Serie A 2017/2018

Koj ќе биде шампион оваа сезона


  • Вкупно гласачи
    261
Статус
Затворена за нови мислења.

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.646
Поени од реакции
81.686
Леле за кој меч го пцуевме, на гости кога игравме против ебаниот Карпи :LOL:. Алегри се повампири таму на крајот, судијата мораше да го смирува, ќе губевме 2 бода ради Бонинаторот :cuc:

Малце е лоша снимката, али се глеа како Бонучи се заковал на едно место не мрда:LOL:

 

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.058
Поени од реакции
17.753
Кога убаво би се разгледал нашиот фан клуб години наназад ќе се види дека Бонучи беше доста критикуван и воопшто не беше штеден, само се разбира полесно беше да се извадат муабети дека пред да си оди бил број еден, сега никој и ништо.
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.102
Поени од реакции
16.317
Gattuso je rođen 9. januara. Tri dana pred njegov rođendan, imali smo trening koji je Kaladze prekinuo da bi rekao:

- Mister, žao mi je, ali moram da vas prekinem, imam važnu vest:
Tri dana do rođendana Gattusa!

U večernjim satima, Gruzijac je opet imao nastup:
- Momci, žao mi je što prekidam večeru, ali dva dana i 14 sati do Rinovog rođendana!

Naši lekari su ga gledali čudno i već spremali ludačku košulju. Sledećeg jutra ista scena.

- Dva dana do rođendana Gattusu!

Rino je već ludeo i hteo da ga bije, povukao se u sebe i ćutao sve vreme. Noć. 8. januar.

- Ljudi, još tri sata i Gattusu je rođendan!

Konačno je otkucala ponoć. Svi ćute, totalni muk. Očekujući da Kaladze progovori. Ustao sam i rekao: Kakha, imaš li nešto da nam kažeš?

- Ne, mister, nemam ništa, a i zašto bih?

Nisi nešto zaboravio?
- Ne, apsolutno.

Rino ga je pogledao, kao bomba koja će da eksplodira.

Došao je 10. januar, Gattusov rođendan je prošao bez pompe i ikakve proslave, što su svi od Gruzijca i očekivali.

Doručak. Kaladze je prišao stolu sa tužnim licem, kao da mu se nešto strašno desilo. Pitao sam ga:

Šta ti je Kakha, jel imaš nekih problema?
- Oh, mister, ne znam kako da vam ovo kažem, ali - Još 364 dana do Gattusovog rođendana!

Muk u sali. Bili smo suočeni sa genijem. Jurio ga je niz hodnik i tukao. Mislim da su tad počeli njegovi bolovi u kolenu.

- Carlo Ancelotti


како се имам смеено на ова, лани мислам првпат го објавија. Кој не го прочитал - бујрум :D
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Guarin : "Lo scambio con Vucinic era cosa fatta. Il gesto dei tifosi interisti non posso dimenticarlo. Per questo ho rifiutato il Milan due volte, sono pazzo dell'Inter. Milano é solo nerazzurra."

У кратки црти, договорена била траНпата со Вучиниќ меѓутоа тифозите на Интер го блокирале трансферот, поради тоа ги одбил Милан два пати. Или што би рекол еден познат член на форумов, ги испцул Милан.

#Conti #hhhhh #СтандарденРепреСтативецНаИталија #ehehe
 

Marquess

Ербап
Член од
20 јули 2009
Мислења
6.057
Поени од реакции
12.554
Guarin : "Lo scambio con Vucinic era cosa fatta. Il gesto dei tifosi interisti non posso dimenticarlo. Per questo ho rifiutato il Milan due volte, sono pazzo dell'Inter. Milano é solo nerazzurra."

У кратки црти, договорена била траНпата со Вучиниќ меѓутоа тифозите на Интер го блокирале трансферот, поради тоа ги одбил Милан два пати. Или што би рекол еден познат член на форумов, ги испцул Милан.

#Conti #hhhhh #СтандарденРепреСтативецНаИталија #ehehe
Пак качувајте ми се на куров дека сум бил потпишан по братов

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.646
Поени од реакции
81.686
Дуелот Сампдорија-Рома е откажан заради тоа што утре во Џенова се очекува да има големо невреме...

Првпат гледам меч да е откажан, ради претпоставка дека ќе има невреме :toe:
 

interlove

Die with memories not dreams
Член од
14 ноември 2014
Мислења
2.426
Поени од реакции
3.680
Дуелот Сампдорија-Рома е откажан заради тоа што утре во Џенова се очекува да има големо невреме...

Првпат гледам меч да е откажан, ради претпоставка дека ќе има невреме :toe:
Не само претпоставка туку мечот е откажан и заради тоа што денеска имало големо невреме во џенова.
 

Alen_001

Недозволен тајтл, внимавај.
Член од
25 февруари 2009
Мислења
1.570
Поени од реакции
1.093
Две недели чекаш Калчо и ова ти се дешава :place::place::place:
 
M

MD_

Гостин
Види го шинтерашов какви глупости става, да бил педер Мусачо ама оваа го променила изгледа :pos:

1.jpg
 
Член од
7 јуни 2011
Мислења
4.186
Поени од реакции
3.159
Дуелот Сампдорија-Рома е откажан заради тоа што утре во Џенова се очекува да има големо невреме...

Првпат гледам меч да е откажан, ради претпоставка дека ќе има невреме :toe:
Друже теренот уште вчера беше за со кајчиња да играат..
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom