Soccer Manager (Други Лиги)

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.408
Поени од реакции
42.661
Пред некој месец начекав Драфт Лига со слободен влез, беа слободни само Челзи, влегов во тимот и шо ќе видам, тој пред мене купил само одбрана(немаше лев бек) и напад, средина ни еден играч немаше,голмани двајца со 86 рејтинг, пари 0,сите играчи трансфер бан, одма напуштив.:icon_mrgr:
Каде бре таа Драфт лига? :D


Како ја бараше? Како да ја најдам јас? xD
 
Последно уредено:

Mad_Coko

blow me!
Член од
21 август 2010
Мислења
7.290
Поени од реакции
12.644
Каде бре таа Драфт лига? :D


Како ја бараше? Како да ја најдам јас? xD
Барав да биде прва сезона, да има од 10-20 тима, слободен влез и костом лига да биде и онака утума влегов, од после видов дека е драфт.
Пробав да ја најдам во хистори на пролфилот ама не ја дава оти ни една утакмица не изиграв.

p.s: Да не сакаш да ти продадам нешто таму со Монако кај шо играш, ќе се откажувам :)
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.408
Поени од реакции
42.661
Барав да биде прва сезона, да има од 10-20 тима, слободен влез и костом лига да биде и онака утума влегов, од после видов дека е драфт.
Пробав да ја најдам во хистори на пролфилот ама не ја дава оти ни една утакмица не изиграв.

p.s: Да не сакаш да ти продадам нешто таму со Монако кај шо играш, ќе се откажувам :)
Оти бе ќе се откажуваш? Кај ќе одиш? :D Или виде не ти оти нешто, хехехе.. Санчез го имаш?
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.408
Поени од реакции
42.661
sdsd.jpg


Изгубив денеска од Атлетико. :(


Следно коло играм со Челзи, Арсенал игра со Атлетико, а Реал со Јуве. Најмерак ми е со кокошкиве да зеам титула. Имам ептен интересно скоцкано тимче, кое е организирано околу главните играчи на Тотенхем IRL, само со Давид Силва и Кавани (кој му е замена на Кејн) од играчите што се 94+, како и Погба и Маркизио како засилувања на средината. Ама ете баш денес се усраа, шанса не направив цела утакмица, на домашен терен и тоа. :mad: :mad:
 
Последно уредено:

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.408
Поени од реакции
42.661
@ManUtdChampions е новиот менаџер на Вардар во Балканската АБА Лига

Чемпионс го превзема тимот на Вардар во 32рото коло од 4тата сезона на АБА Лигата. Црвено-црните се моментално на 13тата позиција во Дивизија 2 без никакви шанси ниту за место во плеј офот. Тоа значи дека ќе има доволно време до стартот на наредната сезона да си направи тим по мерка, а потоа и да атакува на пласман во првата лига. Од другите македонски екипи, Шкенија е лидер на табелата во втората лига и скоро сигурена и е промоцијата, а Пелистер е трет на само поен зад Железничар кој го држи второт место кое обезбедува директен пласман во најсилната Балканска лига. Тука се и Работички на 10тата, како и Македонија ЃП на 15тата позиција. Македонија оваа сезона нема претставник во Првата АБА Лига, каде моментално лидер е грчки Панатинаикос со 10 поени предност пред второпласираниот РНК Сплит.

Чемпионс имаше и многу поуабви понуди од прволигаши, кои има и повредни тимови и поголеми буџети, но му се допадна проектот на Самсоненко и заедно ќе се обидат да ја донесат Балканската титула во Скопје. Моменталниот ростер на Вардар е следниот:

sdd.jpg
asd.jpg

Буџетот на тимот е 188м, доволен за да се направи тим кој ќе биде микс на искуство и младост, па и најверојатно доволно добар за борба за промоција следната сезона. Има многу одлични играчи на располагање, нормално, најголемиот дел од нив се и прескапи за Вардар, но Чемпионс изјави дека ќе се обиде да донесе бар 3 ѕвезди околу кои ќе го формира својот тим.
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.034
Поени од реакции
57.162
^ Добра е лигава... влезете и вие. Уште Македонија Ѓорче Петров е слободна од македонските
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.950
Поени од реакции
25.233
Работнични слободен е ? Или само Македонија ЃП? По колку пари има на располагање за трансфери? Пример во Македонија ЃП доколку само тој тим е слободен?

Да не испадне само џубрето останато како во ЛЕ :D
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.034
Поени од реакции
57.162
Работнични слободен е ? Или само Македонија ЃП? По колку пари има на располагање за трансфери? Пример во Македонија ЃП доколку само тој тим е слободен?

Да не испадне само џубрето останато како во ЛЕ :D
Јас ги земав Работнички.
Има слободни играчи и буџет од околу 100 милиони
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.950
Поени од реакции
25.233
Јас ги земав Работнички.
Има слободни играчи и буџет од околу 100 милиони
Ај дај код да видам шо се дешава, но не гарантирам дека ќе играм. Може ќе испадне ко гифот од Симпсонови, влегов, видов и излегов, а може и не :D
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.034
Поени од реакции
57.162
Ај дај код да видам шо се дешава, но не гарантирам дека ќе играм. Може ќе испадне ко гифот од Симпсонови, влегов, видов и излегов, а може и не :D
253709
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.950
Поени од реакции
25.233
Интересно, со Грци, Турци и Албанци да им покажеме кои менаџери сме :misticen:

Туку кои членови со кои тимови сте? Борче со Вардар, Дани со Работнични, останатите со кои тимовие сте?
 

JimmyFloydBottleBank

Rimtutituki
Член од
29 ноември 2010
Мислења
6.801
Поени од реакции
8.600
Да беше слободен Борац Бања Лука и ја ќе играв. Ако се ослоби некад Борац ицимајте ме.:D
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.408
Поени од реакции
42.661
Интересно, со Грци, Турци и Албанци да им покажеме кои менаџери сме :misticen:

Туку кои членови со кои тимови сте? Борче со Вардар, Дани со Работнични, останатите со кои тимовие сте?
@Mad_Coko е во Будуќност. :D


Еии дани ќе ми го собере Бејли. :(
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.950
Поени од реакции
25.233
Македонија ЃП победи против првопласираната Шкендија и тоа со 3:0 и покрај црвениот картон што го заработи Саул во 48-та мин. Вернер и Јонас постигнаа по еден гол и по една асистенција.
Саул за жал ми е суспендиран за 3 натпревари.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom