Боди билдинг и теретани - прашања, одговори, заблуди, совети...

Dr. Wish

Outstanding Сasual Dating Authentic Maidens
Член од
23 септември 2013
Мислења
2.393
Поени од реакции
2.794
Хмм, фино, личи као цела наука. :) ;)

Сигурно би биле добри како лесна вежба. Некои вежби ме исцрпуваат. Пример дигање тегови на шипка легнат.

Што мислите, само точак да возам и чучњеви да правам за почеток? :)
Зависи која ти е целта.
 
Член од
21 јули 2017
Мислења
289
Поени од реакции
233
Целта ми е да одржавам општа добра состојба на телото, без да се исцрпувам. Идам и на работа 40 часа неделно. Ми требаат свежи живци. Вишок мускули не ми се потребни. И онака сум атлетски граден. ;) :)
 

Dr. Wish

Outstanding Сasual Dating Authentic Maidens
Член од
23 септември 2013
Мислења
2.393
Поени од реакции
2.794
Имаш и доста останати вежби. Рецимо додај и склекови и скокање со јаже. За јаже гледај некое да биде поквалитетно со тегчиња.
 
Член од
15 март 2013
Мислења
955
Поени од реакции
620
Квалитетно некое јаже за скокање.Купив едно за ништо не го бидува
 
Член од
24 мај 2014
Мислења
5.296
Поени од реакции
5.867
Квалитетно некое јаже за скокање.Купив едно за ништо не го бидува
Пробај со планинарско јаже, некаде ги сечеле по желба должински, малку е по тешко ама одлично е.
 
Член од
21 јули 2017
Мислења
289
Поени од реакции
233
Имаш и доста останати вежби. Рецимо додај и склекови и скокање со јаже. За јаже гледај некое да биде поквалитетно со тегчиња.
До сеа во теретана со јаже не сум вежбал. Да правам хулахоп скокови, или како и да се викаа? :D
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.685
Поени од реакции
35.026
Квалитетно некое јаже за скокање.Купив едно за ништо не го бидува
Јас брат имам две, едното од Џамбо демек за скокање специјално тие портокаловите, а другото го купив од земјоделска аптека (бели со син и црвен конец низ него), ти сечат онолку колку што ти треба и зависи од дебелината му варира и цената али не е скапо, мене 100ка ме фати (инаку е цврсто упм, еднаш ми требаше колата да ја влечам и со него завршив работа), претежно скокам со ова од земјоделската :)
 
Член од
26 октомври 2016
Мислења
1.917
Поени од реакции
1.384
Со среќа да си ги пиеш.
Колку пари те кошташе од Optimum Nutrition whey-ов?
fala brat :) go zedov 2300 so popust od arnold suplements. inace e 2650 1,7kg. dobar vkus ima ne e mnogu blag nepravi tezina na stomakot. za razlika od my proten ovaj od optium malce e podobar.
 
Член од
15 март 2013
Мислења
955
Поени од реакции
620
Јас брат имам две, едното од Џамбо демек за скокање специјално тие портокаловите, а другото го купив од земјоделска аптека (бели со син и црвен конец низ него), ти сечат онолку колку што ти треба и зависи од дебелината му варира и цената али не е скапо, мене 100ка ме фати (инаку е цврсто упм, еднаш ми требаше колата да ја влечам и со него завршив работа), претежно скокам со ова од земјоделската :)
И јас го купив тоа од џамбо ама не ми се допаѓа. Какво јаже зема од земјоделска и дали рачките ги искористи од џамбо ?
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.685
Поени од реакции
35.026
И јас го купив тоа од џамбо ама не ми се допаѓа. Какво јаже зема од земјоделска и дали рачките ги искористи од џамбо ?
Да лесно е тоа од Веро и јас имав мака на старт, сега и со него немам мака (кондиција и ритамот додека да го фатиш).
Од земјоделска зедов вакво:
https://rwrope.com/rope-by-use/sailing-rope/xle-performer-polyester-double-braid-rope/
Второто од лево на сликата (бело со црни риги) и таа дебелина е, инаку не му ги ставив пластиките туку само врзав кратки чворови како топки за држење на двата краја и тоа е тоа.
 
Член од
15 март 2013
Мислења
955
Поени од реакции
620
Да лесно е тоа од Веро и јас имав мака на старт, сега и со него немам мака (кондиција и ритамот додека да го фатиш).
Од земјоделска зедов вакво:
https://rwrope.com/rope-by-use/sailing-rope/xle-performer-polyester-double-braid-rope/
Второто од лево на сликата (бело со црни риги) и таа дебелина е, инаку не му ги ставив пластиките туку само врзав кратки чворови како топки за држење на двата краја и тоа е тоа.
Добро си се сетил. Ќе земам и јас денес и ако можам ќе ги префрлам рачките од џамбо јажево.
 
Член од
18 јули 2017
Мислења
6
Поени од реакции
0
А што мислите за 80% whey протеинот од кравја сурутка (оние на виталија или биокосмос) би ми биле од одмет? Барем сега на почеток за после тренинг? Или сепак некој протеин изолат со амино и глутамин во него? Целта ми е дефиниција и чиста мускулна маса (179цм/102 кг).. Вака напразно ептен време губам..
 

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.739
WS4SB ја имате пробано?
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.472
А што мислите за 80% whey протеинот од кравја сурутка (оние на виталија или биокосмос) би ми биле од одмет? Барем сега на почеток за после тренинг? Или сепак некој протеин изолат со амино и глутамин во него? Целта ми е дефиниција и чиста мускулна маса (179цм/102 кг).. Вака напразно ептен време губам..
Бегај подалеку од сурутки
 

Kajgana Shop

На врв Bottom