Mi (Xiaomi) телефони и техничка поддршка !

DarthMakedon

Македонец
Член од
20 април 2008
Мислења
1.911
Поени од реакции
165
Купив редми 4х од анхоч и добар е, ама некако брзо и многу загрева при јутуб, видео дури и фб. Ова мана е на сите или само јас имам проблем.

Sent from my Redmi 4X using Tapatalk
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
10.015
Поени од реакции
14.864
Купив редми 4х од анхоч и добар е, ама некако брзо и многу загрева при јутуб, видео дури и фб. Ова мана е на сите или само јас имам проблем.

Sent from my Redmi 4X using Tapatalk
Пиши каква е камерата при ноќни услови.....ако можиш стави и слики од ноќно сликање.
Колку го плати? 11 000 и кусур????
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.923
Поени од реакции
39.422
До софтверот е, нека стави глобален ром и нема да има проблеми, мене и при нај хардкор гејмање не ми грее и тоа имам медиатек процесор, а 4х е на снапдрагон тој општо треба помалце да грее од овој пошто е далеку послаб и е по енергетско ефикасен.
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.472
До софтверот е, нека стави глобален ром и нема да има проблеми, мене и при нај хардкор гејмање не ми грее и тоа имам медиатек процесор, а 4х е на снапдрагон тој општо треба помалце да грее од овој пошто е далеку послаб и е по енергетско ефикасен.

 

DarthMakedon

Македонец
Член од
20 април 2008
Мислења
1.911
Поени од реакции
165
До софтверот е, нека стави глобален ром и нема да има проблеми, мене и при нај хардкор гејмање не ми грее и тоа имам медиатек процесор, а 4х е на снапдрагон тој општо треба помалце да грее од овој пошто е далеку послаб и е по енергетско ефикасен.
А како да видам што ром имам и како да го сменам

И сеуште загрева на фб, видео, јутуб, тапаталк ептен е глупо.

edit:

вака стои MIUI version MIUI Global 8.2 stabile
8.2.10.0 (MAMMIEA)


Sent from my Redmi 4X using Tapatalk
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.923
Поени од реакции
39.422
А како да видам што ром имам и како да го сменам

И сеуште загрева на фб, видео на јутуб, тапаталк ептен е глупо.

edit:

вака стои MIUI version MIUI Global 8.2 stabile
8.2.10.0 (MAMMIEA)


Sent from my Redmi 4X using Tapatalk
врати го у анхоч ако не, они ќе ти го средат. Не треба да грее телефонот
 
Член од
11 април 2012
Мислења
4.331
Поени од реакции
4.756
врати го у анхоч ако не, они ќе ти го средат. Не треба да грее телефонот
Јас го имам Редми 4 (со снапдрагон верзијата врска немам дали е Х или У или што и да е), кај мене грее (задниот дел минимално се загрева не да мисли некој дека јајца пржам на него) само кога ќе го ставам на полнач на почеток додека да накачи проценти на батеријата кога ќе биде над 30% полека се лади и околу 40% веќе е стабилизиран

Е сега друго сакам да те прашам гледам се разбираш прашав на миуи форумот никој не ми одговори, сам си го менував софтверот дома и ставив ЕУ ром имам 6.0.1 ММБ29М верзија на андроид МИУИ 8.2 бај хиаоми.еу 7.1.12 бета
дали има понова верзија од ова или да препорачаш некоја друга верзија која зашто ме нервира ова што користам бета
Батеријата сум презадоволен по минимум 3 дена ми трае, ама најголем процент ми троши андоид систем кој е редовно над 30%
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.923
Поени од реакции
39.422
Јас го имам Редми 4 (со снапдрагон верзијата врска немам дали е Х или У или што и да е), кај мене грее (задниот дел минимално се загрева не да мисли некој дека јајца пржам на него) само кога ќе го ставам на полнач на почеток додека да накачи проценти на батеријата кога ќе биде над 30% полека се лади и околу 40% веќе е стабилизиран

Е сега друго сакам да те прашам гледам се разбираш прашав на миуи форумот никој не ми одговори, сам си го менував софтверот дома и ставив ЕУ ром имам 6.0.1 ММБ29М верзија на андроид МИУИ 8.2 бај хиаоми.еу 7.1.12 бета
дали има понова верзија од ова или да препорачаш некоја друга верзија која зашто ме нервира ова што користам бета
Батеријата сум презадоволен по минимум 3 дена ми трае, ама најголем процент ми троши андоид систем кој е редовно над 30%
Не бери гајле нема врска што е бета и кај мене е така. Иначе добра ти е батеријата кај мене трае ден ипол али таков е процесорот троши повеќе плус поголем екран.
 
Член од
19 февруари 2015
Мислења
1.772
Поени од реакции
2.075
Јас го имам Редми 4 (со снапдрагон верзијата врска немам дали е Х или У или што и да е), кај мене грее (задниот дел минимално се загрева не да мисли некој дека јајца пржам на него) само кога ќе го ставам на полнач на почеток додека да накачи проценти на батеријата кога ќе биде над 30% полека се лади и околу 40% веќе е стабилизиран

Е сега друго сакам да те прашам гледам се разбираш прашав на миуи форумот никој не ми одговори, сам си го менував софтверот дома и ставив ЕУ ром имам 6.0.1 ММБ29М верзија на андроид МИУИ 8.2 бај хиаоми.еу 7.1.12 бета
дали има понова верзија од ова или да препорачаш некоја друга верзија која зашто ме нервира ова што користам бета
Батеријата сум презадоволен по минимум 3 дена ми трае, ама најголем процент ми троши андоид систем кој е редовно над 30%

има фаст чарџ до 40% и се пуни побрзо тогаш и поише струја иде и затоа се угрева тогаш поише
 
Член од
11 април 2012
Мислења
4.331
Поени од реакции
4.756
Фрли го трлефонот чим грее, @Ron Burgundy ќе ти објасни што како
Претходите 2 телефони во период од 3 години ни еднаш не ми паднаа
Ова кинесково :гомце: во 4 месеци 7403285093248 пати ми падна, незнам колку дупки на асфалт направи, неколку ѕидови скрши и ништо не му е. Стварно не се фер, значи јас ете се обидувам да го фрлам ама оно уште работи би
 
Член од
15 февруари 2012
Мислења
2.680
Поени од реакции
1.805
Претходите 2 телефони во период од 3 години ни еднаш не ми паднаа
Ова кинесково :гомце: во 4 месеци 7403285093248 пати ми падна, незнам колку дупки на асфалт направи, неколку ѕидови скрши и ништо не му е. Стварно не се фер, значи јас ете се обидувам да го фрлам ама оно уште работи би
Што телефонче си земал бе?

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Член од
9 јуни 2008
Мислења
1.380
Поени од реакции
804
Го има некој Mi 6? :)
Мене ми стигна пред недела две, го нарачав од алиекспрес, телефончето е ѕверотина, сега за сега немам некоа замерка, ќе видиме натака како ќе тера.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom