Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
18 август 2017
Мислења
276
Поени од реакции
260
Последно уредено:
Член од
26 јануари 2009
Мислења
1.137
Поени од реакции
163
Секој ден ли работи клубот во Бугарија?
Ако отидам ќе ми издаде ли доумент за потекло? Треба да одам на интервју на крај на месец, претходно поднесив документи со потврда од клубот е сега требало нова потврда да носам и на интервју. Слушнав дека се закажува за година унапред, дали истото важи и за тие што веќе имат издадено потврда и се членови на клубот?
 
Член од
28 ноември 2012
Мислења
91
Поени од реакции
46
Член од
6 јануари 2015
Мислења
1.307
Поени од реакции
1.247
BRAKA AJ MALA POMOS TREBA DA DOKAZUVAM ZA DEDOTO DEKA TOJ E TOJ DEKA IMA RAZLICNO PREZIME ZNAETE NA STO MISLAM , E SEA NEKOLKU NOTARI MI KAZAA DEKA TREBA DA NAJDAM DVAJCA SVEDOCI STO NE SE KRVNO POVRZANI , A DODEKA EDEN NOTAR MI KAZA DVAJCA SVEDOCI STO SE RODNINI AJ NEKOJ STO BIL NA NOTAR NEKA POMOGNE ZA BKKS POTVRDA MI E
а бе брат до душа ова со докажување двајца сведоци ми е некако глупаво и ретардирано МНОГУ,пример може да е било кој,,сведок кинез,црнец,да бе го познавав живееше на другиот крај от селото.барем така јас го разбирам ова?!?!?или има некоја техника,тек?!?!??
 
Член од
21 февруари 2016
Мислења
63
Поени од реакции
50
:pos::tapp:
Nema nisto novost zaboraveni sme nema nadez od itervijoto polnam 3godini i 4meseci vkupno vo meseci 40 meseci cekam katastrofa.
Jas od intervju polnam 3 godini i osum
meseci ! Dve godini na dopolnitelna i pet meseci na finalna. Katastrofa !!!

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
 
A

andrea85

Гостин
Секој ден ли работи клубот во Бугарија?
Ако отидам ќе ми издаде ли доумент за потекло? Треба да одам на интервју на крај на месец, претходно поднесив документи со потврда од клубот е сега требало нова потврда да носам и на интервју. Слушнав дека се закажува за година унапред, дали истото важи и за тие што веќе имат издадено потврда и се членови на клубот?
И јас сум на интервју за месец. А зошто д а носиш потврда кој побарал тоа од тебе?
 
Член од
6 јули 2017
Мислења
2.273
Поени од реакции
1.487
Се само се повторувате и плачете никој не нуди информации, гледате пак на моето, ај ви давам рок до 2018, да се уверите. Само ве молам не ја оптеретувајте темата со глупости.

Инаку сакам да ве прашам, Дали некој има разбрано за ограничувањето од европска унија за лицата со бугарски фирми и лични карти но без пасоши???? Имено од 1/1/2018, ваквите лица ќе смеат да работат само во Бугарија, а доколку својата дејност не ја финишираат до 90дена ќе им следи забрана за работа во ЕУ???

Дали се усвои барањето на гермаските и француските камионџии за забрана на работата на шофери кои немаат ЕУ државјанство?

Фала
 
Член од
21 јули 2010
Мислења
352
Поени од реакции
320
Intervju April 2016 Bitola, prepiskata mi beshe obrazuvana na 01.09.2016.

Може ли да пишеш кое бројче си , отприлика. Да можам така некако да се ориентирам до кај се стигнати. Јас сум во систем од 3ти окт 2016 и сеуште на задолжителна
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom