Од што имате фобија?

Член од
28 декември 2008
Мислења
1.356
Поени од реакции
184
од некој пијан што иде накај мене по улица или надрогиран до бескрај......исто така сум приметил кога ке видам змија било на ТВ или у живо што сум видел накој 10 пати, колку и да е далеку од се плашам да не дојде накај мене...а не па да се сликам со онаа безопаснана по плаши ли незнам кај ја има по панаѓури ја носат(не фала)
А најнеобична што сум ја слушнал е фобија од тоа да седиш во затворен простор - 4 ѕида...и обратно страв од отворен простор
--------А на темава да го додадам и ова морам иако не му е баш место тука: Машката моја се плаши многу од надуван балон, тоа чудо едно бега ко од ѓаол

И морам да дополнам дека се плашам после сонување на лош сон или кошмар...имам чувство дека нешто ке ми се деси
 

Mrs. Vedder

red cloud at sundown
Член од
12 февруари 2009
Мислења
984
Поени од реакции
66
Од шлаг пена ....неможам да ја гледам и се ежам кога помислувам на неа:jaj:
 
Член од
23 јануари 2009
Мислења
54
Поени од реакции
1
од темнина општо земено немам фобија но кога сум сама во соба во темнина е тогаш:vozbud:многу се плашам а неможам да објаснам зошто:toe:

Ne spijam po cela vecer.Zaspivam duri koga ke se razdeni.Vaka sum veke 10 godini (moze i poveke).Probav da spijam i so lamba ama ne ide, samiot fakt deka e nok ne spijam.Samo sto ne se plasam ednostavno neznam ni jas sto e rabotata ama ne zaspivam.A mozam i vo planina sama da setam vo temica, ama da zaspijam dodeka ne se razdeni nema sansi.
Истото и на мене ми се случува само што нанам со запалено светло срамота ц ц ц
 
M

Mario Gómez

Гостин
Фобија од земјотреси.Пошо сека имаше еден џиноски на запад.
Фобија од единици,ако нема име дај да ја именуваме..
 

delfybuba

Schatje
Член од
22 октомври 2008
Мислења
1.212
Поени од реакции
93
мојата необична фобија е страв дека додека спијам мислам некој ке ме скокотне на стапалата,секогаш ми се покриени нозете,а еднаш си легнав со влечки и маж ми ме утепа со зафрканции:kesa:не знам дали некој друг има ваква фобија?
 
Член од
16 декември 2008
Мислења
391
Поени од реакции
125
од темнина општо земено немам фобија но кога сум сама во соба во темнина е тогаш:vozbud:многу се плашам а неможам да објаснам зошто:toe:


Истото и на мене ми се случува само што нанам со запалено светло срамота ц ц ц
Blaze tebe :) Jas ni so svetlo ne mozam da zaspijam.Moram da vidam od prozor deka se razdenuva i togas mi olesnuva i zaspivam :)Dobri sme i dvete u sekoj slucaj:)
 
Член од
22 февруари 2009
Мислења
1
Поени од реакции
0
имам фобија од темно и од шкаф :(
а и самата не знам зошто толку многу се плашам.Секогаш кога ке го отворам шкафот мене ми е страв дека ке најдам некој или нешто во него. некој ако има предлог зошто е тоа така, нека ми каже
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.233


Не дека се плашам од кловнови али претерано ми се морбидни и не ги гледам во лице никогаш кога ке видам некој во живо.
 

pirlo21

којотот
Член од
12 јануари 2008
Мислења
2.052
Поени од реакции
2.055
Еден другар се плаши од банани...Mу се газиме од смеење
 
Член од
23 ноември 2008
Мислења
302
Поени од реакции
10
Фобија од се шо се вика инсект! ЕеЕ како ги мразам ! :tapp:
 
Член од
19 мај 2008
Мислења
1.925
Поени од реакции
485
Од змии. Кога ќе ги видам веднаш почнуваат да ме лазат морници по телото. I hate snake !!!
 

devojka111

i'm real
Член од
28 декември 2008
Мислења
1.937
Поени од реакции
148
дали е фобија или не незнам, ама ич немам живци која некој гребе со нокти по ѕид, на кола или со вилушка по тавче:vozbud:едноставно кога ќе насетам дека ќе се случи такво нешто ги затворам ушиве предвреме зошто многу ме иритира.
исто имам фобија од нуркање и гледање во подводниот свет, поготово на пример ако нурнам покрај некој мост и го видам така обраснат со алги:vozbud: ме фаќа паника
 
Член од
16 август 2008
Мислења
3.293
Поени од реакции
637
дали е фобија или не незнам, ама ич немам живци која некој гребе со нокти по ѕид, на кола или со вилушка по тавче:vozbud:едноставно кога ќе насетам дека ќе се случи такво нешто ги затворам ушиве предвреме зошто многу ме иритира.
исто имам фобија од нуркање и гледање во подводниот свет, поготово на пример ако нурнам покрај некој мост и го видам така обраснат со алги:vozbud: ме фаќа паника
Мислам дека нема човек кого не го иритира тоа. :nerv:
Исто кога несакајќи со виљушка ќе се забодам во заб. Аааааааа... :nerv::nerv:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom