Кладилница (Генерална дискусија)

Член од
2 јануари 2011
Мислења
1.560
Поени од реакции
999
Да ти ебам лајното Лукаш Лацко, го имам мечот +3.5 сета, првите два сета не ги гледав, пуштам трет сет, Лацко води 4-2, му го враќа брејкот Пер со ненормална среќа со помош на мрежата, трипати му се извинуваше на Лацко, на 5-5 има 40-00 3 врзани брејк топки во ситуација кога Пер не можеше да погоди ништо и влезе во мини криза, и на првата брејк топка на втор сервис овој зема ја закова во мрежа, нормално после тоа Пер погаѓаше сервиси ненормално и ништо од брејкот, во тај брејкот губеше Лацко 5-1, се врати на 6-5, викам ај може ќе се влезе во некаква размена ќе има шанса, нормално Пер погоди ас и заврши мечот
Тоа ти се тенисери дојдени само за да земат некоја пара, губат како стока прво коло и си одат, не му се ни играше воопшто на Лацко, Пер му прави дроп-шот овој место да трча накај мрежа лагано на другата страна за да прима нареден сервис
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
12.141
Поени од реакции
37.312
Миша Ѕверев си наби комплекси од братму, лузериште тешко. Овој за 5-6 месеци направи повеќе отколку Миша во цела негова патетична јадна кариера. Лузер педерастичен печалбарски попуши курац.[DOUBLEPOST=1503954934][/DOUBLEPOST]И Винолас пропушта 6 сет топки. :pos::pos::pos: Абе сите до еден да умрете, шо не играте у Калифорнија кај шо е таа сан андрес пукнатината и да се отвори сите да ве голтне да ти ебам преварата од спорт.
 
Последно уредено:

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
43.200
Поени од реакции
84.925
Џек Чорап.
ВОДИ 4-1 СО ДВА БРЕКА.....МУ СТИГА ДО 4-5 ПРОТИВНИКОВ....стигна некако до тајбрејк....во тајбрејк водеше факинг 5-2...................дозволи 5-6 и сет на противникот за победа на сетот....НО ТОА НЕ Е СЕК! ЏЕК ЧОРАПАТА НАША СЕ ВРАЌА И ВОДИ 7-6 ВО ТАЈ БРЕЈКОТ И СЕРВИРА ЗА СЕТ!!!
Ноооуп и тоа го пропушти.....нормално стигнува до нова се топка при 8-7.....нормално противников лагано му ебава мајка на свој сервис ииииииииииииииииии СТИГА НЕКАКО ДО 11-10 НА СВОЈ СЕРВИС!!! ВТОРА СЕТ ТОПКА НА НЕГОВ СЕРВИС И ЦЕЛА ПУБЛИКА ЗАД НЕГО................нооооуп....поебува работа......ИМА ПАК СЕТ ТОПКА НА 12-11!!!!
Нормално, без изненадување го изгуби сетот 14-12

БРАВО ДЕБИЛУ ЕДЕН

Нема теоретска шанса да победи или да земе два сета. Може еден некако на среќа али теоретска шанса нема психички да се врати, могуче и 6-1 или 6-2 да изгуби во последниот ебан аматер све му ебам[DOUBLEPOST=1503963640][/DOUBLEPOST]Иначе го имам чиста победа ни хендикепи ни срања, спомнав дека нема шанса 2 сета да освои пошто ако освои 2 по ред со публиката зад себе мислам би требало да го земе и последниот.....ама да бидеме реални очекувам тука два брејка лагано да си дозволи, типов е компир во главата нема шанси психички да се врати од се ова што утна и на крај така насмеан како што си е ќе му подаде рака на противникот и тоа е тоа
 
Последно уредено:

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
12.141
Поени од реакции
37.312
Мехехехехехехеххе курвино синче, и Ѕверев и Винолас се извадија за у 20 за 2 да ме соборе омилениот играч на домашната публика. Жена му да ја ебат 10 магариња да и ја распорат матката на курвата. Само на педерот со хендикеп за 22.500 со иљадарка уплата курвин ебен педер се најмило у пичката на женати. Шо се испропушти не ми се верува. :kuracc::kuracc::kuracc::kuracc::kuracc:
 
L

Löwe

Гостин
Мехехехехехехеххе курвино синче, и Ѕверев и Винолас се извадија за у 20 за 2 да ме соборе омилениот играч на домашната публика. Жена му да ја ебат 10 магариња да и ја распорат матката на курвата. Само на педерот со хендикеп за 22.500 со иљадарка уплата курвин ебен педер се најмило у пичката на женати. Шо се испропушти не ми се верува. :kuracc::kuracc::kuracc::kuracc::kuracc:
Koj toa?
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
43.200
Поени од реакции
84.925
Ваљда според лајкот и он на Сок паднал :D


Хех...освои втор сет на тешки маки, спасуваше меч топки.....ај да видам шо срање ќе напраи у решавачкиов сет....а лошото е што буквално го додадов за супер тип...се мислев меѓу него и Пуил....и Пуил демек нестабилен а и го нема во супертип....па овој го има..посигурен секако ми е....а и поголема квота....и така..

Иначе за разлика од Дел Бој не го чекам уште Чорапов, и Саша Зверев ми е после....ваљда не сум до толку малер :D

Ама не ми е сигурно дека би ја свртел целава утакмица уште, пак 50-50 ми се двајцава..

Колку лош тенис игра само буквално секој поен се мести на форхенд....али тоа така неприродн онекако се мести цело тело го извртува...очигледно му функционира таа игра и се има навикнато на такви потези за играње тенис....али Федерер или Надал вака чудно да се движат на секој поен има лагано да изгубат од било кој....
 
L

Löwe

Гостин
Ваљда според лајкот и он на Сок паднал :D


Хех...освои втор сет на тешки маки, спасуваше меч топки.....ај да видам шо срање ќе напраи у решавачкиов сет....а лошото е што буквално го додадов за супер тип...се мислев меѓу него и Пуил....и Пуил демек нестабилен а и го нема во супертип....па овој го има..посигурен секако ми е....а и поголема квота....и така..

Иначе за разлика од Дел Бој не го чекам уште Чорапов, и Саша Зверев ми е после....ваљда не сум до толку малер :D

Ама не ми е сигурно дека би ја свртел целава утакмица уште, пак 50-50 ми се двајцава..

Колку лош тенис игра само буквално секој поен се мести на форхенд....али тоа така неприродн онекако се мести цело тело го извртува...очигледно му функционира таа игра и се има навикнато на такви потези за играње тенис....али Федерер или Надал вака чудно да се движат на секој поен има лагано да изгубат од било кој....
Па како да не се мести цело време на Форхенд кога Бекхендот му е најслаб од сите топ 100 играчи, во минус му влегува, 3 пати нема теорија да погоди терен од бекхенд, а ако го притиснеш ќе го погоди последниот ред на трибини.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
43.200
Поени од реакции
84.925
Jack Sock, со хендикеп од 1.5 го имав.
Сочувство, ептен заеба работа Сок во тајбрејкот...али ептен...

Иначе он топик....за утре Монфилс-Шарди 2ка со 2.5 хендикеп....Шарди зима сет сто посто можда и два...па што да не и три :D Монфилс уште си влече повреда, Шарди нема играно од Вимблдон....али ипак мислам дека двајцава по секоја логика би требало да си земат сет.....едноставно ме чуди границава, ја уплатив сингл уште попладнево али толку не ми работеше мозокот што добри 5-10 минути не бев сигурен дали се заебав или не....едноставно премногу чудно ми е што Монфилс кој што влече повреда и изгуби од Бамбри пред 2-3 недели да го рачунаат за 2.5 хендикеп фаворит....башка ја не памтам меч на Монфилс во последниве 2-3 години против друг Французин а тој да не бил израмнет или да не одел до максимум сетови...ај овие Ербери Матјеовци можда би изгубиле лагано од Монфилс (клучен збор: МОЖДА) али Гаскеовци и Шардеовци мислам ептен израмнети мечеви имале скоро секад со Монфилс....особено со ваков повреден Монфилс
Па како да не се мести цело време на Форхенд кога Бекхендот му е најслаб од сите топ 100 играчи, во минус му влегува, 3 пати нема теорија да погоди терен од бекхенд, а ако го притиснеш ќе го погоди последниот ред на трибини.
Еј не му е до толку лош бе :D бар да врати у поле топка секако дека го бива, дури мислам повеќе грешки прави кога на сила бара форхенд отколку кога кежуал вта бекхенд би мавнал на пример

Како се распишував у темава демек сигурен ми е чорапов....али ај барем знам дека се ќе се решава во сетов и има психичка предност против противникот...
И нормаааално како што го пишувам ова еве ваљда сврзани брејк топки...лол бе :D


ЕДИТ: АМЕРИЧКО КОПИЛЕ БЕ! Губи 3-1...се враќа и прави 2 брејка по ред и води 4-3.противников едвај се движи........и сега губи 5-4 леле све му ебам колку само сега 6-4 ќе изгуби само...леле леле леле....[DOUBLEPOST=1503971106][/DOUBLEPOST]ЕТЕ ГОООО!
БРАОС! ЗНАЧИ КАКОВ ИНТЕЛЕКС... БРАОС!

Леле какво америчко ебано копиле не ми се верува ова е не могуче какви отепани тенисери гледам се натпреваруваат кој од кој е поглуп....ова е Челинџер ниво на тенис што се дешава....
 
Последно уредено:
L

Löwe

Гостин
Иво Карлович - Бјорн Фратангело +4.5 2ка хендикеп. Моцарт 1.65 квота.
Значи ако Иво го покрие овој хендикеп против домашниот Фратангело кој во размени е Рафаел Надал за Иво, нека се угаси тенисот одма. Башка што Бјорн е домашен и ќе има доста поддршка од публика. Типов е за поголем влог, реално.
 
Член од
16 јули 2013
Мислења
3.872
Поени од реакции
4.384
Чилиќ аматерот ме бутна само т.р 3-0,успеа од Сандрген да изгуби сет браво... Да му го ебам тој американскиот мустаќ......
Денес идам контрахендикепи и на Кербер и на Младенович,ужасни се и двете сезонава и на тврда.......
 
L

Löwe

Гостин
Чилиќ аматерот ме бутна само т.р 3-0,успеа од Сандрген да изгуби сет браво... Да му го ебам тој американскиот мустаќ......
Денес идам контрахендикепи и на Кербер и на Младенович,ужасни се и двете сезонава и на тврда.......
Добро Сандгрен реално оној кој го гледал само знае дека е далеку од аматер и избеглица, башка имал сигурно доста поддршка од публика како домашен и како андердог против “големиот“ Чилич и тоа е тоа.
 
Член од
16 јули 2013
Мислења
3.872
Поени од реакции
4.384
Добро Сандгрен реално оној кој го гледал само знае дека е далеку од аматер и избеглица, башка имал сигурно доста поддршка од публика како домашен и како андердог против “големиот“ Чилич и тоа е тоа.
Ма за Чилиќ зборев,онолку нефорсирани грешки во 3 сет нема ни Остапенко во цел меч :D
 

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.126
Поени од реакции
18.036
Чилиќ аматерот ме бутна само т.р 3-0,успеа од Сандрген да изгуби сет браво... Да му го ебам тој американскиот мустаќ......
Денес идам контрахендикепи и на Кербер и на Младенович,ужасни се и двете сезонава и на тврда.......
Контра хендикепи на сетови или гемови? Пример оваа Никулеску против Младеновиќ има 1.65 коефициент да земе сет, а 1.55 на 2ка со 4.5 хендикеп во гемови.

Пологично ми изгледа сет да зема...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom