Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.626
Поени од реакции
81.484
Јас ја имам таа среќа и привилегија што не сум го запознал тој човек, фала му на Горниот...
 
Член од
1 ноември 2005
Мислења
2.142
Поени од реакции
1.256
Znachi toa shto znaesh za nego, vo sluchajov Janko, a mozhe da bide bilo koj i davash psihofizichki opis e bazirano na "rekla kazala", prijatel na moj prijatel mu kazhal, ili kako shto ovde odi metaforata "I know a guy who knows a guy"....
 

pumaval

Дрвен Адвокат
Член од
5 септември 2008
Мислења
1.480
Поени од реакции
598
Јас ова му го викам на татко ми денеска... Не, режимот требало да се дотолчи на овие избори.. Оди легни си бе стари.... :icon_mrgr:
Сериозен си?
А Јанко не заслужува коментар, он е обичен газолижач, којшо мора да лиже гз за да остане на функцијата која шо му е стекната со лижење гз, а такви се 90% од вработените во мкд.
Повредно за зборување ми се идиотските програми, кандидати и се' останато.
Моментално сме протекторат на еу тие управуваат со нелигитимно избрана власт и странски полицајци во државава,не смееме да го користиме нашето име, знаме и грб со којшто се идентификувале нашите предци повеќе од 2000 години,а имаме најчиста вода, храна и воздух во ЕУ, најдолга историја и најбогати сме со археолошки наоѓалишта, имаме средно-добра локација и глупи комшии. Колку сме глупи како народ?
 
S

silmarillion

Гостин
Јанко Миленко Ефтов. Се се тоа производи на Германските консултанти кои убаво проценија каква е интелектуалната можност на гласачкото тело. Микс од сиромашни националисти+криминални националисти (по потреба)+ накај шизофрени теории на заговор ванлоци. Тоа беше храната за вмровската сиромаштија зготвена од германците. Да видиме америте што ќе спремат за сдсовската сиромаштија.
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.992
Свињата е класичен фиромјанец. Да го заслушаш убаво, ќе чуеш носталгија за СФРЈ, ама срање било т.е. боље беше со паторот. Ќе чуеш каков ебач бил, а нема пола вилица и не знаеш дали е застанат или седи или каков ебач бил, ама и хард-кор христијанин. Каков хард-кор христијанин е, а зборува за космологија, галаксии, ѕвезди. Дечкото е ропак. Провиден лажго што не веруе во ништо што зборува. Емисиите му се обична наменска пропаганда, со режирани јавувања за да се чуе наводно "гласот на народот".
Мороните од сдс ако се принципиелни ќе се оградат од негова поддршка и ќе го дискредитираат максимално, а да не речам и дека и тој има опција за кривично гонење со повиците на г(д)омнарите за ланските протести, разгорување тензии (не меѓуетнички туку и внатремакедонски), а и пред тоа други, како на пример за фамозните рушења на црква со кои регрутираше загрижени "верници" со тренерки и капуљачи.
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.626
Поени од реакции
81.484
Znachi toa shto znaesh za nego, vo sluchajov Janko, a mozhe da bide bilo koj i davash psihofizichki opis e bazirano na "rekla kazala", prijatel na moj prijatel mu kazhal, ili kako shto ovde odi metaforata "I know a guy who knows a guy"....

Рекла-казала, пријател на пријател... :)
Не човек, сигурен извор од лице кое има контакти со партијата, кој се знае лично со сите луѓе кои си ја тераа пропагандата на ДПМНЕ годиниве.

Јас да ми ти кажам, твојот пупунец кој го браниш Јанчето, Бобан Нонковиќ и Бетменот се најголемото дно од луѓе што се појавиле да ја бранат партијата, најголемите крлежи меѓу крлежите, идиоти во буквална смисла.

Овие другиве од типот на Латас, Мирка, Чилиманов си го тераат бизнисот со партијата, тие се меѓу појаките луѓе таму задолжени за пропагандата, али овие погоре што ти ги набројав се задовлуваат со трошките што ќе им ги дадат.

А тебе што те здоболе за Јанчето што зборам? :) Сите у темава си имаат свои извори од кај црпат информации за луѓево, така и јас имам...а тоа дали ти ќе ми веруваш на тоа што го пишувам, ти си знаеш ;)
 
S

silmarillion

Гостин
Чилиманов бил меѓу појаките? :))) Можда највише можел да издржи али дека бил од најјаките тешко :) Со Иле Димовски се такмичат кој задњи ќе фати девојка.

Илија Димовски: Уште овие избори, па се женам!
22/09/2014

ахахаххаха
 
V

viktora

Гостин
Гомново уште што не почна све по список да ни пцуе никој ништо не искоментира.А цреповиве две страни искоментираа за Јанко.
Плус го бранеа зошто го тепале.Море сите во Вардар заедно со лајната нека пловат кон Грција.


"„Имам порака за Али Ахмети. Али, како што може да се види, јас многу лесно можам да дојдам во Кичево. Многу лесно можам да го направам тоа бидејќи јас доаѓам тука со една цел, да ги обединам Албанците. Повикавме на обединување во 2009 и во 2014. Струга да им припадне на Албанците, исто така и Кичево, и пак истото ќе го направиме. Али што ќе направиш кога ќе дојдеш во Струга на собир, ќе дојдеш да ги поделиш Албанците или да ги обединиш“, смета Села."

https://m.mkd.mk/makedonija/partii/sela-najavi-sojuz-na-albanskite-opshtini-ahmeti-povika-na-bratstvo

По локалните избори, потсети Села, албанскиот јазик ќе се употребува на целата територија на државата.

Каков ќотек,столица по глава додека прета.:mad:
 
Последно уредено од модератор:
Член од
23 март 2015
Мислења
7.011
Поени од реакции
1.983
Поефтина беше поквалитетна и + домашна
Во тоа време јас живеев во Гевгелија, сам садев дрога во саксии, баба ми покојна ги гледаше во градината таа и комшиите мислеа дека е јапонска тиква.
Кога спомна дрога, копилето Мијалков е најодговорна стока за шитење на зависници од хероин, пред две години 50г трева се продаваше 200 евра а луге беа судени на доживотна робија за еден ризла, повеќето во очај се одадоа на хероин, продажбата на хероин порасна а дилерите не беа гонети зашто копилето имаше ќар од хероинот заедно со бандите од Крушопек, од кога падна режимот и дојде животот во Македонија цената на тревата се нормализира, сега 50г се продава за 4/5к,
Ете, затоа толку поскапела потрошувачката кошничка. Речиси 3 пати. Ако не беше дрогата, ќе изгледаше дека цените речиси 3 пати се зголемиле, во просек.[DOUBLEPOST=1507530593][/DOUBLEPOST]
Е бре ѓоле, и од тебе ништо не бидна, таман си реков еве чоек на место, принципиелен, честен, реален...
Не си искрен во ова.[DOUBLEPOST=1507530763][/DOUBLEPOST]
Сендвич се јаде, кондоми тешки се за џвакање!
Тешки, ама после ќе „какаш“ пакуван измет. Практична работа.[DOUBLEPOST=1507531206][/DOUBLEPOST]
Обид за силување во партиски штаб на ВМРО-ДПМНЕ во Дебарца

Уште еден инцидент во екот на предизборната кампања. Во партискиот штаб на ВМРО-ДПМНЕ во селото Требеништа кај Охрид, маж се обидел да силува кандидатка за советничка на Општина Дебрца. Од МВР го потврдија случајот.

„Вчера околу 20,40 часот К.П. од с. Требеништа пријавила дека во просториите на штаб на политичка партија во с.Требеништа-општина Дебарца, лицето Ф.П. М. се обидело да изврши полов напад врз неа“, велат од МВР.
А да си отвориш своја веб страна и таму да објавуваш соопштенија, пресови, изјави... Зошто го уништуваш форумов?
 
Последно уредено:

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.992
Чилиманов бил меѓу појаките? :))) Можда највише можел да издржи али дека бил од најјаките тешко :) Со Иле Димовски се такмичат кој задњи ќе фати девојка.

Илија Димовски: Уште овие избори, па се женам!
22/09/2014

ахахаххаха
Имаше еден виц со некој утепан шо заглавил у затвор и го стаиле да дели просторија со некој силеџија, тепачиште. И тепачов му рекол „ај сеа ќе си играме маж и жена, еве ти ќе бидеш мажот, а јас жената“ и гревов си вика „уф, добро е, барем јас сум мажот“ и тепачов продужуе „ај сеа мажот да и го пуши на жената“ :D
Кое женење бе, нека мисли у затвор шо ќе праи, скот хомо-фашистички.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.781
Поени од реакции
21.187
Да бе Владе, ако шилеџе пропалитетот не победи, баш поради него изборите ќе се прогласат за неважечки.

Иначе, овие есдеес какви дпмне ин дизгајз се, сфе да им ебам.
Пеја друго ми беше зборот. Не правиме тука муабет какви се СДСМ или ВМРО или ДУИ или кој и да е. На некој му се по кеф, на некој нему се, на некој му е сеедно. Не беше ни зборот за Јанко, Геро, Саше или било кој туку за објавата и нејзиното значење.
И рака на срце тоа е редовна појава на неколку последни изборни циклуси. Де нерегуларни, де не признаваме,де бојкотираме де незнам што ако не победи или победат тие што требаја. Немаш заприметено ? И овие последните не се никаков исклучок, зошто пак овие сега што ке следат би биле посебни во врска со тоа. Мене би ме изненадило да биди поинаку.
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.268
Така е. Во СДСМ од збор до збор ќе ти потврдат.. и без да проверат. Јас сигурно 5 пати сум цитирал устав... јасно е.
Ај кажи по кој закон СЈО е нелегално?[DOUBLEPOST=1507539304][/DOUBLEPOST]
А да си отвориш своја веб страна и таму да објавуваш соопштенија, пресови, изјави... Зошто го уништуваш форумов?
Ѓорѓи, ти бе као познат форумџија по почитувања на закони и устави и познавач на правниот систем во Македонија, треба прв да пренесеш ваква вест за гнасни и срамотни криминали кои се случуваат во твојата сакана татковина и да побараш најстроги казни за сторителите.
 
Последно уредено:
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom