Serie A 2017/2018

Koj ќе биде шампион оваа сезона


  • Вкупно гласачи
    261
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
15 јануари 2013
Мислења
251
Поени од реакции
240
Што е битно кај ќе завршат, битно го купиле Бонучи за 40 милиони.
 
Член од
19 февруари 2015
Мислења
1.772
Поени од реакции
2.075
епа ке треба да се навикнете на више вакви несмасни покрети , незнаете уште што сте купиле 3/>
 

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.920
Поени од реакции
11.945
Ne pratam selski ekipi
тогаш не си достоен да дискутираш за фудбал.

Секој примен гол на Милан оваа сезона ти и останатите како тебе ќе го гледате како грешка на Бонучи :D
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.836
Поени од реакции
23.074
Ne pratam selski ekipi

Збориш за Бонучи а овде демек не ја гледаш утакмицата, не си пукајте во колено бе амеби едни !

Ако ве теши тоа дека Бонучи е слаб пак ќе ви кажем терајте си, првиот гол од непостоечки пенал, вториот по грешка на Калабрија, али ок терајте си :icon_lol:

Судија, Деко ќерка ти да ти ја ебе а !
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Од овие Лацио нема поненормална екипа и тотално се сложувам со Марли што не ги смета за живи, абе коските ќе ги остават на дерби натпревари и ќе играат како спулавени ама против Спал или Кротоне нерешено и ќе се влечат по теренот да ти ебам селскиот тим....против Рома вообичаено ќе изгубат и после против Интер пак во GOD mode влегваат,Андерсон цела сезона ќе го прчи и тогаш изгледа како Роналдо а Милинкович ќе изгледа како Нејмар.
 
Член од
6 април 2014
Мислења
4.947
Поени од реакции
6.144
тогаш не си достоен да дискутираш за фудбал.

Секој примен гол на Милан оваа сезона ти и останатите како тебе ќе го гледате како грешка на Бонучи :D
Jas spomnav stabilnosta na odbranata koja ja nudi defanzivecot koj spaga vo top3 vo svetot.

Znaci da pojasnam vo prethodnite dve kola vie sami rekovte so bonuci odbranata ni e po stabilna so doverbata sto ja nudi igracot.
Збориш за Бонучи а овде демек не ја гледаш утакмицата, не си пукајте во колено бе амеби едни !

Ако ве теши тоа дека Бонучи е слаб пак ќе ви кажем терајте си, првиот гол од непостоечки пенал, вториот по грешка на Калабрија, али ок терајте си :icon_lol:

Судија, Деко ќерка ти да ти ја ебе а !
Procitaj na drugar ti sto mu odgovoriv. Nemozes da tvrdis deka na prethodnite dve utakmici top3 defanzivecot nudi stabilnost vo odbranata a sega istiot ne e kriv sto drugite pogresija.

Inaku procitav deka na Lazio ne im dosudile 3 penala. SRAMOTA GOLEMA ZA VAR SISTEMOT :D
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Ако ве теши тоа дека Бонучи е слаб пак ќе ви кажем терајте си, првиот гол од непостоечки пенал, вториот по грешка на Калабрија, али ок терајте си :icon_lol:
:pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos:

Како бе после очекуваш сериозно да се дискутира со тебе? КАКО?

Океј ај вториот гол не го рачунаме пошто било грешка на Калабрија. :D
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.235
Поени од реакции
41.552
kako be 2-0 gubat ovie papacive, i izmena ne prai ovoj na poluvreme, murinjo pamtam u inter koa bese, a igra 0-0 poluvreme, 2 izmeni odma prai, tretata u 50ta i cao,do kraj samuel ko napagac idese da igra da spusta topki : )))
 

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.920
Поени од реакции
11.945
Jas spomnav stabilnosta na odbranata koja ja nudi defanzivecot koj spaga vo top3 vo svetot.

Znaci da pojasnam vo prethodnite dve kola vie sami rekovte so bonuci odbranata ni e po stabilna so doverbata sto ja nudi igracot.

Procitaj na drugar ti sto mu odgovoriv. Nemozes da tvrdis deka na prethodnite dve utakmici top3 defanzivecot nudi stabilnost vo odbranata a sega istiot ne e kriv sto drugite pogresija.

Inaku procitav deka na Lazio ne im dosudile 3 penala. SRAMOTA GOLEMA ZA VAR SISTEMOT :D
Зборуваш празни муабети, одбрана која нема одиграно заедно ниту еден, ама ниту еден досега натпревар против екипа каква што е Лацио. Нормално е сето ова што се дешава со тимот. Сигурно неможе да се очекува декласирање на Лацио. Тотално невоигран тим има Милан сеуште, и во фан клуб си зборувавме дека до некаде 8мо 9то коло не треба да се очекува којзнае што од Милан. Треба да се воиграат играчите, а не секоја кривица да се бара во Бонучи, као формацијата да ни е 1-4-5..
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.836
Поени од реакции
23.074
:pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos:

Како бе после очекуваш сериозно да се дискутира со тебе? КАКО?

Океј ај вториот гол не го рачунаме пошто било грешка на Калабрија. :D

Не играј курот бе, такви пенали ни Јуве и Динамо Загреб не добиваат.
Тоа за Калабрија го пишав пошто пиша некој дека ради Бонучи бил.
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.633
Поени од реакции
81.565
А ни се смееа кога изгубивме од Лацио... Who's laughing now? :)

Јаоооооооо Миланееееее!!! Бонучиииииии бреееееее !!!
Е Лацио не ти е Шкендија прике мој...

Покер4е :love:
 
Член од
6 април 2014
Мислења
4.947
Поени од реакции
6.144
Зборуваш празни муабети, одбрана која нема одиграно заедно ниту еден, ама ниту еден досега натпревар против екипа каква што е Лацио. Нормално е сето ова што се дешава со тимот. Сигурно неможе да се очекува декласирање на Лацио. Тотално невоигран тим има Милан сеуште, и во фан клуб си зборувавме дека до некаде 8мо 9то коло не треба да се очекува којзнае што од Милан. Треба да се воиграат играчите, а не секоја кривица да се бара во Бонучи, као формацијата да ни е 1-4-5..
Podobro da ne pocnav da gi gledam eve primija 2 gola . Dosta se pravdas eve na 4 gol bonuci ofsajd pravese ili sto pravase de pojasni mi ili celata odbrana sto pravea ofsajd ili golaut ?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom