Кладилница (Генерална дискусија)

Член од
23 август 2010
Мислења
38.742
Поени од реакции
110.923
Ти зборам за коефициентот, дали е реален или не
Серена заслужува да има 1.05 коефициент, Плискова не заслужува, значи не збориме дали ќе победат, дали ќе изгубат, збориме за коефициентот дали е реален или не, не може против иста противничка да имаат ист коефициент, што ако Плискова е моментално број еден, Плискова никогаш нема да биде во ист ранг на Серена Вилијамс, воопшто не ме сфати што сакав да докажам со тој пост, не ми беше целта да правам споредби од типот Милан го тепа Јуве, Јуве го тепа Интер, значи Милан > Интер, туку да му докажам на Ставро дека коефициентот на Плискова вчера беше комичен, а он тврди дека бил валуе бет
Те сфаќам јас, ама не можеш да споредуваш нешто што се случило претходно со нешто што се случува сега. Што има везе противничката, битна е моменталната ситуација, а моменталната ситуациј вели дека Плискова е број 1, лани играше финале на овој турнир и е во топ 3 фаворити за освојување на слемов. Значи во право си дека малце беше преценета вчера со квотата, требаше бар 1.10 да биде на неа, ама муабетов со Серена ти нема врска зашо тоа што се десило со Серена било претходно и нема везе со ова сега.
 
Член од
4 ноември 2016
Мислења
2.305
Поени од реакции
1.790
Границата е таква пошо игра против браќата Гасол.
Да да не ни го изиграв ни него ни порзингид ги пишав Саторански и Бертанс[DOUBLEPOST=1504261930][/DOUBLEPOST]Саторански плус
Бертанс плус

Моја препорака е да не се игра Вучевич, и Порзингис
 
Член од
2 јануари 2011
Мислења
1.560
Поени од реакции
999
Те сфаќам јас, ама не можеш да споредуваш нешто што се случило претходно со нешто што се случува сега. Што има везе противничката, битна е моменталната ситуација, а моменталната ситуациј вели дека Плискова е број 1, лани играше финале на овој турнир и е во топ 3 фаворити за освојување на слемов. Значи во право си дека малце беше преценета вчера со квотата, требаше бар 1.10 да биде на неа, ама муабетов со Серена ти нема врска зашо тоа што се десило со Серена било претходно и нема везе со ова сега.
Го дадов како споредба тој меч само за да им покажам дека 1.05 на Плискова вчера беа смешни, немаше друг начин како да им објаснам дека не изиграле валуе туку комичен бет
Ако Серена против бош тенисерки надвор од топ 100 има да речеме просек 1.05 коефициент, не може Плискова против истите да има исто 1.05 коефициент, никако соодносот на квалитет не е ист, Серена е класа над Плискова, Плискова веќе некое време ја преценуваат кладилницте, смешни коефициенти има барем во 70% од нејзините мечеви, тоа што е број еден е сплет на околности, таа уште го нема заслужено тоа број 1 место, а не верувам ни дека ќе го заслужи во блиска иднина
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.197
Го дадов како споредба тој меч само за да им покажам дека 1.05 на Плискова вчера беа смешни, немаше друг начин како да им објаснам дека не изиграле валуе туку комичен бет
Ако Серена против бош тенисерки надвор од топ 100 има да речеме просек 1.05 коефициент, не може Плискова против истите да има исто 1.05 коефициент, никако соодносот на квалитет не е ист, Серена е класа над Плискова, Плискова веќе некое време ја преценуваат кладилницте, смешни коефициенти има барем во 70% од нејзините мечеви, тоа што е број еден е сплет на околности, таа уште го нема заслужено тоа број 1 место, а не верувам ни дека ќе го заслужи во блиска иднина
Смешен си, ти се смеат. Се зацапа во говна и сега преташ. По кој знае кој пат изигруваш кловн.
 
Член од
2 јануари 2011
Мислења
1.560
Поени од реакции
999
Смешен си, ти се смеат. Се зацапа во говна и сега преташ. По кој знае кој пат изигруваш кловн.
Кој ми се смее бе друже, ти се избламира вчера во обид да покажеш дека си погодил бет, постираше меч за кој тврдеше дека е валуе бет, а е еден од најсмешните коефициенти оваа сезона кај жените
просек 1.05 на Серена против тенисерка надвор од топ 100
просек 1.05 на Плискова против тенисерка надвор од топ 100

Стави една анкета каде сакаш дали 1.05 на Плискова беа реален коефициент вчера, ако негде добиеш позитивен резултат дојди и јави се

Еве другар ти Стефан што напиша
-Значи во право си дека малце беше преценета вчера со квотата, требаше бар 1.10 да биде на неа
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.742
Поени од реакции
110.923
Го дадов како споредба тој меч само за да им покажам дека 1.05 на Плискова вчера беа смешни, немаше друг начин како да им објаснам дека не изиграле валуе туку комичен бет
Ако Серена против бош тенисерки надвор од топ 100 има да речеме просек 1.05 коефициент, не може Плискова против истите да има исто 1.05 коефициент, никако соодносот на квалитет не е ист, Серена е класа над Плискова, Плискова веќе некое време ја преценуваат кладилницте, смешни коефициенти има барем во 70% од нејзините мечеви, тоа што е број еден е сплет на околности, таа уште го нема заслужено тоа број 1 место, а не верувам ни дека ќе го заслужи во блиска иднина
Тогаш зошто не играш контра бе брат? Еве да речеме дека си во право и дека кладилниците се глупираат со квотите, повели имаш контра типови, хендикеп, конечен тип, овер, андер, рокај против неа и наполни се со пари. Не те разбирам најискрено... И јас да се кладев вчера во живо ќе ставев пресврт на Плискова пошо Гибс влече и некоја повреда, цела нога и беше изврзана со завои, плус квалитетот е далеку на страната на Каролина. Обично кога е 1.05 квота на кец и кога ќе го изгубат првиот сет квотата за да победат е околу 1.40, а Ставро на 1.65 ја начекал што значи добра квота закачил и бетот бил валуе.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.197
Кој ми се смее бе друже, ти се избламира вчера во обид да покажеш дека си погодил бет, постираше меч за кој тврдеше дека е валуе бет, а е еден од најсмешните коефициенти оваа сезона кај жените
просек 1.05 на Серена против тенисерка надвор од топ 100
просек 1.05 на Плискова против тенисерка надвор од топ 100

Стави една анкета каде сакаш дали 1.05 на Плискова беа реален коефициент вчера, ако негде добиеш позитивен резултат дојди и јави се
1.07 беше на почетокот од мечот на Betfair, ама тоа нема никаква врска со глупостите кои ги траскаш. Јас успеав да уплатам 1.67 коефициент на тенисерка која е моментно број 1 во светот против потпросечна тенисерка. Единствено ми е криво што Гибс во вториот сет не направи прва брејк за да можам да уплатам на 2.50-2.70 на неа. Не траскај глупости, врска немаш со централата. Продолжи да уплаќаш на Гаске на 1.30 против Маер и на Фоњини на 1.20, милиони има да направиш.

Кловн.
 
Член од
2 јануари 2011
Мислења
1.560
Поени од реакции
999
1.07 беше на почетокот од мечот на Betfair, ама тоа нема никаква врска со глупостите кои ги траскаш. Јас успеав да уплатам 1.67 коефициент на тенисерка која е моментно број 1 во светот против потпросечна тенисерка. Единствено ми е криво што Гибс во вториот сет не направи прва брејк за да можам да уплатам на 2.50-2.70 на неа. Не траскај глупости, врска немаш со централата. Продолжи да уплаќаш на Гаске на 1.30 против Маер и на Фоњини на 1.20, милиони има да направиш.

Кловн.
Ако направеше Гибс брејк прва во вториот сет пак ќе пишуваше како е можно Плискова да загуби, не е можно тоа, таа е број еден, прв фаворит за титулата, нешто слично како со Рубарикова на Вимблдон. штом ја израмни Плискова со Серена јасно ми е на кој начин ти се базираат бетовите, е оваа е број еден мора да е јака, нема шанси да загуби
 
Член од
28 август 2017
Мислења
3
Поени од реакции
3
Чешка - Германија ГГ
Словачка - Словенија 1х и 2+
Данска - Полска ГГ
Србија - Молдавија 1-1 и 2+

Со 300 денари уплата, излагаат кикириките до нова година
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: Me2
Член од
24 октомври 2014
Мислења
2.803
Поени од реакции
2.446
Романија и Германија да тепаат, Данска и Словачка гг.
Од тенисиве денес идам со плуски Квитова, Векич, Андерсон и Шаповалов.
 
Член од
2 јануари 2011
Мислења
1.560
Поени од реакции
999
Тогаш зошто не играш контра бе брат? Еве да речеме дека си во право и дека кладилниците се глупираат со квотите, повели имаш контра типови, хендикеп, конечен тип, овер, андер, рокај против неа и наполни се со пари. Не те разбирам најискрено... И јас да се кладев вчера во живо ќе ставев пресврт на Плискова пошо Гибс влече и некоја повреда, цела нога и беше изврзана со завои, плус квалитетот е далеку на страната на Каролина. Обично кога е 1.05 квота на кец и кога ќе го изгубат првиот сет квотата за да победат е околу 1.40, а Ставро на 1.65 ја начекал што значи добра квота закачил и бетот бил валуе.
Среди си ги малце мислите и одлучи се што сакаш да кажеш, прво велиш дека реалниот коефициент за Плискова требало да биде 1.10, што значи на убедливо изгубен прв сет со мизерна игра и фактот што игра против домашна тенисерка по првиот сет коефициентот би требало да е најмалце 1.75, зборам најмалце, реално би требало 1.80, Ставро уплатил на 1.67, и ти велиш дека он начекал добар бет, како е тоа добар бет? Значи ти за обложувањето во живо се базираш на почетните 1.05, а велиш дека тие 1.05 не се реални[DOUBLEPOST=1504271079][/DOUBLEPOST]
Коефициентот на Плискова пред почетокот беше 1.07. Плискова го изигра најмизерниот сет во последната година и сепак едвај го изгуби. Беше очигледно дека ако само за 20% го крени квалитетот на играта ќе ја изгази Гибс. Тие 1.63 не да беа вредност, беа поклон. Споредба со мечот против Рибарикова не е можна, Рибарикова е елитен играч на трева, Гибс е класична нонејмерка.

За кладење треба малку осет, инаку не оди.
Плискова едвај го загубила првиот сет :zver::zver::zver:
Сетот завршува со 2-6 за Гибс, Плискова немаше ниту една брејк шанса, изеде 2 брејка plisk1.png
Ова е едвај губење на сет?
 
Последно уредено:
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.197
Среди си ги малце мислите и одлучи се што сакаш да кажеш, прво велиш дека реалниот коефициент за Плискова требало да биде 1.10, што значи на убедливо изгубен прв сет со мизерна игра и фактот што игра против домашна тенисерка по првиот сет коефициентот би требало да е најмалце 1.75, зборам најмалце, реално би требало 1.80, Ставро уплатил на 1.67, и ти велиш дека он начекал добар бет, како е тоа добар бет? Значи ти за обложувањето во живо се базираш на почетните 1.05, а велиш дека тие 1.05 не се реални[DOUBLEPOST=1504271079][/DOUBLEPOST]
Плискова едвај го загубила првиот сет :zver::zver::zver:
Сетот завршува со 2-6 за Гибс, Плискова немаше ниту една брејк шанса, изеде 2 брејкаПрегледај го приврзокот 176564
Ова е едвај губење на сет?
Да те прашам нешто многу едноставно. Замисли 10 пати да играат по ред Плискова и Гибс во потполно исти услови од вчера, и секој пат мечот да почнува од 1-0 во сетови за Гибс. Што мислиш, колку пати би добила Плискова а колку Гибс?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom