Фан Клуб: Интер

Сезона 2023/2024


  • Вкупно гласачи
    58
  • Гласањето е завршено на .
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Санчез.... ви се молам.

Т.е може да земат некој Санчез од парагвајска лига.

Со овој Балде Кеита преку кур ми дојде, цело лето, Интер, Милан, Јуве... на крај у Шахтјор Доњецк ќе заврши да ти ебам котлето.
Не ми е јасно зашто го испуштија Шик. Неаме напаѓач, не ни има нешто квалитетно а достапно да се земе освен овој Кеита, Сисоко изигра добро ЕП и престана да постои. Барбоса на позајмица у Бенфика.
На крај ќе испадне дека Кансело ќе биде бекап за Кандрева а Дамброзио ќе господари со десната бековска позиција. :sick:

Штопер неаме ни за лек, Ранокија ќе остане на крај како единствена резерва. Многу извољеваат нашиве а коа ќе им се укаже шанса да купат играч тогаш се кочат.

Сабатини пијандуро делувај или мрш да не те глеам.
 

interlove

Die with memories not dreams
Член од
14 ноември 2014
Мислења
2.416
Поени од реакции
3.634
Интер имал клауза 110М за Икарди, за клубовите надвор од Италија и според некои шпекулации што излегоа денеска на Интер му се брза за продолжување на договорот со играчот на уште една година со друга клауза, бидејќи не се знае можно е уште во Јануари некој од големите клубови да ја активира таа клауза...
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Уште сабајлево ако сакаат нека ја активираат, ако Икарди одлучи дека сака да остане во Интер ништо нема да го однесе надвор од клубот. Истото важи и со 500 милионска КЛАУЗА.
 

Tegla

Interista
Член од
20 февруари 2012
Мислења
5.089
Поени од реакции
9.000
Икарди ми делува дека он сака да остане но битно е Ванда што ќе каже, има огромно влијание над него. Останува надеж дека сега е позрел и има свое јас. Полека изгради кавка таква репутација во клубот, па затоа мислам дека нема да сака тоа да го прокоцка за да биде втора виолина во некој мега клуб. Се покажа правилна одлуката што му ја дадоа капитенската лента, иако јас лично мислев дека тоа е огромна грешка, но му даде огромен его буст на Икарди. Он е таков тип, кога имаше скандали по медиуми со Ванда/Макси Лопез и книгата, сите го ругаа он за инает даваше голови.

Но никој не е имун на чичко шеик и милионите, па затоа мислам дека колку толку мора финансиски да се покриеме со евентуален change of heart. Умре времето на клубски легенди ала Тоти, Занети, Буфон.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.035
Поени од реакции
106.828
Пребитно е да се пласираме во ЛШ следната сезона, Икарди дојде овде да освојува трофеи и да игра ЛШ, а не да чмае на седмата позиција на табелата сто години по ред. Мене ме плаши дека ќе си оди во случај да не се пласираме во ЛШ, зошто реално ќе му отидат годините чекајќи да заигра во тоа натпреварување. Али мислам дека 100% се пласираме во ЛШ сезонава, а мислам и дека ќе се бориме за титула сезонава, а Икарди го сака Интер се гледа од авион тоа, со срце игра, се бори, едноставно душа остава за тимов.
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Мене ме плаши реакцијата после пораз каква ќе биди на тимот,да не ни се случи бродолом како што се случуваше минатите сезони после 2-3 кикса со ред а сигурно е дека такви ќе има..затоа да не брзаме со заклучоци после два натпревари бидејќи долга е сезоната ,да ве потсетам пред две години во декември први бевме за на крај Рома 20 бода да ни избега на третата позиција.
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Балде у Монако. :D

На крај Квадрадо ќе си го зееме.................................... :oeoeoe:
 

Marquess

Ербап
Член од
20 јули 2009
Мислења
6.038
Поени од реакции
12.461
На крај мизерија од транфер лето.Жими бековите што ги сменивме,а од предходните неможе да бидат полоши новиве па мајка јана нека е!
Да се молиме да не не затера малер со повреди(икарди и перишич посебно) зашто вардар нема да не пере после.


Sent from my SM-G920F using Tapatalk
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
На крај мизерија од транфер лето.Жими бековите што ги сменивме,а од предходните неможе да бидат полоши новиве па мајка јана нека е!
Да се молиме да не не затера малер со повреди(икарди и перишич посебно) зашто вардар нема да не пере после.


Sent from my SM-G920F using Tapatalk
Најголемиот проблем беа бекојте,сега остана уште да играат бидејќи од сегашна перспектива Нагатомо и Ди Амбросио се незаменливи,и да не се молиме Икарди со Перишич да не се повредат...доста немаме резерви па и уште Јоветич и Барбоса ги даваат,неможам да ги разберам искрено
 
A

Aexil Kong

Гостин
Интер ова година најголема предност ќе му биди што ќе се насочи со внимание единствено кон Серие А, па затоа не исклучувам можноста да ја освоете титулата оваа сезона.. За мене број еден фаворит во Италија, без зафрканции, најдобра игра досега прикажана во првите две текми.
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Интер ова година најголема предност ќе му биди што ќе се насочи со внимание единствено кон Серие А, па затоа не исклучувам можноста да ја освоете титулата оваа сезона.. За мене број еден фаворит во Италија, без зафрканции, најдобра игра досега прикажана во првите две текми.
Не ја претервај, Интер со овие играчи без резерви неможи да се носи со Јувентус и Наполи, поквалитетни играчи и ширина имаат посебно во нападот. Ние сме на милост и немилост останати цела сезона со Перишич и Икарди додека Наполи ги има Инсиње, Каљехон, Мертенс, Жоргињо, Пољакот... Многу лесно прават шанси и ги плескат помалите.
 
A

Aexil Kong

Гостин
Не ја претервај, Интер со овие играчи без резерви неможи да се носи со Јувентус и Наполи, поквалитетни играчи и ширина имаат посебно во нападот. Ние сме на милост и немилост останати цела сезона со Перишич и Икарди додека Наполи ги има Инсиње, Каљехон, Мертенс, Жоргињо, Пољакот... Многу лесно прават шанси и ги плескат помалите.
Добро, нека ги имаат тие кои сакаат играчи, нека имаат поквалитетни играчи и ширина ама ако сега со овој тренер што го земавте Спалети, не искористите можност да направите нешто повисок пласман, нема кога друго време без разлика на ширината на составот, само на два фронта сте, лигата и купот, ништо повеќе. Го гледав второто полувреме против Рома, значи искинаа сите играчи, посебно Икарди, Валеро, Весино и Перишиќ. :bravobe:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom