Кучиња (грижа, општи дискусии)

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.609
Поени од реакции
11.153
Има за продажба 2 машки добермани на возраст од околу 2 ипол месеци, вакцинирани, чипувани, со педигре.
цена: 450 евра.
 

nE0n1nja

Eat nerds get shredded
Член од
25 јануари 2007
Мислења
3.468
Поени од реакции
3.270
@X3m и јас сакам таков кревет да купам, да не најде нешто?
 

X3m

Титула по желба
Член од
20 јуни 2007
Мислења
445
Поени од реакции
177
@X3m и јас сакам таков кревет да купам, да не најде нешто?
https://www.facebook.com/Pletiva-ZA-Milenici-MK-329482280584389/
Имало тука, една другарка прашувала за димензија 50x50 бараат 1200 денари, на мене ми треба поголемо за самојед, нз дали прават а и не ми се исплати, има на нет како да си направиш сам, не е мн тешко.
 

nE0n1nja

Eat nerds get shredded
Член од
25 јануари 2007
Мислења
3.468
Поени од реакции
3.270
https://www.facebook.com/Pletiva-ZA-Milenici-MK-329482280584389/
Имало тука, една другарка прашувала за димензија 50x50 бараат 1200 денари, на мене ми треба поголемо за самојед, нз дали прават а и не ми се исплати, има на нет како да си направиш сам, не е мн тешко.
Јас колку што видов 100x70 им е најголемата димензија што е ок, не можам да правам сам, ова еднаш го купуваш и не се замараш :)
 

Емкаа

the worst thing about prison was the dementors.
Член од
14 мај 2008
Мислења
4.917
Поени од реакции
12.405
https://www.facebook.com/Pletiva-ZA-Milenici-MK-329482280584389/
Имало тука, една другарка прашувала за димензија 50x50 бараат 1200 денари, на мене ми треба поголемо за самојед, нз дали прават а и не ми се исплати, има на нет како да си направиш сам, не е мн тешко.
Ние направивме за песот наш, има туторијали на интернет и џабе, еден ден дали лежеше на него, после го користеше за гризење и играње.
 

nE0n1nja

Eat nerds get shredded
Член од
25 јануари 2007
Мислења
3.468
Поени од реакции
3.270
https://www.facebook.com/Pletiva-ZA-Milenici-MK-329482280584389/
Имало тука, една другарка прашувала за димензија 50x50 бараат 1200 денари, на мене ми треба поголемо за самојед, нз дали прават а и не ми се исплати, има на нет како да си направиш сам, не е мн тешко.
Купив, 100x100 cm со навлака. Дадов скоро 2000 за кучето да има кај да спие, мачкава му го зема :tapp:

IMG_20171027_192228.jpg
 
Член од
29 септември 2017
Мислења
178
Поени од реакции
102

nE0n1nja

Eat nerds get shredded
Член од
25 јануари 2007
Мислења
3.468
Поени од реакции
3.270
Исто вакво можеш да направиш многу ефтино со стари чаршави и перници.
Можеш и едно ќебе да стуткаш и да спие кучето на него ако збориме за сам правење.
Ова не е обичен чаршаф, многу убав материјал е, профи е изработено. Работата е да имаш нешто што ќе трае и ќе изгледа визуелно убаво а и нема лесно да се прља.
 
Член од
8 јануари 2015
Мислења
150
Поени од реакции
43
Можеш и едно ќебе да стуткаш и да спие кучето на него ако збориме за сам правење.
Ова не е обичен чаршаф, многу убав материјал е, профи е изработено. Работата е да имаш нешто што ќе трае и ќе изгледа визуелно убаво а и нема лесно да се прља.
Убаво изгледа и добар материјал е ама јас не би го купил зашто кучето дома на кревет ми спие.
 
Член од
29 септември 2017
Мислења
178
Поени од реакции
102
Можеш и едно ќебе да стуткаш и да спие кучето на него ако збориме за сам правење.
Ова не е обичен чаршаф, многу убав материјал е, профи е изработено. Работата е да имаш нешто што ќе трае и ќе изгледа визуелно убаво а и нема лесно да се прља.
https://www.youtube.com/watch?v=9s3SveFiE1M

Истово ова го направив само со старо тенко Мерино (или како и да се вика) ќебе. Лесно е за одржување.
 

nE0n1nja

Eat nerds get shredded
Член од
25 јануари 2007
Мислења
3.468
Поени од реакции
3.270
https://www.youtube.com/watch?v=9s3SveFiE1M

Истово ова го направив само со старо тенко Мерино (или како и да се вика) ќебе. Лесно е за одржување.
Супер, само мојава ќе го искине тоа одма. И ова почна да го грицка ама материјалот на кој што лежи е некако како полу-шушкавец па не може да го фати во заби.

Убаво изгледа и добар материјал е ама јас не би го купил зашто кучето дома на кревет ми спие.
Што куче имаш? Моево е 30 кила, ќе ме избутка од креветот :D
 
Член од
8 јануари 2015
Мислења
150
Поени од реакции
43
Супер, само мојава ќе го искине тоа одма. И ова почна да го грицка ама материјалот на кој што лежи е некако како полу-шушкавец па не може да го фати во заби.



Што куче имаш? Моево е 30 кила, ќе ме избутка од креветот :D
Хахахахаха 28кг има иначе пит со стафорд мешано е...кога девојка ми ке дојде кај мене меѓу нас лежи
 
Член од
2 ноември 2017
Мислења
4
Поени од реакции
0
Aј мала помош..... нова сум на форумот па ми треба мислење :) втората менстуација кучката ми имаше пролапсус па со консултација со ветеринар решение беше стерилизација или парење, па јас се одлучив на парење наредниот циклус. Е сега вака...... ја спарив 12 ти и 14 ти ден од менстуација ама после парењето крварењето се повтори исто како во првите дена од менстуацијата кое траеше околу две недели по парењетооо :confused:, се консултирав со два ветеринари кој ми кажаа дека не е ништо се прочистува кучката. На 30 ден од парењето ја однесов на ехо и ми кажаја дека има само едно куче :pos:па одоговор на ветеринарот беше дека можеби кога крварела ги исфрлала плодовите и само едно останало кое не било сигурно и дека ке го задржи :place: ај ве молам помош искуство некој
 
Член од
29 септември 2017
Мислења
178
Поени од реакции
102
Aј мала помош..... нова сум на форумот па ми треба мислење :) втората менстуација кучката ми имаше пролапсус па со консултација со ветеринар решение беше стерилизација или парење, па јас се одлучив на парење наредниот циклус. Е сега вака...... ја спарив 12 ти и 14 ти ден од менстуација ама после парењето крварењето се повтори исто како во првите дена од менстуацијата кое траеше околу две недели по парењетооо :confused:, се консултирав со два ветеринари кој ми кажаа дека не е ништо се прочистува кучката. На 30 ден од парењето ја однесов на ехо и ми кажаја дека има само едно куче :pos:па одоговор на ветеринарот беше дека можеби кога крварела ги исфрлала плодовите и само едно останало кое не било сигурно и дека ке го задржи :place: ај ве молам помош искуство некој
Не за џабе се рекло „брза кучка, слепи кутриња раѓа“. Истово се деси на мојата кучка и ги изгуби сите кутриња. Требало да почекаш уште неколку дена, да поминат 18-20 дена од менструацијата, потоа да ја спариш. Ова ми е совет од ветеринар и не сум имал проблем после таа ситуација. Сега чувам мажјак, помалку замарање со менструации и глупости. :cool::cool:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom