Од што имате фобија?

ada

Модератор! ок?
Член од
21 август 2006
Мислења
5.706
Поени од реакции
566
од човечност...

Визуелниот дојам беше пресуден за да го напишам. Многу сум си интелегентен кога ќе се погледнам у огледало и одма после тоа седнувам и пишувам таков пост. И сакам сите да видат колку ја можам да бидам директен и остар.
А иначе немам фобија од човечност, ниту пак ми текнува некое паметно објаснување за тоа како би изгледала таа фобија од човечност. Што знам, може да се тргне накај: страв и гадење од лицемерието што всушност се крие зад човечноста од секојдневието... Но не, немав намера да размислувам. Намерата беше да личам cool и wise, со таквиот пост, зад кој (за жал) не стои никакво длабокоумство, напротив...
Успешно "шамарче", во секој случај:)

На темава...Имам фобија баш од таа "човечност". Од нејзиното лицемерие. А гадењето е толку поголемо, што, рака на срце, често ја гледам и во себе.
 

Cool

Untouchable
Член од
21 февруари 2006
Мислења
467
Поени од реакции
9
Имам фобија од болести, хипохондрик невиден сум. Исто и од расипани луѓе, поточно од лицемерни.
 

Izzie

MIG Fighter Pilot
Член од
28 септември 2007
Мислења
79
Поени од реакции
1
кога бев минијатура многу се плашев од возење во лифтови (пошто зградата кај што живеам е ниска па не го користев лифтот уопште)...фала богу ми пројде сега,открив дека всушност имам нерационален страв
 
Член од
27 јануари 2007
Мислења
2.504
Поени од реакции
72
Од многу тесни простори.. Не затворени, туку тесни простори.. Секогаш кога сум во таква просторија се осеќам придушено, стиснато... Не знам дали има врска со тоа дека кога бев мала, кога се криев по дома ќе се пикнев под креветот или масата.. ама па тогаш воопшто не ми беше страв...Во секој случај мразам така кога се чувствувам, зошто ме фаќа ептен паника.:(
 
Член од
4 јануари 2008
Мислења
505
Поени од реакции
65
Od tesno mnogu me fakja strav mi se cini ke se zadusam od drugo nema fobija
 

Bavarecot

Доле Влада !!!
Член од
4 март 2008
Мислења
2.813
Поени од реакции
358
Од висина.
Ама од висока зграда над 10 спрата. Иначе од планини и такви работи не. Ко ќе погледам веднаш под(пр. од тераса) мене ме фаќа некоја вртоглавица, и фитиљ назад.
 

TheBestTipster

Избраниот
Член од
8 март 2008
Мислења
2.387
Поени од реакции
97
Од фрикови .. ме фаќа страв од нив која преминува во омраза ...:toe:
 

Lucio

титула по желба
Член од
26 јуни 2006
Мислења
871
Поени од реакции
41
Од пајаци и ко сум сам дома у темно :vozbud:
 

Buterfly

*Just Fabulous*
Член од
4 јули 2006
Мислења
4.616
Поени од реакции
114
Од височина, незнам зашто не дека ќе паднам ама уф едноставно страв ми е од се што е високо:toe:
 

Drama Queen

Sky Catcher
Член од
2 септември 2007
Мислења
1.739
Поени од реакции
64
Имам страв од болести и од тесен простор.Кога е некој болен од нешто,морам да најдам нешто и мене да ме боли за да одам на лекар да се прегледам да не имам нешто и јас!pusi: Тесно ауууууф не,мислам ќе се угушам.Имам фобија и од луди луѓе,незнам на што уште не се спремни и затоа ако видам некој налудничав бегам!pusi:
 

mUv@ ThE DoGg

oLd ScHoOl PerSoN
Член од
29 септември 2005
Мислења
363
Поени од реакции
5
кога бев мал имав многу фобија од темнина, но сега сум поголем и фала му на господ немам страв од темнина........сега имам една единствена фобија а тоа е ПРЕГОЛЕМ страв да не ја загубам личноста која најповеќе ја сакам. :)
 
Член од
27 јануари 2008
Мислења
1.611
Поени од реакции
85
Порано имав стра од кокошки а сега немам.. и тие фобии немам...
 

E_L_E_N_A

Битола,мој роден крај
Член од
27 декември 2007
Мислења
479
Поени од реакции
16
Од лифт.Ми се чини ако влезам во лифт ќе умрам од срцев удар.Аууу...не можам,само шо ќе помислам на лифт,се ежам целата.:nesvest::nesvest::nesvest:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom