Mi (Xiaomi) телефони и техничка поддршка !

Член од
24 август 2008
Мислења
294
Поени од реакции
239
Мене ми стигна пред недела две, го нарачав од алиекспрес, телефончето е ѕверотина, сега за сега немам некоа замерка, ќе видиме натака како ќе тера.
Царина како што помина?

Sent from my Redmi 4 using Tapatalk
 
Член од
9 јули 2017
Мислења
380
Поени од реакции
80
Купив редми 4х од анхоч и добар е, ама некако брзо и многу загрева при јутуб, видео дури и фб. Ова мана е на сите или само јас имам проблем.

Sent from my Redmi 4X using Tapatalk
Како се справуваш со Ad-ови?
 
S

staycalm

Гостин
Мене ми стигна пред недела две, го нарачав од алиекспрес, телефончето е ѕверотина, сега за сега немам некоа замерка, ќе видиме натака како ќе тера.
Се мислев меѓу него и Oneplus 5, се одлучив за вториот. И мене ми стигна пред недела две и презадоволен сум :)
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.700
Поени од реакции
27.627
Претходите 2 телефони во период од 3 години ни еднаш не ми паднаа
Ова кинесково :гомце: во 4 месеци 7403285093248 пати ми падна, незнам колку дупки на асфалт направи, неколку ѕидови скрши и ништо не му е. Стварно не се фер, значи јас ете се обидувам да го фрлам ама оно уште работи би
Чудна работа, јас па читав дека многу лесно се кршат.
Јас сум многу внимателен, за 9 месеци само 2 пати ми падна, од колено висина, со лесно приземјување преку патика :D
 
Член од
24 август 2008
Мислења
294
Поени од реакции
239
Чудна работа, јас па читав дека многу лесно се кршат.
Јас сум многу внимателен, за 9 месеци само 2 пати ми падна, од колено висина, со лесно приземјување преку патика :D
Добро ама сега немој се буквално да сваќаш, има и малку филм во погоре пишаното

Sent from my Redmi 4 using Tapatalk
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.700
Поени од реакции
27.627
Добро ама сега немој се буквално да сваќаш, има и малку филм во погоре пишаното

Sent from my Redmi 4 using Tapatalk
Ех, сигурно не прават дупки во асфалт?
Сигурно му нема паднато 7403285093248?
Тие ли се филмовите во постот?
Да знам, за полесно да спијам...
 
Член од
24 август 2008
Мислења
294
Поени од реакции
239
Ех, сигурно не прават дупки во асфалт?
Сигурно му нема паднато 7403285093248?
Тие ли се филмовите во постот?
Да знам, за полесно да спијам...
Не, не ме сваќај погрешно, мојот пост не беше насочен кон тебе колку што беше кон него. Сите знаеме дека се послаби во однос на други производители, а човеков тенк го направи телефонот. Дизајнот ми се допаѓа и ако не беа кршливи како што гледав на Јутјуб, тогаш сигурно немаше да му ставам дебела гумена навлака за да ми го сокрие убавото сиво метално тело.

Тоа ми беше поентата. Извини доколку погрешно се изразив.

Sent from my Redmi 4 using Tapatalk
 
Член од
11 април 2012
Мислења
4.303
Поени од реакции
4.707
Што телефонче си земал бе?

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
Redmi 4

Добро ама сега немој се буквално да сваќаш, има и малку филм во погоре пишаното

Sent from my Redmi 4 using Tapatalk
Nemam dozvola za poseduvanje oruzje druze ili za upravuvanje so tenk kako sto ti kaza. Daleku e of tenk ama nikogas ne procitav sto ima za nego na internet dali e krsliv ili ne I nikogas ne sum mu stavil zastitna futrola samo zastitno staklo na ekranot. Cisto za filmot ova sto e na slikive pretpostavuvam ke izlezat fabricki greski





Izvini sto morav da slikam so laptop ne stavile kinezive kamera so koja moze telefonot sam da se slika kaj se ima pagjano
Spavas li mirno @Bajramo ???? Zasto potencirase deka za mene bil postot

Ех, сигурно не прават дупки во асфалт?
Сигурно му нема паднато 7403285093248?
Тие ли се филмовите во постот?
Да знам, за полесно да спијам...
Pred da go zemam ne citav nisto za nego samo gledav da mi zbrka rabota privremeno, ni dali e krsliv nisto go zimav kako privremen telefon

Eve ti iskreno review za nego, za cenata koja ja plativ super funkcionira, ne mi laguva ili nesto takvo ama pa I nemam nekoja zahtevna aplikacija mn limitirano go koristam. Ekranot vaka mu izgleda pristoen ama ete verojatno od paganjeto ima nekoja fleka na eden del, nema nikade napuknato ili skrseno da e, samo e mn osetliv na kraevite zasto najcesto so edna raka go rabotam znae da pokaze deka sum kliknal na mesto kaj sto mu se tie crnite lenti okolu ekranot I da ja startuva najbliskata aplikacija do mestoto. Softverot jas odamna sum razocaran od android ama u maj mesec ne se kupuva konkurencijata I ne se davaat mn pari za toa :)
Memorijata I den denes nemozam da mu ja razberam nisto ne cuvam na nego ama bukvalno nisto I mi vika deka imam samo 6GB slobodni aplikaciite (I ne sigurno viber I WhatsApp ne fakaat tolku memorija za da od skoro 11GB kolku sto pisuva deka ima posle prvo startuvanje da namalat do 6GB), spored mene toa e edinstvenata mana sto e nekade ima los menadzment na memorijata

Se na se za privremen telefon ili za rezerven vrsi rabota. Se nadevam deka sega @Bajramo poarno ke spie
 
Последно уредено:
Член од
24 април 2010
Мислења
1.248
Поени од реакции
1.752
Веќе една година користам Редми 3 про и можам да го заменам за нов самсунг ј5 2017, дали вреди да го заменам или ?
 
Член од
30 мај 2012
Мислења
5.027
Поени од реакции
2.889
Веќе една година користам Редми 3 про и можам да го заменам за нов самсунг ј5 2017, дали вреди да го заменам или ?
ke treba baagi da doplatis, a mislam deka j5 ne e nisto poaren samo e duplo poskap, i zavisi koj model e dali so 3/32 ili 2/16.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.726
Поени од реакции
38.966
Веќе една година користам Редми 3 про и можам да го заменам за нов самсунг ј5 2017, дали вреди да го заменам или ?
освен камерата некоја голема разлика којзнае дали ќе осетиш.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom