, а со Зик конечно си го добив:D.....само чудо од Гостковски ме спасува сега :(
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
уствари нема шо да ми е криво лагано ќе си добие утре и цепа кон плеј оф со новото шеширче од 3-4 к долари :)
Роберт Вудс, Семи Воткинс и Рамс феноменални уште еднаш. :cuc:

Ми оставија да се надевам на твојот омилен qb дека ќе те порази. :kuracc:

Сепак зезнато е бидејќи го имаш кикерот на Пантерс. Со секој евентуален ТД на Кем, ти ќе имаш „автоматски“ +1 поен. Ќе бидат на крај изгледа пресудни 11те поени што ги имаш од твојот тајт енд. :eek:

Ремси изгазија повторно. На почетокот беа стегнати од одбраната на Хјустон но им го најдоа лекот. Каков madden тренер е овој МкВеј, со хазардни напади денес успеа да ги пробие Хјустон, цар. И фејк пантот ќе му успееше ако ресиверот беше посконцентриран.

Без асален qb немаа што да вратат Хјустон на одличната одбрана на ЛАР, а и општо против останатите...

Овој Иван на СК вика ќе бидат 10-6 екипа, но јас мислам дека можат комотно до 12 победи.

Бај д веј, не знаев дека газда на ЛА Рамс е Кронке, газдата на Арсенал и Денвер Нагетс...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom