Фан Клуб: Интер

Сезона 2023/2024


  • Вкупно гласачи
    58
  • Гласањето е завршено на .
Член од
21 октомври 2014
Мислења
4.033
Поени од реакции
6.698
Абе што се случи со Кондогбиа и Интер ? Оти си го дадовте? За батево високо мислење имав а и сеа го глеам у Валенсија добро се движи.
 
Член од
14 март 2010
Мислења
16.808
Поени од реакции
15.899
Абе што се случи со Кондогбиа и Интер ? Оти си го дадовте? За батево високо мислење имав а и сеа го глеам у Валенсија добро се движи.
Они ја ебаа за голот :icon_mrgr:.. му избега топката на Кондогбија, а Муриљо не можеше да го блокира шутот на Асенсио.
 

interlove

Die with memories not dreams
Член од
14 ноември 2014
Мислења
2.426
Поени од реакции
3.680
Јас ова сезона имам надеж дека ќе не биде.

Имаме одличен тренер, играме супер и тактички сме многу спремни.

Дали се сеќавате кога имавме 9/9 добиени натпревари со Манчини, али со никаква игра, и сите ние барем 90% од членовите тогаш тоа не не радуваше тоа, бидејќи некако ги добивавме натпреварите на среќа или на 90 минута, но тогаш се попаливме повеќе и заради киксовите на Јуве на стартот од сезоната.

Мислам дека сега треба да се радуваме повеќе само заради тоа што играме фудбал за око, и затоа што имаме стабилни играчи на средината на теренот поготово овој Весино и Валеро од тоа што сум успеал да видам на овие 2 натпревари. Овој Весино ќе го биде кај нас, само уште Галјардини да се среди малце и ќе биде топ, бидејќи надвор од форма ми изгледа под водство на Спалети.

И најважното Марио мора ама баш мора да зима приватни часови од Икарди како се постигнува гол, бидејќи на дечково само тоа му недостига да биде world class играч.

пс. Мене за разлика од повеќето други фанови овој Скриниар не ми дава многу сигурност, некако ми излгеда киксер само го чекам денот кога ќе почне тоа да проработи кај него, дај боже да грешам тука.
 

interlove

Die with memories not dreams
Член од
14 ноември 2014
Мислења
2.426
Поени од реакции
3.680
Да те ебе Марсело Брозовиќ-Броз.

Добро, биле 9 победи до дербито со наполи, а пред тоа сме изгубиле само еден натпревар со Фиорентина 1-4 кога ни ја скришија главата.

Инаку ме мрзеше да барам точна статистика, инаку поентата е таа, тогаш имавме добри резултати али не покажавме никаква игра, сега имаме игра па реално е да имаме поголеми очекувања.
 

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.010
Поени од реакции
1.122
Колку места за ЛШ има Италија сезонава?
 
Член од
6 април 2014
Мислења
4.950
Поени од реакции
6.146
Neoficijalno , Mustafi dogovoren so Arsenal na ednagodisna pozajmica vredna 2m so moznost za odkup slednata sezona.
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.290
Поени од реакции
15.508
Јоветиќ официјално во Монако за смешни 11 милиони.

Шик во Рома најверојатно денеска за 38 милиони.

Ние Бјамбјани ќе го враќаме? ...

Разбирам дека од принцип ги откачија Сампдорија, али ваљда имаат план Б освен Кеита.
 
Член од
6 април 2014
Мислења
4.950
Поени од реакции
6.146
Италијанските медиуми пренесуваат дека Интер брза да го спреми новиот договор и ќе му понуди плата од 6 милиони евра на Икарди, но во него ќе има откупна клаузула од 300 милиони евра.
 

pacienat

Лабав надуен
Член од
7 септември 2010
Мислења
524
Поени од реакции
718
Ајде сад или никад Санчез во Интер...боммммбааа
 

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.010
Поени од реакции
1.122
Ајде сад или никад Санчез во Интер...боммммбааа
Навистина сега е моментот, од она што го видов вчера можеби го изигра последниот натпревар во Арсенал. Секако бараме напаѓач, верувам дека беа спремни да одат до 25м-30м за Шик или Кеита, па плус продажбата на Јоветич не гледам зошто да не биде земен Санчез.

Без Јоветич и Барбоса остануваме само со Едер, КАндрева, Икарди и Перишич, значи 5 игртачи да ги покриваат тие 4 позиции во нападот, фалат барем 2ца...

Добар е тимот, само ме плаши клупата, имаме малку играчи на клупа и за среден ред и одбрана а остануваат уште 2 дена.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom