Serie A 2017/2018

Koj ќе биде шампион оваа сезона


  • Вкупно гласачи
    261
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
27 април 2009
Мислења
2.482
Поени од реакции
1.669
Че видите следната ко че играт Конти, сеа вака без него се сиљат Лацио нешо...
 
Член од
10 август 2011
Мислења
1.930
Поени од реакции
7.811
Андре Силва зошто не го играат? Повреден е нешто или тактичко решение? Солена сума фрлија за него, нема никаква конкуренција за позицијата, не гледам зошто не би му се дал простор. Плус талентирано е детето.

Потоп упм.:D
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Не играј курот бе, такви пенали ни Јуве и Динамо Загреб не добиваат.
Тоа за Калабрија го пишав пошто пиша некој дека ради Бонучи бил.
Чист пенал, го испоклоца, го испогази. И самиот Гатузо т.е Кеси беше свесен дека е пенал. Џабе се ко4иш. :icon_lol:
 

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.920
Поени од реакции
11.945
Podobro da ne pocnav da gi gledam eve primija 2 gola . Dosta se pravdas eve na 4 gol bonuci ofsajd pravese ili sto pravase de pojasni mi ili celata odbrana sto pravea ofsajd ili golaut ?
Ja sakam da ti kazam deka timov ne e voopsto voigran. Igraa utakmici protiv Krajova i Skendija koi nikad nema da moze da bidat ekipi ko sto e Lazio. Stvarno ne treba da se sudi uste posle ovoj poraz deka nisto nema da se napravi sezonava i ne treba da se osuduva Bonuci.
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.206
Поени од реакции
7.992
А ни се смееа кога изгубивме од Лацио... Who's laughing now? :)

Јаоооооооо Миланееееее!!! Бонучиииииии бреееееее !!!
Е Лацио не ти е Шкендија прике мој...

Покер4е :love:
Да, Јуве изгубил 3-2 дека го немал Бонучи у одбрана а овие што го прибраа па се усреќија.
Абе кога игра играч у одбрана на Јуве лесно е да изгледа добар и да створи лажна претстава за себе.
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.649
Поени од реакции
81.695
Колку потрошија Лацио, а колку Милан?

Биља на апарати :icon_lol:


:love:
 
Член од
6 април 2014
Мислења
4.950
Поени од реакции
6.146
Ja sakam da ti kazam deka timov ne e voopsto voigran. Igraa utakmici protiv Krajova i Skendija koi nikad nema da moze da bidat ekipi ko sto e Lazio. Stvarno ne treba da se sudi uste posle ovoj poraz deka nisto nema da se napravi sezonava i ne treba da se osuduva Bonuci.
Znaci na treninzite eden trenira vo milano drug vo rim tret vo tetovo i tn. Ne me zaebavaj da se voigrat sto da ne 15 god deca voigruvas.
 

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.920
Поени од реакции
11.945
Znaci na treninzite eden trenira vo milano drug vo rim tret vo tetovo i tn. Ne me zaebavaj da se voigrat sto da ne 15 god deca voigruvas.
Znaci bilo koj drug trener da ja imaa ova situacija kao so ja ima Montela, znaci mora da voigra nov tim, da menuva se osven golman. Zboruvam, bilokoj drug trener da bide vo situacijata na Montela isto ke go snaogja. Mora da bara dobra taktika vo natprevarite protiv poslabi ekipi, no ocigledno e deka montela ne raboti na toa, barem rezultatite i igrata pokazuvaat. No pak ke kazam, koj i da e nema da uspee da voigra nov nov tim za tolku brzo vreme.
 
Член од
6 април 2014
Мислења
4.950
Поени од реакции
6.146
Znaci bilo koj drug trener da ja imaa ova situacija kao so ja ima Montela, znaci mora da voigra nov tim, da menuva se osven golman. Zboruvam, bilokoj drug trener da bide vo situacijata na Montela isto ke go snaogja. Mora da bara dobra taktika vo natprevarite protiv poslabi ekipi, no ocigledno e deka montela ne raboti na toa, barem rezultatite i igrata pokazuvaat. No pak ke kazam, koj i da e nema da uspee da voigra nov nov tim za tolku brzo vreme.
 
Член од
15 јануари 2013
Мислења
251
Поени од реакции
240
Znaci bilo koj drug trener da ja imaa ova situacija kao so ja ima Montela, znaci mora da voigra nov tim, da menuva se osven golman. Zboruvam, bilokoj drug trener da bide vo situacijata na Montela isto ke go snaogja. Mora da bara dobra taktika vo natprevarite protiv poslabi ekipi, no ocigledno e deka montela ne raboti na toa, barem rezultatite i igrata pokazuvaat. No pak ke kazam, koj i da e nema da uspee da voigra nov nov tim za tolku brzo vreme.
Абе што му објаснуваш, кажи му само дека Бонучи е земен за 40 милиони и готово.
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.836
Поени од реакции
23.075
@Толстој што пробуваш да се објаснуеш со 11 годишњак избеган од специјална паралелка.
Има ај кју колку што има голои лацио днска :icon_mrgr:
 

pacienat

Лабав надуен
Член од
7 септември 2010
Мислења
524
Поени од реакции
718
Мака ми е...а заслужуваат да им влезеш во фан клуб сега и да ги тролаш до посер.. :))
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom