Кладилница (Генерална дискусија)

Schürrle

can't be touched
Член од
19 ноември 2008
Мислења
3.028
Поени од реакции
2.087
Stephens ke bide demolirana od Keys vo finale, garantiram. Venus imase bezbroj sansi za brejk vo posledniot set, nad 50 neforsirani greski i odlicna defanziva od strana na Stephens, no nema sansi vo finale protiv Keys spored mene.
 

Тишка

Кротитељ
Член од
1 јуни 2011
Мислења
6.943
Поени од реакции
9.580
Не врти муабет кажи шо пара напраи на ракометов што го даде, мака ми е требаше повеќе да ставам, убави коефициенти. :icon_lol:
:aplauz::bravobe::bravobe::motorce:
Slabo neuplativ pojako osven na hendikepot na dupla sansa imav nesto uplateno i na 2samo 100ka steta ali toa e igraat sabota ili nedela so libek gleav 1,55 kof opni ja ama nevjako dekavbas togas znaat da zaebat denes Kazan 2 ima jaka kvota za drugo ke dopisam astana 2i5+ ima solidna ska trrba da gi razmontira na ovie rudarive
 
Член од
11 јуни 2016
Мислења
44
Поени од реакции
9
Slabo neuplativ pojako osven na hendikepot na dupla sansa imav nesto uplateno i na 2samo 100ka steta ali toa e igraat sabota ili nedela so libek gleav 1,55 kof opni ja ama nevjako dekavbas togas znaat da zaebat denes Kazan 2 ima jaka kvota za drugo ke dopisam astana 2i5+ ima solidna ska trrba da gi razmontira na ovie rudarive
A sto mislis za Torpedo NN- Dinamo Minsk
ubav e koef za 1
 
Член од
19 август 2010
Мислења
3.754
Поени од реакции
8.802
E па стави некој свој предлог, речи јас ќе одиграм вака и вака, што мислите вие, па некој ќе ти прокоментира, па ќе ти предложи нешто. Вака не оди работата, вие направете ми тикет, јас само да уплатам.
Друже не ме разбра. Се кладам дваесет и кусур години, и најмалце од се сакам ти да ми правиш тикети;). Муабетот ми беше пошо групава е за кладилница да пуштите некој предлог типчиња да видам дали се совпаѓаме.:icon_lol:
 
Член од
4 ноември 2016
Мислења
2.305
Поени од реакции
1.789
Slabo neuplativ pojako osven na hendikepot na dupla sansa imav nesto uplateno i na 2samo 100ka steta ali toa e igraat sabota ili nedela so libek gleav 1,55 kof opni ja ama nevjako dekavbas togas znaat da zaebat denes Kazan 2 ima jaka kvota za drugo ke dopisam astana 2i5+ ima solidna ska trrba da gi razmontira na ovie rudarive
Kazan od KHL ili od MHL posho gleam dve se i ska se dve
 
Член од
2 јануари 2011
Мислења
1.560
Поени од реакции
999
Aман бе Чарли душо мачна, пак налета на местен меч?

Јас мислам дека ти во животот немаш ферски изгубено, сите промашени типови ти се или ненормален малер, или местени мечеви.
Прво, најверојатно го немаш гледано мечот а коментираш, типично македонче, се прави експерт за се иако нема појма што се дешава, второ никој не спомна наместен меч, јас реков танкирање или не знам како е правилно на македонски, на англиски е tanking, тоа е кога играч воопшто не се труди во мечот и гледа само да го заврши што побрзо, и од топ тенисерите има доста што го прават тоа, третиот сет заврши за 26 минути со 1-6 за Маден, Де Бакер освои само 3 поени на противнички сервис затоа што сите ритерни му одеа или во мрежа или во аут, направи 3 дупли во еден гем, плус уште 10тина неизнудени, во една ситуација кога сервираше Де Бакер, Маден му го врати топчето а овој само го удри од земја и го изгуби поенот, значи не го ни упати кон полето на Маден, тука до него само го удри од земја, се ова се деси откако Де Бакер одигра фантастичен тајбрејк во вториот сет добивајќи го со 7-1, и изгледаше дека ќе го врти мечот, плус пред домашна публика

Јбг не сме сите среќковци како тебе да начекаме на 50-50 ситуација валуе бет на 1.67 коефициент, за тоа си треба талент
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.197
Прво, најверојатно го немаш гледано мечот а коментираш, типично македонче, се прави експерт за се иако нема појма што се дешава, второ никој не спомна наместен меч, јас реков танкирање или не знам како е правилно на македонски, на англиски е tanking, тоа е кога играч воопшто не се труди во мечот и гледа само да го заврши што побрзо, и од топ тенисерите има доста што го прават тоа, третиот сет заврши за 26 минути со 1-6 за Маден, Де Бакер освои само 3 поени на противнички сервис затоа што сите ритерни му одеа или во мрежа или во аут, направи 3 дупли во еден гем, плус уште 10тина неизнудени, во една ситуација кога сервираше Де Бакер, Маден му го врати топчето а овој само го удри од земја и го изгуби поенот, значи не го ни упати кон полето на Маден, тука до него само го удри од земја, се ова се деси откако Де Бакер одигра фантастичен тајбрејк во вториот сет добивајќи го со 7-1, и изгледаше дека ќе го врти мечот, плус пред домашна публика

Јбг не сме сите среќковци како тебе да начекаме на 50-50 ситуација валуе бет на 1.67 коефициент, за тоа си треба талент
Јас навистина не го гледав мечот, ама па ти кој малер си, само на такви мечеви налетуваш. :( Или се местени, или танкираат, или некоја голема несреќа те прати. Не знам што би ти рекол, може треба да се префрлиш во земјоделство, овде немаш среќа.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.735
Поени од реакции
110.908
Ама тогаш кога ќе го натанкира тракторот има да плаче нивата од него. :motorce:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom