Матурска облека, шминка и фризура

sweet girl***

I wish that...
Член од
4 октомври 2008
Мислења
310
Поени од реакции
10
daj kazite nekoa strana na net za frizuri i fustancinja ako moze zatoa sto nemam ideja za frizura...pozz:smir:
 
Член од
8 јануари 2009
Мислења
929
Поени од реакции
21
Некоја машка по јако ,по модна фризура може?
 

kod

Член од
2 април 2008
Мислења
1.113
Поени од реакции
86
Си го зедов фустанот и не сум многу воодушевена, бојата и материјалот не се по мој вкус, а моделот е ист како тој што го сакав.

Прокупив уште 1 фустанче, едно шијам, 2 кошули и шорц, сандали купив 2 пара ама ташнички неможам да најдам што ќе ми одговараат...

Утре ќе се докомплетирам и навистина ми е доста од талкање по продавници!
Матурава ми е повеќе мачење од задоволство!:uvo:
 
Член од
20 март 2007
Мислења
8.493
Поени од реакции
308
Без мака нема ука.
Еднаш се праи свадба, така да истрпете.
 

VertigO

750ml ракија
Член од
11 декември 2008
Мислења
297
Поени од реакции
47
abe aj dajte nekoi predlozi za masko
Зависи што тип си. Многу топ ствари за машко имаш во меднес и во екс шоп. Дечко ми си купи кошула, панталони и џакет од овие продавници. Дека не е многу евтино не е, но други што ми кажаа за машки се било скапо.:toe: Намини и ѕирни.
 

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
Еднаш матура се прави, свадба може и повеќекратно...:helou:
Aли невестата е центарот на вниманието, секогаш речиси се помни каков фустан носела и е најоговарана на свадбата :icon_lol: (дискриминиран е младоженецот :)).

А прашај некој месец дена после матура кој како бил облечен никој нема да памти, само ќе знае дека 99% не личеле на себе и дека матурата е претеризам. Само памтиш ти како си бил облечен и колку само пари си лупнал за глупост :)
 

plaslivka

the princess of virginity
Член од
5 февруари 2009
Мислења
170
Поени од реакции
7
znaco odvaj cekam da si go zemam fustanceto i da vidam kako izleglo,ODVAJ:vozbud:
 

kod

Член од
2 април 2008
Мислења
1.113
Поени од реакции
86
Вистина е дека фустанот што ќе го носам ќе го облечам еднаш и дека не е исплатливо да се испотрошам за нешто што ќе биде фрлено во плакар ама стварно нервози ми представува матурава.

Фустанот што го шиев испадна ептен мизерен, накинџурен, нареден со премногу циркони и е премногу лошо шиен. Се нервирам, ќе го носам 2 саати ама сакам да се чувствувам убаво додека е на мене. Порасположена сум кога знам дека сум ептен дотерана и кога ништо не ми фали.. Ова не ми е по ќеф... Не одговара на мојот стил, премногу е елегантен, премногу е светкав. Едноставно не се чувствувам пријатно во него.

Иако сите советуваат да не се трошам премногу за матурата и да не се замарам сепак ми е неубаво во душичкава, несакам да бидам избегана принцеза од балот каде барале жена за младиот принц! Сакам да сум Мартина, убаво и модерно облечена.

Бев вчера Гостивар, кога видов какви фустани има се изедов! Мака ми е ептен што ги малтретирав моите да прават со мене цели турнеи низ Македонија за еден никаков фустан.

Однесов друго фустанче за шиење, ако не испадне како што треба ќе си го носам тоа што го планирав за другарската вечер, обично, тесно, црно до колена.

За крај:

Ебати матурата!
 

MaRyJaNe-poison

Beauty in Black
Член од
11 септември 2007
Мислења
2.722
Поени од реакции
167
Вистина е дека фустанот што ќе го носам ќе го облечам еднаш и дека не е исплатливо да се испотрошам за нешто што ќе биде фрлено во плакар ама стварно нервози ми представува матурава.

Фустанот што го шиев испадна ептен мизерен, накинџурен, нареден со премногу циркони и е премногу лошо шиен. Се нервирам, ќе го носам 2 саати ама сакам да се чувствувам убаво додека е на мене. Порасположена сум кога знам дека сум ептен дотерана и кога ништо не ми фали.. Ова не ми е по ќеф... Не одговара на мојот стил, премногу е елегантен, премногу е светкав. Едноставно не се чувствувам пријатно во него.

Иако сите советуваат да не се трошам премногу за матурата и да не се замарам сепак ми е неубаво во душичкава, несакам да бидам избегана принцеза од балот каде барале жена за младиот принц! Сакам да сум Мартина, убаво и модерно облечена.

Бев вчера Гостивар, кога видов какви фустани има се изедов! Мака ми е ептен што ги малтретирав моите да прават со мене цели турнеи низ Македонија за еден никаков фустан.

Однесов друго фустанче за шиење, ако не испадне како што треба ќе си го носам тоа што го планирав за другарската вечер, обично, тесно, црно до колена.

За крај:

Ебати матурата!

Кога ке дојде време за играњето, верувај никој ни фустан ни камен гледа! Ќе заборавиш и на фустан и на сета мака.
 

kod

Член од
2 април 2008
Мислења
1.113
Поени од реакции
86
Кога ке дојде време за играњето, верувај никој ни фустан ни камен гледа! Ќе заборавиш и на фустан и на сета мака.
Ама не ми е гајле за другите, јас не се чувствувам пријатно во фустанот тоа ми е маката... :jaj:
 

MaRyJaNe-poison

Beauty in Black
Член од
11 септември 2007
Мислења
2.722
Поени од реакции
167
Ама не ми е гајле за другите, јас не се чувствувам пријатно во фустанот тоа ми е маката... :jaj:
Абе знам бедирачко е сеа, и дента исто ке е. Ама после ко ке се опуштиш ко ке играш ке заборавиш на фустанот и на секој детал. Ќе видиш. :smir:
 

kod

Член од
2 април 2008
Мислења
1.113
Поени од реакции
86
Абе знам бедирачко е сеа, и дента исто ке е. Ама после ко ке се опуштиш ко ке играш ке заборавиш на фустанот и на секој детал. Ќе видиш. :smir:
Море само нека помине матурава побрзо. Ептен се измалтретирав!
Секој ден по градовиве одев и 3 кг ослабев од мачење, ете барем едно арно од шетањето...:tapp:
 
Член од
18 септември 2007
Мислења
2.547
Поени од реакции
33
Вистина е дека фустанот што ќе го носам ќе го облечам еднаш и дека не е исплатливо да се испотрошам за нешто што ќе биде фрлено во плакар ама стварно нервози ми представува матурава.

Фустанот што го шиев испадна ептен мизерен, накинџурен, нареден со премногу циркони и е премногу лошо шиен. Се нервирам, ќе го носам 2 саати ама сакам да се чувствувам убаво додека е на мене. Порасположена сум кога знам дека сум ептен дотерана и кога ништо не ми фали.. Ова не ми е по ќеф... Не одговара на мојот стил, премногу е елегантен, премногу е светкав. Едноставно не се чувствувам пријатно во него.

Иако сите советуваат да не се трошам премногу за матурата и да не се замарам сепак ми е неубаво во душичкава, несакам да бидам избегана принцеза од балот каде барале жена за младиот принц! Сакам да сум Мартина, убаво и модерно облечена.

Бев вчера Гостивар, кога видов какви фустани има се изедов! Мака ми е ептен што ги малтретирав моите да прават со мене цели турнеи низ Македонија за еден никаков фустан.

Однесов друго фустанче за шиење, ако не испадне како што треба ќе си го носам тоа што го планирав за другарската вечер, обично, тесно, црно до колена.

За крај:

Ебати матурата!
Леле, реченицава со принцот и принцезата... Се згазив од смеење :).

Обично сите се предотерани за прославата така што и да си го носиш фустанчето што веќе си го сошила нема да биде несоодветно.

Јас носев поекстравагантен фустан, шиен кај дизајнерка и искрено ич не ми беше гајле што ќе кажат другите или дали некому ќе му бодам очи со мојот фустан.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom